autocad mi ? 3dmax mi?

3D Studio Max - autocad mi ? 3dmax mi? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar brn raklamcıyım tv reklamı hariç reklamla ilgili herşeyi yapıyoruz. photohop ve corel kullanıyorum ama 3 boyutlu bir program öğrenmem gerekiyor buna ihtiyacım olduğunu anladım ama kara veremiyorum ...

autocad mi ? 3dmax mi?
eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

autocad mi ? 3dmax mi?

Alt 27-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar brn raklamcıyım tv reklamı hariç reklamla ilgili herşeyi yapıyoruz. photohop ve corel kullanıyorum ama 3 boyutlu bir program öğrenmem gerekiyor buna ihtiyacım olduğunu anladım ama kara veremiyorum autocad e mi gideyim 3dmax a mı gideyim? daha çok görsel önemli ama endüstriyel tasarım yapmayı ve evden de çalışmayı istiyorum lütfen bana yardımcı olun acil cevap bekliyorum sizden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

arizek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arizek(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
autocad ortamında 3D çizimler yapılabiliyo fakat yetersiz kalıyo sanırım..
gördüğüm kadarıyla (genelde mimari veya mekanik çalışan arkadaşlar) autocad ortamında projelendirdikleri çalışmaları 3D max'te görselleştiriyolar.. autocad kullanmadığımdan kesin birşey söyleyemem ama gördüklerim bu yönde..

illaki 3dmax kullanacaksınz diye birşey de yok elbette ama şu zamanda öğrenilmesi en kolay 3D program 3D max sanırım..

işin özü siz ileride nasıl bir yol izleyecekseniz ona uygun bi program seçmelisiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
mac_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mac_ist(43)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-05-2009 #3
Cinema 4d tavsiye edebilirim. Türkçe forumu bile mevcut. Kolay kullanıcı arayüzü sayesinde çabuk adapte olursunuz...
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 28-05-2009 #4
autocad mi ? 3dmax mi? diye bir soru olamaz zaten
İkiside mantık ve işlevsel bakımdan birbirinden çok farklı aynı zamandan birbirleriyle çok uyumlu programlardır. Autocad vektörel bir programdır, 3d modelleme yapamazsınız, sadece projeyi çizersiniz. 3Ds Max ise 3 boyulu bir programdır, autocad yada herhangi bir vektörel programda çizilen vektörlere boyut vermek için kullanılır. Aynı zamanda herhangi yardımcı bir programa ihtiyaç duymadan kendi içinde de modellemeler yapabilirsin.
Anladığım kadarıyla sen modelleme ve boyutlandırma yapmak istiyorsun. Onun için sorunun cevabı tabiki 3Ds Max autocad mi ? 3dmax mi?
Bu mesajdan alıntı yap
eskicumali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eskicumali

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 28-05-2009 #5
Arkadaşlar Yardımınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum 3dsmax a kadar Verdim ee Şimdi Adam Gibi Öğreten Bir Kurs Bulmakta Sıra Bildiğiniz Tavsiye Edebileceğiniz Uçuk Rakamları Olmayan Bir Yer Biliyormusunuz autocad mi ? 3dmax mi?)
Bu mesajdan alıntı yap