August Rush / Kalbini Dinle

Sinema & Tiyatro - August Rush / Kalbini Dinle ...

Cevapla
August Rush / Kalbini Dinle
Standart

August Rush / Kalbini Dinle

Alt 01-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

August Rush / Kalbini Dinle

“Müziğe bazı insanların peri masallarına inandığı gibi inanıyorum. Duyduklarım annem ve babamdan geliyor. Belki onlar da birbirlerini bu şekilde bulmuşlardır. Belki beni de öyle bulacaklardır…”

12 yıl önce Washington Square Meydanı’na bakan ay ışığının aydınlattığı bir yerde genç çellist Lyla Novacek (KERI RUSSELL) ve İrlandalı karizmatik şarkıcı Louis Connelly (JONATHAN RHYS MEYERS) birlikte bir sokak çalgıcısının “Moondance” şarkısını yorumlamasını dinlerler ve birbirlerine aşık olurlar. Müziğin dilini paylaşarak aralarındaki bağ daha da karşı konulmaz ve güçlü bir hal alır.. ama kısa sürecektir.

Hayatının en romantik gecesinin ardından Lyla Louis’e yeniden buluşma sözü vermiştir. Ama tüm karşı çıkmalarına rağmen babası (WILLIAM SADLER) onu bir sonraki konserine gitmeye zorlar. Geride kalan Louis onun kendisini umursamadığını düşünmüştür. Üzgün bir haldeyken Louis artık müziğe devam etmeyi imkansız bulmuş ve bırakmıştır. Bu arada Lyla da kayıp aşkının tek umudu olan doğmamış çocuğunu bir araba kazası sonrası kaybettiğini sanmıştır. Yıllar geçmiştir ama ikisi de gerçeği bilmemektedir. Lyla’nın babası tarafından gizlice başkasına verilen bebek artık büyümüş ve sıra dışı bir şekilde yetenekli bir çocuk olmuştur. (FREDDIE HIGHMORE) Çevresinde müziği hayatın ritmlerinde duyar. Rüzgarın sesini buğday tarlasından gelen seslerle birleştirerek güzel bir senfoniye dönüştürebilmektedir. Şartlar yüzünden yetim kalan çocuk anne babasının hayatta olduğuna ve onları istediği kadar onların da kendisini istediğine inanmaktadır.

Onları aramaya kararlı olan çocuğun yolu New York City’e düşmüştür. Orada tek başına sokaklarda gitar çalarak geçimini sağlamakta ve terk edilmiş Fillmore East Tiyatrosu’nda esrarengiz sihirbazın (ROBIN WILLIAMS) koruması altında kendisi gibi onlarca çocukla birlikte yaşamaktadır. O gece ilk kez bir gitar alır ve kendi sıra dışı tarzıyla inanılmaz bir performans sergiler. Bu eğitimsiz çocuğun bu kadar tutkulu çalışından etkilenen sihirbaz ona August Rush ismini verir ve ona müziğin ruhu canlandırıcı gücünü gösterir. Sihirbazın genç dahi için büyük planları vardır ama August için müziğinin daha önemli bir amacı vardır. Ailesini bulma umudundan hiç vazgeçmeyen Rush onların bir yerlerde kendisini beklediğini bilmektedir. Müziğini duyarlarsa onu bulacaklarına inanmaktadır.

August’tan habersiz olan ailesi çoktan yolculuklarına başlamışlardır. Oğlunun hayatta olduğunu öğrenen Lyla onun yerini bulmak için sosyal işçi Richard Jeffries (TERRENCE HOWARD)’in yardımını almakta, hala tek gerçek aşkının hatıralarının gölgesinde yaşayan Louis ise kendisini müziğe dönmüş olarak ilk tanıştıkları yere doğru giderken bulur. Hayatın getirdikleriyle birbirlerinden ayrı düşen ancak sevgi ve müzikle birbirlerine bağlı olan Lyla, Louis ve August kaybettikleri ve hayatlarını sonsuza dek tamamlayacakları şeyi.. birbirlerini aramaktadırlar.

Yönetmen: Kirsten Sheridan
Senaryo: Nick Castle ve James V.Hart
Hikâye: Paul Castro ve Nick Castle
Filmin yapımcıları: Richard Barton Lewis, Robert Greenhut, Ralph Kamp, Louise Goodsill, Miky Lee ve Lionel Wigram
Fotoğraf yönetmeni: John Mathieson
Prodüksiyon tasarımcısı: Michael Shaw
Editör: William Steinkamp
Kostümler: Frank Fleming
Filmin müzikleri: Mark Mancina
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Sait SANCAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sait SANCAK

Forumdan Uzaklaştırıldı

Standart
Alt 02-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eline sağlık, güzel bir filme benziyor izleyeceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Standart
Alt 02-07-2008 #3
evet güzel bir filme benziyor tavsiyen için tskler
Bu mesajdan alıntı yap
donie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

donie

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 16-06-2009 #4
müziğin ve aşkın buluştuğu harika bir film tavsiy ederim herkese
Bu mesajdan alıntı yap
a.g.s.l isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.g.s.l

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Standart
Alt 16-06-2009 #5
Çok güzel bir film gerçekten,herkesin izlemesini
tavsiye ederimAugust Rush / Kalbini Dinle
paylaşım için teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
august, dinle, kalbini, rush

Kapat
Şifremi Unuttum?