Aynı düzeyde nesneler oluşturma?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Aynı düzeyde nesneler oluşturma? ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 18-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Sizler de biliyorsunuz ki illustratorde son çizilen nesne daima diğerlerinden üstte olur ve ilgili nesneye sağ tıklayıp arrange den istediğimizi öne ya da arkaya atabiliriz. Ancak ben şunu yapmak istiyorum; çizdiğim ekteki kırmızı yatay çizgilerin aynı düzeyde olmasını istiyorum ki hepsini bir seferde pathfinder bölümünden minus front komutuyla alttaki nesneden oyarak alttaki nesnenin çıkıntılı olmasını istiyorum. Bunun içinde kırmızı yatay çizgilerin aynı düzeyde olması gerekli yoksa sadece son çizilen kırmızı çizgiyi alttaki siyah dikdörtgenden oyup atıyor. Hepsini bir seferde oyup atmasını nasıl sağlarız? İlginiz için teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tüm kırmızı çizgileri seçip object menüsünden expand diyip, sonra kırmızı çizgileri ve siyah zemini seçip pathfinder dan oymayı dene...
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 19-01-2012 #3
Tüm kırmızı çizgileri seçip object menüsünden expand diyip, sonra kırmızı çizgileri ve siyah zemini seçip pathfinder dan oymayı dene...
İlginiz için teşekkürler. Çözüme kavuşturmuş oldum.
Bu mesajdan alıntı yap