Avea new render

Cinema 4D - Avea new render Sponsorlu Bağlantılar ARKADAŞLAR BİR RENDER DAHA ALDIM... YORUMLARINIZI BEKLIYORUM http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phgh.jpg...

Avea new render
muss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muss

Grafiker / İstanbul

Avea new render

Alt 13-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLAR BİR RENDER DAHA ALDIM...
YORUMLARINIZI BEKLIYORUM

http://b1202.hizliresim.com/u/f/2phgh.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tükenmezkalem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tükenmezkalem(32)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 13-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu kez de ışıkta az problem var gibi hocam eline sağlık gayet hoş çalışma ayrıyeten
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-02-2012 #3
tükenmezkalem haklı ışık yetersiz geldiği için beyazlar griye dönmüş. Yansıyan ışık miktarının az olmasından dolayı (yanıllmıyorsam) lekeye benzer izler çıkmış. Yer döşemeleri bu haliyle daha iyi. Işık miktarını ve ışık yansıma ayarlarını bir miktar yükselterek daha düzgün duracağı kanısındayım ...
Bu mesajdan alıntı yap

muss

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2012 #4
ARKADAŞLAR IŞIK OLAYINI BIRAZ DEĞİŞTİRDİM BİRDE BUNA BAKABİLİRMİSİNİZ.

http://hizliresimyukle.com/showpic-188676/avea_sn.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 14-02-2012 #5
Diğerlerine nazaran bu daha iyi...
Bu mesajdan alıntı yap
ceylan8 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceylan8

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2012 #6
afişleri yerleştirdiğin alanlara dikkat et. ışık ve gölgeler bulanık. ayrıntıların hakim renk içerisinde kaybolup gitmiş. renk uyarlamalarına da dikkat. Spot ışıkların alyans renkleri çok sırıtmış. Spotlar da öyle üçerli gruplarla hoş durmamış. Spot ışık koyuyorsan onların hüzmelerini de ihmal etme
Bu mesajdan alıntı yap

muss

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2012 #7
Çok teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız benim için değerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
delicambo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delicambo

Eğitimci / Ankara

Alt 14-02-2012 #8
diğer eleştirilere katılmakla birlikte bir de son renderda en soldaki afiş sağdan kırpılmış... bir de yaptığın sanal stüdyonun duvarında bir boşluk mu var? o arkadaki gökyüzü mü? bir de yerdeki karolar çok az yansıma istiyor gibi. elinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap

muss

Grafiker / İstanbul

Alt 14-02-2012 #9
diğer eleştirilere katılmakla birlikte bir de son renderda en soldaki afiş sağdan kırpılmış... bir de yaptığın sanal stüdyonun duvarında bir boşluk mu var? o arkadaki gökyüzü mü? bir de yerdeki karolar çok az yansıma istiyor gibi. elinize sağlık...
evet orda boşluk var ve gözüken gökyüzü soldakı afiş kırpılma değilde afişi koyduğumuz alanın 2-3 cm içeriye koyuluyo uzerine seffaf pleksi gelecek ama ben koymadım zemin konusunda haklısınız bıraz yansıma olabılır. iç mekan render de kullanmam yada kullanmamam gerek şeyler konusunda fikir verebilirseniz sevinirim mesela dışardan gökyüzü ışıgını verdim içeriye hemde 2 yerden ayrıca içerde light ışıkta kullandım..... sizce başka yollarıda varmıdır ???..
Bu mesajdan alıntı yap
slow1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slow1

Grafiker / İstanbul

Alt 16-02-2012 #10
ışık olayı en önemli konu. eline sağlık çalışma güzel fakat render böyle güzel bir çalışmayı sunum yapmak için en önemli konu.

spotların içine renk materyalinden sadece lüminance beyaz ve değeri 200 olarak gir ve bu materyali spotlara koy.

standın renk materyallerine reflection + fresnel + fresnel blur 10 değerini gir- reflection değeri 5 fresnel değeri 30 olarak ayarla. yansımalar için. ( aynı değeri zemin materyali içinde uygulayabilirsin)

anladığım kadarıyla çok aşırı ışık kaynağı var hepsini sil ve tekrar baştan tam standın karşısına standın ebatında bir plane object koy yukarıda bahsettiğim 200 değerinde ayarlanmış luminance materyali plana uygula ( bu light panelimiz olacak) aynı panelden standın sol tarafınada bir adet ekle.

render ayarlarına gir. ( normal render için bahsediyorum)

Antialiasing : best olmalı
Filter : stil image olmalı
Ambient occlusion : açık olmalı
Global illumination : açık olmalı + ( IR+ stil image) Diffuse depth 1 veya 3 olsun 3 de kastıracaktır. fakat daha detaylı sonuç alacaksın.

ışık olarak soft box yapmış oluyoruz anlattığım teknikte. soft box ayrı bir konu fakat en kısa yoldan yakın sonuç elde edilecek tekniği anlatmaya çalıştım.

umarım anlatabildim Avea new render tekrar ellerine sağlık kardeşim. başarıların daim olsun

saygılarımla..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları