autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim

Autocad - autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim ...

gülsüme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsüme

Grafiker / Muğla

Alt 14-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

autocad dosyasındaki bir kat planını corel dosyasına çevirip plotherde kesim yapmam lazım ama yapamadım autocad programında açıp ai olarak kaydediyorum ama corelde açınca çizgiler bozuk açılıyor autocad programından direk kesime göndermeye çalıştım ama sayfa ayarlarını yapamadım of allahım ne karışık bir program bu bana yardım edermisiniz nasıl bozulmadan alabilirim bu dosyayı corele lütfen yardım edin hiç anlamıyorum autocad programından
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bardas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bardas(32)

Webmaster / Karaman

Alt 14-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle autocad ve corel kullanıcıyım profosyonel olarak şimdi sizin kafanızı fazla bulandırmadan Autocad çizimini yani ; dwg dosyasını direk coreldraw atınız. Ardından Coreldraw direk açacaktır ardından dönüştürmek istediğiniz format dxf olmalı kesim dediğinize göre export ederseniz istediğinize kavuşmuş olursunuz eğer dxf formatı istiyorsanız direk autocad den dxf alabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
gülsüme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gülsüme

Grafiker / Muğla

Alt 14-09-2007 #3
merhaba öncelikler teşekkürler
ben corele alıyorum ama çizgiler bozuk geliyor corele düzgün gelse benim plother corelden direk alıyor işi ayrıca export yapmama gerek kalmayacak aotocad programında açtım farklı kaydettim ayrıca export yaptım eps olarak sonra corelde açtım ama çizgiler oval değil kırık kırık oldu autocat programındaki gibi nasıl alabilirim. iyi akşamlar
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-09-2007 #4
gülsüme arkadaş dwg formatında al corele demiş
eps nerden çıktı?
bi yanlış yapıyo olma
Bu mesajdan alıntı yap

bardas(32)

Webmaster / Karaman

Alt 15-09-2007 #5
Çizimi bana atma şansınız varmı acaba ?

[e****]adresvermekyasak[/e****] adresine atarsanız bir incelemek isterim benim camcıya devamlı attığım yöntemden bahsediyorsunuz ?
Bu mesajdan alıntı yap
N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 15-09-2007 #6
1- dwg to pdf programları var onlar ile pdf e çevirebilirsin, 2- dwg dosyasını Adobe illustrator e atıp o dosyası ai veya eps yapıp corel e atabilirsi,3- dwg dosyasını direkt olarak corel e atmak pek sağlıklı bir çözüm olmuyor, ya çizimlerde sorun veyahut çıkmamış bazı bölümler gibi sorunlar ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu söylediğim 2 yöntemi deneyebilirsin tarafımdan defalarca denenmiş yöntemlerdir. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

bardas(32)

Webmaster / Karaman

Alt 15-09-2007 #7
Gülsüme hanımın Proplemini Çözdük arkadaşlar zamanım olursa bu konuyu resimli olarak anlatmak isterim.

Öncelikle Gülsüme hanımın Çizimi autocad çizimi idi ve bana gönderdiğinde autocad ekran ayarı düşüktü ve bu gülsüme hanımı yanılttı ve corel atınca kırıklıklar oluştu. Bende Ekran ayarını (autocad için) Tools >> Options >> Display >> Display Resolution Ayarı 100 idi ve bunu 20000 yaptım ve autocad de farklı kaydet dedim dxf* formatında kaydedip corel atıyoruz işlemimiz bu kadar autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim En kestirme yolu budur ve Coreldraw da birleşik olan bu çizimi ungraup ediyoruz (CTRL+U)

Ve çizimimiz prüzsüz olarak açılacaktır arkadaşlar autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim

Bu mesajdan alıntı yap
Moment isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Moment

Hiç Biri / Kahramanmaraş

Alt 07-10-2007 #8
sevgili bardas
yalnız bu yaptığınız aslında sadece autocad ekranında dairesel bölgelerin düzgün hatlarla görünmesini sağlar.

benim tavsiyem corel(ben daha önce kullanmadım) e import ederken dosyanızın vertex ve smooth ayarları var ise bunları gözden geçirmenizdir.

sonuç olarak autocad dosyasını bir dxf dosyasına çevirdikten sonra
herhangi bir vector programına import edebilirsiniz.

şöyle özetlemek gerekirse çiziminizi save as ile dxf formatinda kayit edin.
sonra corel'de import ederken cıkan pencereleri dikkatlice inceleyin.

temel aşamada dxf dosyalarının flash, netcad, 3ds max gibi vector programlarına çağırılırken seçenekler ile düzgün aktarımlar sonuçlanır.

3 hafta olmuş ama ben yeni geldim(;
Bu mesajdan alıntı yap
andy warhol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

andy warhol

Hiç Biri / Antalya

Alt 08-10-2007 #9
Merhaba,

Cevap icin kusura bakmayin autocad uzaktan durdugu gibi zor bir program degildir,

En guzeli bastan yaptiginiz gibi autocad'den direk plotter e yollamanizdir cunku, ne kadar iyi convert edilebilsede edilsin %100 convert yapamazsiniz.

Cikti ayarlarinda nasil bir problem yasadiginizi soylerseniz yardimci olabilirim.

Birde hangi versiyon Autocad kullandigini soylersen bir ders hazirlayabilirim. Kisa bir sure icerisinde.

Iyi calismalar.
Bu mesajdan alıntı yap
rabitelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rabitelli(43)

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 08-10-2007 #10
andy warhol 'un dediği gibi versiyon da önemli.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
autocad, autocad dosyasini nasil, autocad yardim, corel, corel yapabilirim, dosyasini, dosyasını, nasil, nasıl, yapabilirim