Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"

Fotoğraf Sanatçıları - Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi" Sponsorlu Bağlantılar Hobi olarak başladığı fotoğraf çekmeyi 34 yıldır sürdüren fotoğraf sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı, doğadaki su damlalarını yansıtan fotoğraflarından oluşan 15. kişisel sergisi “Su Perisi”ni sanat severlere sundu. Örümcek ...

Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 26-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Hobi olarak başladığı fotoğraf çekmeyi 34 yıldır sürdüren fotoğraf sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı, doğadaki su damlalarını yansıtan fotoğraflarından oluşan 15. kişisel sergisi “Su Perisi”ni sanat severlere sundu.

Örümcek ağında gördüğü yansımayla damlaların fotoğraflarını çekmeye başlayan sanatçının arşivinden seçtiği 85 eserinin yer alacağı sergi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi'nde fotoğraf severlerle buluştu.

Akçaabat'ta dünyaya gelen 47 yaşındaki Bölükbaşı, 13 yaşındayken fotoğrafa ilgi duymaya başladı ve evinin çatısında karanlık oda oluşturdu. Siyah beyaz çektiği fotoğraflarını kendisi tab ederek fotoğrafçılığa başlayan Bölükbaşı, başta Trabzon ve Karadeniz yöresi olmak üzere Türkiye'nin birçok yöresinde çektiği fotoğraflardan oluşan çok zengin bir arşive sahip oldu.

Fotoğraflarını birçok karma sergide görücüye çıkaran Bölükbaşı, 2002 yılından bu yana Trabzon, İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Niğde'de toplam 14 kişisel sergi açtı.

Kendisini tanıdığı andan itibaren sanatın içerisinde olduğunu ifade eden Bölükbaşı, “İlkokul yıllarında iyi bir gözlemci olduğumu fark etti. İlk şiirimi yazdığımda 9 yaşındaydım. Sonra ortaokul, lise derken birçok şeyi biriktirdiğimi ve yazdığımı fark ettim. Bu arada 13 yaşında Almanya'dan gelen fotoğraf makinesiyle bambaşka bir alan daha oluştu hayatımda” dedi.

Doğadaki su damlalarıyla tanışmasının tesadüf sonucu olduğunu belirten Bölükbaşı, şöyle devam etti:
“Karadeniz yaylalarından birinden bir organizasyona yetişmek için hızla inerken, çitlerin arasında örümceğin kurduğu ağda müthiş bir yansıma gözüme ilişti. Durdum, gözledim ve muhteşem bir dünyanın varlığını keşfettim. Bir kare çektim ve sonrasında da suyun izinde yürümeye karar verdim. Damlaların kocaman dünyasında o kadar güzel öyküler ruhumu okşadı ki bir tutkuya dönüştü.”

Sergisinin, on binlerce damlanın arasından gelen bir paylaşım olduğunu anlatan Bölükbaşı, “Türkiye'de damlalarla bu kadar yakından dostluk kuran bir başkası var mı bilmiyorum. Bu çok farklı bir dünyada yaşamak gibi bir şey” diye konuştu.

Fotoğrafın iyi bir okul, hep öğreten ama hiç mezun etmeyen bir sanat dalı olduğunu vurgulayan Bölükbaşı, “Yaptığım çalışmalar ayrı bir zevkti ama benim için önemli olan yapacağım çalışmaların bende uyandırdığı heyecan. Çünkü fotoğraf her geçen gün kendini geliştirir ve siz onun peşinde koşarsınız” dedi.

Özel kıyafetlerle yağmur sırasında ve yağmurdan sonra doğaya çıktığını ve damlaların tabiatla buluşmasını kaydettiğini dile getiren Bölükbaşı, objektifine yansıyan muhteşem kareleri “Zamanında olmam gereken yerde olduğum için bu kareleri yakalayabiliyorum” sözleriyle yorumladı.

(Alıntıdır)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hayran kaldım. Tek kelimeyle muhteşem. Özellikle ay yıldız olana. Bizi böyle bir güzellikten mahrum bırakmadığın için çok teşekkür ederim. Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 26-06-2011 #3
teşekkürler paylaşım için,
emeğine sağlık.
bir pazar günü için oldukça keyifliydi. Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-06-2011 #4
Hayran kaldım. Tek kelimeyle muhteşem. Özellikle ay yıldız olana. Bizi böyle bir güzellikten mahrum bırakmadığın için çok teşekkür ederim. Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Evet bence de harika :smile: Asıl ben teşekkür ederim canım :kiss1:

teşekkürler paylaşım için,
emeğine sağlık.
bir pazar günü için oldukça keyifliydi. Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Yorumunuz için teşekkür ederim Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Bu mesajdan alıntı yap
gunesinkizi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gunesinkizi

Grafiker / İstanbul

Alt 28-06-2011 #5
güzel bir paylaşım teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-06-2011 #6
Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyorum.Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi" Zevkle inceledim.Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-06-2011 #7
Gerçekten olağanüstüler özellikle 3 nolu fotoğraf teşekkürler bizimle paylaştığın için kır perisi. :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
vagabond isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vagabond

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2011 #8
tek kelimeyle süper.....
Bu mesajdan alıntı yap

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 04-07-2011 #9
güzel bir paylaşım teşekkürler...
Rica ederim, sağolun Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"

Bu güzel paylaşım için teşekkür ediyorum.Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi" Zevkle inceledim.Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Ben teşekkür ederim cnm Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"

Gerçekten olağanüstüler özellikle 3 nolu fotoğraf teşekkürler bizimle paylaştığın için kır perisi. :angel:
Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi" Teşekkür ederim memocum.

tek kelimeyle süper.....
Bence de Atilla Alp Bölükbaşı "Su Perisi"
Bu mesajdan alıntı yap
alican81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alican81

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-07-2011 #10
renklerin güzelliğinemi hayran olayım yansımaların güzelliğinemi karar veremedim teşekkürler paylaşım için
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları