Audi - Anahtarlık ve Özellik

Reklam Videoları - Audi - Anahtarlık ve Özellik ...

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 25-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Duyduğuma göre yasaklanmış bir reklam şikayet üzerine.. Ancak sadece şehir efsanasi olabilir çünkü bir çok firma bunu yapıyor hatta hoşlarına gidiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok iyi düşünülmüş.Diğer markalar bu kadar göz önünde olmasaydı bu başarılı etkiyi de bırakmazdı.
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 25-02-2009 #3
Çok iyi fikir walla paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-02-2009 #4
Mükemmel düşünülmüş bir fikir..Diğer markaları da rahatsız edicek bir durum yok bence..Teşekkurler paylaşım için.
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 25-02-2009 #5
Bu reklam yasaklanmakta haklı. Etik dışı. Rekabet firmaları ön plana öıkararak zedeleme unsuruda mevcut.
Ama fikir, uygulama gayet başarılı.
Teşekkürler Onur
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-02-2009 #6
Bence de marka belirtilmeden yapılabilirse daha etik olabilir. Lakin diğer firmalara da övgü niteliğinde göndermeler de yok değil. Yasaklanma boyutunda oluşu tartışılabilir belki...
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 03-03-2009 #7
süperr bir fikirrr tebrikler vala kim yaptısaa paylaşım için teşekkürler arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 04-03-2009 #8
Bence de marka belirtilmeden yapılabilirse daha etik olabilir. Lakin diğer firmalara da övgü niteliğinde göndermeler de yok değil. Yasaklanma boyutunda oluşu tartışılabilir belki...
Seninle aynı fikirdeyim.. Yasak konusu tartışılmalı bana göre yasaklanmamalı nitekim bir çok firma kendi rakiplerine hem övgü hem atıfta bulunarak çok reklam yayınladı gayat başarılı oluyor buda onlardan biri..:rofl:

Bir hikaye duymuştum.. Coca-Cola ve Pepsi arasında geçen.. Daha sonra danışıklı dövüş olduğu dedikoduları çıktı hatta.. Şöyleki:

Günün birinde Pepsi firması cola-cola ya telefon açıyor:

P - Merhaba..
P - Geçen ay sizden ayrılan gıda mühendisi bay Josehp T.... hatırladınızmı

C - Evet efendim kendi isteğiyle ayrılmıştı

P - Bize geldi..

C- Anlıyorum efendim olabilir, kendisi işinde iyidir.

P- Ama iş başvurusu için değil!..
P- Coca-Cola'nın formülünü getirdiğini idda ediyor

C- Bi Sny. Yetkiliye bağlıyorum..

C.Y.- Durumu anlattılar sayın Pepsi Yetkilisi, Sizin tavrınız ve düşünceniz nedir
C.Y.- Çonkü Formülü getirebilmesi mümkündür.

P- Kabul etmedik. Kendisine uygun bir dille dışarı çıkmasını ve asla gelmemesini söyledik.
-----------------------------------------------------------------------

Ve bu haber Başta Amerika olmak üzerine tüm dünyaya TV, Radyo ve İnternet yoluyla yayıldı.. Sonuç: Coca-Cola'nın ve Pepsi'nin satışları 1 ay içersinde 2 ye katlandı.. :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-03-2009 #9
Anahtarlıkları audi nin logosuna bağlamak çok hoş olmuş ama etik değil.Böyle reklamlar gerçekten hiç hoş değil.Arkadaşların bahsettiği gibi böyle bir çok reklam var.Heleki pepsi ile coca-cola arasındaki ezeli rekabeti anlatan reklamlar mevcut ve onlarda gösterilmiyor.Haklılarda.Daha önce bir tanesini izlemiştim baktım tekrar ama bulamadım,ekleyemiyorum.Ama kısaca anlatacağım.Yasaklanmasını haklı bulacağınızı düşünüyorum.
10-12 yaşlarında bir erkek çocuk,bozuk para karşılığı soğuk içecek veren makinalardan birinin önüne geliyor.Bozuk parasını atıp coca-cola'nın tuşuna basıyor ve bir tane coca-cola alıyor.Aldığı coca-colayı tam ayağının önüne yere koyuyor.Sonra aynı işlemi tekrar yapıp,aldığı diğer kutu coca-colayı da diğer coca-cola'nın yanına koyuyor.Ayaklarını yerdeki coca-cola'lara basıp üzerlerine çıkıyor.Tekrar para atıyor.Bu sefer yukarı doğru iyice uzanarak pepsi'nin tuşuna basıyor ve bir kutu pepsi alıp,üzerine bastığı coca-colalardan inip,elindeki kutu pepsiyle yürüyüp gidiyor.Yerde Coca-colalar öylece kalıveriyor...
Reklam müthiş,fikir süper ama coca-colanın ayaklar altında rencide edilmesi beni bile rahatsız etmişti.Bilmem anlatabildim mi?
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2009 #10
Seninle aynı fikirdeyim.. Yasak konusu tartışılmalı bana göre yasaklanmamalı nitekim bir çok firma kendi rakiplerine hem övgü hem atıfta bulunarak çok reklam yayınladı gayat başarılı oluyor buda onlardan biri..:rofl:

Bir hikaye duymuştum.. Coca-Cola ve Pepsi arasında geçen.. Daha sonra danışıklı dövüş olduğu dedikoduları çıktı hatta.. Şöyleki:

Günün birinde Pepsi firması cola-cola ya telefon açıyor:

P - Merhaba..
P - Geçen ay sizden ayrılan gıda mühendisi bay Josehp T.... hatırladınızmı

C - Evet efendim kendi isteğiyle ayrılmıştı

P - Bize geldi..

C- Anlıyorum efendim olabilir, kendisi işinde iyidir.

P- Ama iş başvurusu için değil!..
P- Coca-Cola'nın formülünü getirdiğini idda ediyor

C- Bi Sny. Yetkiliye bağlıyorum..

C.Y.- Durumu anlattılar sayın Pepsi Yetkilisi, Sizin tavrınız ve düşünceniz nedir
C.Y.- Çonkü Formülü getirebilmesi mümkündür.

P- Kabul etmedik. Kendisine uygun bir dille dışarı çıkmasını ve asla gelmemesini söyledik.
-----------------------------------------------------------------------

Ve bu haber Başta Amerika olmak üzerine tüm dünyaya TV, Radyo ve İnternet yoluyla yayıldı.. Sonuç: Coca-Cola'nın ve Pepsi'nin satışları 1 ay içersinde 2 ye katlandı.. :wink:
Reklamın iyisi kötüsü olmaz diye boşuna söylemiyorlar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları