Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)

Logo Tasarımları - Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :) Sponsorlu Bağlantılar...

grafixi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafixi

Webmaster / Bursa

Alt 18-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 18-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben iştahsızım sanırım, 2 dakika yetti Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)

İçlerinde başarılı çalışmalar var.
Yolun açık olsun Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)
Bu mesajdan alıntı yap

grafixi

Webmaster / Bursa

Alt 18-06-2012 #3
balık yağı iyi gelir teşekkürler Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 19-06-2012 #4
Site içindekilere göre ortalaması yüksek ama ajans seviyesine göre ortalamanın altında.
Meslek kısmında webmaster yazısına göre fazlası ile iyi.
Anlayamadığım logolardan birisi ki en beğenmediğim diyebilirim "sait kebap" idi. Orantılama kurallar vs. gibi konulara çok dikkat etmenden dolayı sanırım. Logo sanki kebapçı logosundan öte, harf benzerliği de dahil olmak üzere bildiğin İK(insan kaynakları) logosu gibi ki o gibi bir kurum için bile fazlası ile itici.

Logolarda genel renk uyumu bence güzel amma velakin logolarda herhangibir mesaj göremediğimi de ekleyeyim.
Eğer sırası ile söylersem.
1. isbulnet logosunda bir yerde "." nokta olmalı idi ve en azından siteyi az da olsa açıklayan bir vektör olabilirdi. İş bul > isbul olduğu için istanbulda bir şey bulma gibi de algılanıyor.

2. karadağ tarım.
burada dağ var ama hangi dağın tepesi yeşil tabanı siyah olur? bilemiyorum. En azından koyu kahve olsa idi.

3. Oturan boğa da "g" harfi güzel ama O harfinde ne demek istediğini hiç anlamadım.

4. busse de sanırım tahoma gibi bir font kullandın. kullanımı hoş orantılama güzel renkler güzel.

5. saiti direkt geçiyor knt ye geliyorum. Uluslararası çalışan bir şirket olduğunu hissettiren hiçbir ifade görmedim. Bence olmamış.

6. balıkçı için olan logolar güzel, klişe dışında bir şey yok zaten farklı bir şey yapmak bu konu için çok zor eline sağlık.

7. delta türk te kolaya kaçmışsın gibi bir his geldi içime. en azından daire yerine üçgen ve bayrak kombinasyonu yapabilirdin. ama logo göze hoş görünüyor.

8. baykuş konusuna girilmez zaten en amele logo hayvanıdır kendisi neredeyse binlerce varyasyonu var. kısaca BAYkuş BAYdı.

Yukarıdaki yazılarımı yazmamdaki tek sebep ise KONU BAŞLIĞIDIR.
Yaptığın işler beğenilmiş olabilir, bu işten çok kazancın vardır ya da özgüvenin fazladır.
Bunları bilemem ama bildiğim tek şey, özellikle de bu sektör için ALÇAKGÖNÜLLÜ olmandır.
Konu başlığında bunu göremedim. 2. yorum yapan olarak ne tepki geleceğini de bilmiyorum ama buradaki yazılarım seni sindirme değil sana bu konuda yardımcı olma çabasıdır.
İyiye yorar yormazsın bu senin düşüncendir. Yeni işlerinde başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
hakan74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan74

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-06-2012 #5
Logoların birçoğu güzel, ellerine sağlık... Bu arada kullandığın program nedir kardeş ?
Bu mesajdan alıntı yap
mihrimanpolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mihrimanpolat

Grafiker / İzmir

Alt 20-06-2012 #6
bence gayet başarılı olmuş baykuş haricinde sadece Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)diğerlerini beğendim
Bu mesajdan alıntı yap

grafixi

Webmaster / Bursa

Alt 20-06-2012 #7
Site içindekilere göre ortalaması yüksek ama ajans seviyesine göre ortalamanın altında.
Meslek kısmında webmaster yazısına göre fazlası ile iyi.
Anlayamadığım logolardan birisi ki en beğenmediğim diyebilirim "sait kebap" idi. Orantılama kurallar vs. gibi konulara çok dikkat etmenden dolayı sanırım. Logo sanki kebapçı logosundan öte, harf benzerliği de dahil olmak üzere bildiğin İK(insan kaynakları) logosu gibi ki o gibi bir kurum için bile fazlası ile itici.

Logolarda genel renk uyumu bence güzel amma velakin logolarda herhangibir mesaj göremediğimi de ekleyeyim.
Eğer sırası ile söylersem.
1. isbulnet logosunda bir yerde "." nokta olmalı idi ve en azından siteyi az da olsa açıklayan bir vektör olabilirdi. İş bul > isbul olduğu için istanbulda bir şey bulma gibi de algılanıyor.

2. karadağ tarım.
burada dağ var ama hangi dağın tepesi yeşil tabanı siyah olur? bilemiyorum. En azından koyu kahve olsa idi.

3. Oturan boğa da "g" harfi güzel ama O harfinde ne demek istediğini hiç anlamadım.

4. busse de sanırım tahoma gibi bir font kullandın. kullanımı hoş orantılama güzel renkler güzel.

5. saiti direkt geçiyor knt ye geliyorum. Uluslararası çalışan bir şirket olduğunu hissettiren hiçbir ifade görmedim. Bence olmamış.

6. balıkçı için olan logolar güzel, klişe dışında bir şey yok zaten farklı bir şey yapmak bu konu için çok zor eline sağlık.

7. delta türk te kolaya kaçmışsın gibi bir his geldi içime. en azından daire yerine üçgen ve bayrak kombinasyonu yapabilirdin. ama logo göze hoş görünüyor.

8. baykuş konusuna girilmez zaten en amele logo hayvanıdır kendisi neredeyse binlerce varyasyonu var. kısaca BAYkuş BAYdı.

Yukarıdaki yazılarımı yazmamdaki tek sebep ise KONU BAŞLIĞIDIR.
Yaptığın işler beğenilmiş olabilir, bu işten çok kazancın vardır ya da özgüvenin fazladır.
Bunları bilemem ama bildiğim tek şey, özellikle de bu sektör için ALÇAKGÖNÜLLÜ olmandır.
Konu başlığında bunu göremedim. 2. yorum yapan olarak ne tepki geleceğini de bilmiyorum ama buradaki yazılarım seni sindirme değil sana bu konuda yardımcı olma çabasıdır.
İyiye yorar yormazsın bu senin düşüncendir. Yeni işlerinde başarılar.
hepinize yorumlarınız için, zaman ayırdığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. şunu söylemeliyim ben grafiker değilim, bu işin de herhangi bir eğitimini almadım Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :) sadece söz konusu logo,amblem olunca çalışırken çok mutlu oluyorum. sonuçta bilgisiz, kültürsüz, vizyonsuz, bakış açısı dar olan bir insan değilim.. çıkarttığım çalışmaları belkide özgüven fazlalığından dolayı kendim çok beğeniyorum konu başlığıda bu yüzden böyle sanırım, bahsettiğiniz mütevazilik sınırını aştıysam özür dilerim herkesten. öyle türkiye standartlarının "çok çok" üstünde para kazanmıyorum.

bir arkadaş program sormuş çok klişe olacak ama bu işte programdan çok bakış açısı gerekiyor.

iyi niyetli yorumlarınız için teşekkürler tekrardan..
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 20-06-2012 #8
İlk başta konu başlığı itici gibi dursa da, gerçekten emek verilmiş bir şeylerin olması konu başlığını bir kenara bırakıyorBakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)

Emeğinize sağlık.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 20-06-2012 #9
dediğim gibi profilinde webmaster yazan birisine göre çok iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

grafixi

Webmaster / Bursa

Alt 20-06-2012 #10
evet freelance olarak özel logo çalışmaları yapıyorum. iş yaptırmak isteyen gelen adama ne diyeyim çok mutlu oluyorum mu diyeyim? birde bu adamım falan nedir, amerikan rüyasındasın galiba.. bana laf yetiştireceğine, çalışmalarını yükle de görelim Bakmaya doyum olmayan logo çalışmalarım :)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları