Autocad'den Max'e dwg aktarırken...

3D Studio Max - Autocad'den Max'e dwg aktarırken... ...

bltvsky isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bltvsky(29)

Grafiker / Ankara

Alt 26-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Autocad kullanmayı bilmiyorum, uzun zaman önce autocad'den mimari çizimleri max'e aktarıp çalışmıştık. Şimdi dwg formatındaki dosyaları max'e import edip-exture diyince bi sorun çıkıyor. Kağıt sendromu gibi, extrude falan diyince ortaya çıkıyor. Bir de o çizimleri ediatble spline haline getiremiyor muyuz en azından?
Bu dwg'leri nasıl kullanabilirim, aslında soru bu, fikri olan var mı biraz acil de ben sorunu anlamadığım için çözemiyorum da...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MuratCelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MuratCelik

Generalist

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba.Bir mimari calismada Dwg dosyasını max e import ettiginde sahneye gelen line lardan olusan dosyayı extrude edersen genelde iç içe gecmiş polygonlardan olusan bir calısam elde edersin.sahneye cagırdıgım dosyadaki fazlalık line ları temizle daha sonra hepsini grup haline getir.daha sonra kendi line larınla calis ve extrude et.ileride karsılasabilecek sorunları ortadan kaldırmıs olursun.daha sonra sorunla karsılasmakdansa calısmaya bu sekilde baslarsan modelleme acısından bir sorun yasayacagını sanmıyorum.Not: bazı mimar arkadaslar ölçü olarak ne kullanıyor bilmiyorum ama sahneye import ettigin autocat dosyası uzerinde calıssanda yaptıgın calısma metrik olmuyor.metrik calısmaya dikkat etmelisin..render asamasında ısıklar sapitabiliyor ve degisik sorunlarla karsılasabiliyorsun.. calismalarında basarılar...
Bu mesajdan alıntı yap
bltvsky isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bltvsky(29)

Grafiker / Ankara

Alt 27-04-2011 #3
Merhaba.Bir mimari calismada Dwg dosyasını max e import ettiginde sahneye gelen line lardan olusan dosyayı extrude edersen genelde iç içe gecmiş polygonlardan olusan bir calısam elde edersin.sahneye cagırdıgım dosyadaki fazlalık line ları temizle daha sonra hepsini grup haline getir.daha sonra kendi line larınla calis ve extrude et.ileride karsılasabilecek sorunları ortadan kaldırmıs olursun.daha sonra sorunla karsılasmakdansa calısmaya bu sekilde baslarsan modelleme acısından bir sorun yasayacagını sanmıyorum.Not: bazı mimar arkadaslar ölçü olarak ne kullanıyor bilmiyorum ama sahneye import ettigin autocat dosyası uzerinde calıssanda yaptıgın calısma metrik olmuyor.metrik calısmaya dikkat etmelisin..render asamasında ısıklar sapitabiliyor ve degisik sorunlarla karsılasabiliyorsun.. calismalarında basarılar...
Aynen dediğiniz gibi oluyor extrude sonrasında.
Line'lara müdahale edemiyorum aslında son çözüm olarak max'e attığım çizimi referans alıp üzerinden spline'la yeniden çizmeyi düşünmüştüm ben de.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap