ayna- logo çalışması

Deneme Çalışmalar - ayna- logo çalışması ...

ayna- logo çalışması
hubeyb_aydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

ayna- logo çalışması

Alt 21-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

kendimi geliştirmeye çalışıyorum.görüşlerinizi beklerim.ayna- logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

SOz_K isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SOz_K

Grafiker / İzmir

Alt 21-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Logo'da firmanın hangi sektöre hizmet ettiğini belirten en ufak ipucu yok.
Kullanılan renk çok fazla, karmaşık ve uyumsuz. Logo çalışmalarında 3 rengi gecmemeye calisirsaniz daha iyi olur. Bu baskı acisindanda onemli.
Bir de baska fontlarda denerseniz...
İyi calısmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Alt 21-06-2009 #3
arkadaşlar çalışmalara iiye bakmadan yorrum yapmayalım logyu illaki anlatalımmı tersten konya yazısı sondan okunduğundada ayna bu çalışmanın ticari bir iddaası yok zaten farklı bişey denemek istedim o kadar.ayrıca şu kurallarıda bir kenara koysak yok üç renk beş renk adına ne derseniz deyin benim bu tür şeyler hoşuma gidiyor.sağolun kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Alt 21-06-2009 #4
bu arada unutmadan arkadaki küçük karelerde aynaları temsil ediyor.hepinize kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
mawi06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mawi06

Grafiker / Ankara

Alt 21-06-2009 #5
sen ben bir tarz yarattım doğrudur deyip eleştiri kabul etmiyorsun.
madem çalışmanı koydun eleştiriye anlayışlı yaklaşmalısın.
buraya konulan çalışmaların ticari amaçlı olmadığı malum.
ama hayali bir iş olur firma olur ona yöneliktir bu çalışma dersin
eleştirilerde o bağlamda gelişir. arkada ki renkli kutuların bence aynaya
benzer bi yanı yok, tamam yazı tersten konya olarak okunuyor ama
sadece belirgin olan o var. velhasıl bence eksik bir çalışma.eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

hubeyb_aydin

Matbaacı / Kocaeli

Alt 21-06-2009 #6
arkadaşım ayrıca tersten okursanız oradada ayna yazıyo ben beni eleştirmeyin demiyorum. önceki cevabımdad dedim mutlaka olacak eleştiri.bu arada bilirsinizki aynaların farklı renkleri vardır bu kareler o manada kullanıldı.ayrıca çalışma beğenilmek zorundad değil.önemli olan gelişim kaydedebilmek. ben bunu göreyim bana yeter çünkü gerisi görecelidi. Kiminin beğenmediği kiminin çok hoşuna gider malüm ülkemizde serbest piyasa varya birde çalışmalara yönelik öneri getirirseniz daha ii olur bence mesala yazının rengi fontu büyüklüğü renk uyumu butür görüşler daha anlamlı ve yararlı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
covenant isimli Üye şimdilik offline konumundadır

covenant

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 21-06-2009 #7
Malsef yapılan yorumlar doğru , hayalide olsa kötü bir tasarım , lütfen araştıralım profesyoneller neler tasarlıyo bir görelim, temel tasarım nedir, tipografi nedir bunları öğrenelim renk bilgisi ve bu tarz şeyler onları bilmeden kesinlikle olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
sevi tas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevi tas

Grafiker / İzmir

Alt 21-06-2009 #8
Malsef yapılan yorumlar doğru , hayalide olsa kötü bir tasarım , lütfen araştıralım profesyoneller neler tasarlıyo bir görelim, temel tasarım nedir, tipografi nedir bunları öğrenelim renk bilgisi ve bu tarz şeyler onları bilmeden kesinlikle olmaz.
katılıyorum ....
Bu mesajdan alıntı yap
SOz_K isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SOz_K

Grafiker / İzmir

Alt 21-06-2009 #9
arkadaşlar çalışmalara iiye bakmadan yorrum yapmayalım logyu illaki anlatalımmı tersten konya yazısı sondan okunduğundada ayna bu çalışmanın ticari bir iddaası yok zaten farklı bişey denemek istedim o kadar.ayrıca şu kurallarıda bir kenara koysak yok üç renk beş renk adına ne derseniz deyin benim bu tür şeyler hoşuma gidiyor.sağolun kolay gelsin.
elbette ki isminden de bunu anlamak mumkun ayna demissin zaten... Hatta y harfinin de aynayı vurgulamak icin kullanmis gibisin ama hic bir yansima acisiz olmaz. Ve birebir aslina benzemez. Eger y harfi yansima maksatli logoda bu sekilde yer aldiysa yansıma acili olmaliydi... Ha bu maksatla yer almadıysa cok alakasız bir y. Her seyden once bunu sorgulaman gerekiyor, ben y harfini boyle yaptim ama, neden bunu boyleyaptigimi calismam da aktarabildim mi diye. Kullandigin fontlar gelince birbiriyle cok alakasız zaten.

Nasıl bir elestiri istedigini anlamadım. Soyle diyeyim logoları incele... Bu kadar renkli logo var mı? Hem akilda kalması hem de baski da sorun ve masraf yaratmamasi icin en cok iki renk kullanımı tercih edilir.

Acikcasi boyle tepki vermekten ote elestirilerimizi dinlersen sana faydasi olur. Madem bu alanda yenisin kat edecek cok yol var... Maalesef, bu is renkten tipografiye, isiklandirmadan golgelere ve daha bir cok ayrintisina kadar sabir ve emek ister...

Ve elestiriye acik olmayi gerektirir. Ama sunu soyleyeyim, burada herkesin elestirisi yapici ve bu isi iyi bilen insanlar var...

İyi calismalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-06-2009 #10
Öncelikle logolar kullanıldıkları sektörün amacına hizmet eden ve ambleminde az çok insana kullanıldığı sektörü anımsatabilecek,akılda kalıcak sade çalışmalar olmalıdır.

Logolar sade ve anlaşılır olmalıdır ki yaptığınız logo ne sade nede anlaşılır değil. Hangi logoda sektörün adının tersten yazıldığını gördünüz ?

Logolarda genelde tek bir espri yapılır ki bunun sebebi logonun sadeliği ve anlaşılırlığı bozulmasın. Sizin logonuzdaysa bir çok espri var. tersten yazılmış konya yazısı a sı dışarda kalmış ayna yazısı. Ko ve ayna yazılarının farklı renkte kullanılması, Arka planda çok fazla renk kullanılması, Kullanılan bu renklerin ince çizgilerle bölünmesi, Y harfinde tekrar vurgulanmak istenen bir ayna esprisi .. ..

Yaptığınız çalışmada kullanıldığı sektörü vermeye çalışmışsınız evet güzel bir yaklaşım ama bu çok fazla detayla verilmiş onu geçtim bu büyük halinde bile bu çizgiler bir aynayı anımsatmıyor. Siz söylemeseydiniz anlamazdım bile diyebilirim. Bunun yanı sıra logonun küçülmesi durumunda çizgilerin belli olmayacağını hatta yok olup gideceğini bile söyleyebilirim.

Çok fazla renk kullanmışsınız kullandığınız renkler birbirine uyumsuz. Arkadaki renkler yazdığınız logotype'ı yok ediyor.

Kullandığınız logotype çok basit ve hiç bir kendine has anlatımı yok. Logotype ın dışına kullandığınız siyah çerçeveyse her ne kadar arka plandan logotype 'ı ayırmak için yapılsada pek başarılı olunmamış ve logoyu sadece basit göstermiş.

Eğer kendinizi geliştirmek istiyorsanız. Hayalide olsa bir amacı olan bir logo yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Örneğin Kalp adında bir hastane logosu yapıcam diye işe başlayın. Ve yaptığınız işi bizimde yardımlarımızla yönlendirerek kendinizi geliştirmeye çalışın.

Affınıza sığınarak yaptığınız çalışmanın bir logo olmadığını dile getirmek istiyorum. Çünkü logonun bile bir logo olabilmesi için kendi kuralları vardır. Ve bu logonun içinde bunların hiç biri yok. Bu yüzden mükemmel bir iş yapıyormuşçasına işinin erbabı olmuş insanlara ve gerçekten bu konuyu kavramış olan bizlere haksızlık etmeden kendi işinizi savunmak yerine kulak asın biraz derim.

Yada gerçekten eleştiri kaldıramayacak ve mükkeml bir iş yaptığınızı düşünmeye devam ediceksenizde sanırım çalışmalarınızı buraya koymanızın pek anlamı yok. Emeğinize sağlık.

Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları