background'a full ekran video gömmek

Web Tasarımı - background'a full ekran video gömmek Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba; Yapmak istediğim zor birşey mi kolay mı hiç bir fikrim yok... Bazı internet sitelerinde görüyorum, sitede full ekran pixellere bölünmüş halde videolar dönüyor. İstediğim sadece bu... ...

oaltindag isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 03-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba;
Yapmak istediğim zor birşey mi kolay mı hiç bir fikrim yok...

Bazı internet sitelerinde görüyorum, sitede full ekran pixellere bölünmüş halde videolar dönüyor. İstediğim sadece bu... 30sn'lik videolarım var ve bunları bu şekilde sürekli olarak yayınlamak istiyorum. Ortada ya da altta da "site yapım aşamasında" yazacak (burası işin kolay kısmı sanırım) bunu nasıl yapabilirim?

Zor mudur bunu yapmak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 05-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla dediğinizi pek anlayamadım. özel mesajla örnek bir url gönderirseniz bakıp cevaplamaya çalışalım..
Bu mesajdan alıntı yap
iskendersacli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iskendersacli

Webmaster / Uşak

Alt 05-09-2011 #3
Flash ile yapılabiliyor bahsettiğin şey, ama konu hakkında pek bir bilgim yok. bir arkadaşım yapıyordu arka planda video dönüyor üzerinde de web sitesi çalışıyor. Ama dediğim gibi flash ile yapıyordu benim arkadaşım flash bölümünde bir sor istersen. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 07-09-2011 #4
........................... buradaki örnekteki gibi... şimdilik web sitesinin çalışmasına gerek yok. sadece elimdeki videolar dönsün istiyorum. bir de "site yapım aşamasında" gibi bir yazı o kadar
Bu mesajdan alıntı yap
iskendersacli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

iskendersacli

Webmaster / Uşak

Alt 07-09-2011 #5
tamam işte bu benim dediğim gibi flash ile yapılmış bir çalışma, flash hakkında pek bir bilgim yok bu konuda, flash kısmındaki arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım..
Bu mesajdan alıntı yap
facebook isimli Üye şimdilik offline konumundadır

facebook(27)

Webmaster / İzmir

Alt 07-09-2011 #6
Sana bir örnek vereyim; http://goo.gl/Fu6T3 dene bakalım.
Bu mesajdan alıntı yap

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 07-09-2011 #7
evet aradığım aynen bu... ama piksel piksel görüntüyü sanırım ta video'nun render aşamasında almak gerekiyor sanırım?
Bu mesajdan alıntı yap
serinn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serinn

Grafiker / Ankara

Alt 28-09-2011 #8
Verdiğin linkteki gibi bir görüntü elde etmek istiyorsan ilk önce elindeki videoları premiere vs.. programlarla siyah beyaz yapabilir, pixel görüntüyü ps'de pattern kullanarak çözebilirsin, daha sonra dosyalarını flasha almalısın. Biraz da flash bilgisi gerek tabi.
Bu mesajdan alıntı yap

oaltindag

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 28-09-2011 #9
Verdiğin linkteki gibi bir görüntü elde etmek istiyorsan ilk önce elindeki videoları premiere vs.. programlarla siyah beyaz yapabilir, pixel görüntüyü ps'de pattern kullanarak çözebilirsin, daha sonra dosyalarını flasha almalısın. Biraz da flash bilgisi gerek tabi.
PS bilgisi iyi, premiere de şık... ama flash a gelince çuvallarım background'a full ekran video gömmek
Bu mesajdan alıntı yap
badokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

badokan

Grafiker / Antalya

Alt 29-09-2011 #10
Bu linkteki çalışma gayet güzel, fakat video sürekli en üstte kalıyor sayfaya eklediğimiz herşey alta kalıyor.

z-indexleride değiştirdim yine aynı.

Ama çok iyi bi çalışma bu sorun çözülürse inanılmaz işe yarar background'a full ekran video gömmek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları