bağlantılı metinleri convertleme

Freehand - bağlantılı metinleri convertleme ...

secem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

secem(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşar bi dergi hazırlıyorum 40 sayfa çoğu sayfam bırbırıne bağlantılı metın kutularından oluşuor bu nedenlede convertleyemıorm. bağlantıları kesıncede yazılarım gıdıor. nasıl bi çözümü olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 10-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşar bi dergi hazırlıyorum 40 sayfa çoğu sayfam bırbırıne bağlantılı metın kutularından oluşuor bu nedenlede convertleyemıorm. bağlantıları kesıncede yazılarım gıdıor. nasıl bi çözümü olabilir.
Bütün sayfalar aynı belgede değil mi? Aynı belgedeyse hepsini birden problemsiz convertleyebilmelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

secem(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-08-2011 #3
tabı aynı belge içinde ama metınler bağlantılı olduğunun convertleenemz dıe uyarı verıo. araştırdım butun sayfaları seçip sonra kesip tekrar yapıştırınca bağnaltılar kopuyormuş ama ozaman da kayıyor butun sayfalar...başka bi yol arıyorum....
Bu mesajdan alıntı yap
nejat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nejat(50)

Grafiker / İstanbul

.

Alt 10-08-2011 #4
Öncelikle merhaba

Dokümanı açıyoruz her sayfayı tektek DUBLİCATE ediyoruz ve böylece linkleri kopmuş ama yazılar kaymamış oluyor ve convertliyoruz.
Fakat bazen anlam veremediğim hatalar oluyor yazı kayması linklerin kopmaması gibi ama genelde soruun yaşamadan ben böyle hallediyorum.Denemeni tavsiye ederim.

sonucu yazarsan evinirim kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

secem(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2011 #5
Evet denedım iki-üç sayfasını şu an edıtor de olduğu için hepsını yapmadım ama olduu çok teşekkürler.... dokumanı komple seçip kopyaladığımızda sayfa yerlerı aynı hızada olmadığı için kayıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır(41)

Grafiker / Balıkesir

Alt 17-08-2011 #6
tüm yazı dosyalarını seçtikten sonra olduğu yere ctrl+shift+v ile yapışmış ve ayrılmış oluyorlar... Rahatça kırabilirsin Bu zaman dek bende sorun sıfır.

iyi çalışmalar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 23-08-2011 #7
Tamam belki bunlarla işinizi çözüyor olabilirsiniz fakat sıkıntılar oluşabilir
altta yazdığım şekilde yaparak tüm yazılarınızı link olsun olmasın hangi sayfada ne şekilde oldukları önemli değil...

Adım 1 : Ctrl + F 'e basınız
Karşınıza Find & Replace and Select penceresi çıkacak

Adım 2 : Sağda ki Select Menüsünü tıklıyoruz

Adım 3 : Attribute yazan açılır menüden Font' u seçiyoruz (ilk açıldığında orada Color Yazar) Search in yazan açılır menüden Document seçili olmalı ki bütün sayfalarda uygulansın

Adım 4 : Alt sağdaki Find düğmesini tıklıyoruz (Tüm belgedeki yazılarınızı seçmiş olacaksınız)

Adım 5 : Ctrl + Shift + P e basınız tamamı düzgün olarak Convert olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap