backgraund yapımı?

Dreamweaver - backgraund yapımı? Sponsorlu Bağlantılar selamlar arkadaşlar sorunumu bir örnek vererek anlatmak istiyorum ACIBADEM SAĞLIK GRUBU - Hastaneler,Tıp Merkezleri,Poliklinikler,Laboratuvarlar adresindeki sitenin arka planı nasıl yapılıyor. uzatmalar yani.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı ...

backgraund yapımı?
gorguluoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorguluoglu

Webmaster / Sivas

backgraund yapımı?

Alt 12-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selamlar arkadaşlar sorunumu bir örnek vererek anlatmak istiyorum ACIBADEM SAĞLIK GRUBU - Hastaneler,Tıp Merkezleri,Poliklinikler,Laboratuvarlar adresindeki sitenin arka planı nasıl yapılıyor. uzatmalar yani.bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim özellikle videolu anlatım varsa çok iyi olur şimdiden tşk ler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gorguluoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gorguluoglu

Webmaster / Sivas

Alt 13-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir cvp verecek vatandaş yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 13-05-2010 #3
Orası yani kastetsiğiniz bölge site arka planı değildir.Header olarak adlandırılan bu bölüm site içeriğinin üstünde her sayfada bulunur. Menü, banner, giriş panelleri bu blümde bulunabilir.Bu kısma oradaki gibi uzayan arka plan uygulama için bir div açılır ve css ile sadece yüksekliği ve arkaplan rengi belirtilirse o alan ekran boyunca uzar.

[HTML]
<div id="header">içerik</div>
[/HTML]

CSS:
#header {
  height: 150px;
  background: #000;
}
Eğer arkaplana resim atayacaksanız en küçük 1x1 px den ortalama 100x100pxden oluşan ve yan yana dizildiğinde tekrarlandığı belli olmaayan grafikler kullanmalısınız.

[HTML]
<div id="header">içerik</div>
[/HTML]

CSS:
#header {
  height: 150px;
  background: url(/images/arkaplan.png);
  background-repeat: repeat;
}
Not:
"repeat" ile bir tane olan grafiği y ekseni ve x ekseni üzerinde yani aşağı-yukarı ve sağa-sola doğru tekrarlamasını söyledik.Sadece aşağı-yukarı tekrarlatmak isterseniz: "repeat-y", sadece sağa-sola tekrarlasın istiyorsanız "repeat-x" i yazmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap
escoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escoder

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 18-05-2010 #4
ali emre bisey sorabılırmıymı bende bu baslık altından bu sitedeki arka plan resim olarak atılmamısmı???:S
Bu mesajdan alıntı yap
ugurecordz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ugurecordz

Eğitimci / İstanbul

Alt 19-05-2010 #5
hayır bu gördüğün background taki resim atıyorum 50 px e 50 px dir.mesela
backgraund yapımı?
bu resime x te y de repeat verirsen komple arka planı kaplar.
Bu mesajdan alıntı yap
alicansofu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicansofu

Webmaster / İzmir

Alt 19-05-2010 #6
arkadaşım dediğinizi ben anladım backgraund olarak
Şu imageyi seç bakalım backgraund yapımı? olucakmı backgraund yapımı?

http://www.acibadem.com.tr/Images/Index_Bg.jpg

Uzatmalı backgraund ılk defa boyle bır terım ıle karsılastım backgraund yapımı? ama dediğin bu olmalı sanırım
Bu mesajdan alıntı yap