Bal Arıları Birşey Biliyor

Graficafe - Bal Arıları Birşey Biliyor ...

crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

eeeee biz boşunamı arıgiller Bal Arıları Birşey Biliyor

Avustralyalı bir araştırmacı, bal arılarının 4'e kadar sayabildiklerini ortaya çıkardı.

“Australian Broadcasting Corporation (ABC)” radyosunun haberine göre çalışma, Queensland Üniversitesinden araştırmacı Mandyam Srinivasan tarafından
yapıldı.

Bir tünelin içerisine 5 işaret yerleştirildi ve bunlardan birine nektar kondu. Tünele bırakılan arılar, nektarın bulunduğu yere uçtu.

Daha sonra nektar başka bir noktaya bırakıldı ve arılar tekrar tünele kondu. Arılar bu kez, önce nektarın ilk konduğu noktaya uçtu, yiyeceği burada bulamayınca, nektarın bulunduğu ikinci noktaya geçti.

Bu şekilde üçüncü ve dördüncü aşamalara geçirilen arıların, dört işarete kadar sırayla yer değiştirebildikleri gözlendi. Ancak arılar, dörtten yukarıya çıkamadı.

Araştırmacı Srinivasan, bir susam büyüklüğünde beyne sahip olan arıların gerçekten şaşırtıcı çok sayıda yeteneğinin bulunduğunu söyledi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Baksana zaten haberin üstündeki arı cin gibi bakıyo, hatta korkunç... ondan herşey beklenir Bal Arıları Birşey Biliyor

Arılar hakındaki bilgi için teşekkürler ayrıca...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 11-05-2009 #3
Vaybe arıların bu kadar zeki olduğunu bilmiyordum Bal Arıları Birşey Biliyor paylaşım için teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 11-05-2009 #4
entersan! arı bu kadar zeki varmış bilgi için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 11-05-2009 #5
Zeki oldukları kesin.. geçen bende bir belgeselde, arıların yedikleri yiyeceklerin rengine göre bal yaptığını izledim çok ilginçti.. şekerlere mavi boya sürüp arılara yedirtiyorlar ve oluşan bal mavi renkte oluyordu.. Bal Arıları Birşey Biliyor

Hem zeki hem tasarımcı bunlar.. eee tabi bizde... Bal Arıları Birşey Biliyor
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-05-2009 #6
Canım paylaşımın için çok teşekkürler
ya ben oldum olası korkarım arılardan; burdaki daha da korkunç valla Bal Arıları Birşey Biliyor
Ya ama bu deneyden arıların sayabildikleri sonucuna nasıl vardılar anlamadım Bal Arıları Birşey Biliyor
Bal kokusunu alıp, takip ediyor olamazlar mı?belkide 4 kereden snra tıpkı bizdeki gibi burunları kokuya duyarlılık kazandığı için 5.yi bulamamışlardır Bal Arıları Birşey Biliyor
ciddiyim yani;böyle bir deneyden böylebir sonuç çıkmaz Bal Arıları Birşey Biliyor
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #7
Güzel Bir Paylaşım TeşekkürlerBal Arıları Birşey Biliyor
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #8
Paylaşım için teşekkürler gerçekten ilginçti Bal Arıları Birşey Biliyor

Zeki oldukları kesin.. geçen bende bir belgeselde, arıların yedikleri yiyeceklerin rengine göre bal yaptığını izledim çok ilginçti.. şekerlere mavi boya sürüp arılara yedirtiyorlar ve oluşan bal mavi renkte oluyordu.. Bal Arıları Birşey Biliyor

Hem zeki hem tasarımcı bunlar.. eee tabi bizde... Bal Arıları Birşey Biliyor
Oha bu daha ilginçmiş.. Eh.. neden renkli bal çıkarmıyolar? Bal Arıları Birşey Biliyor bence satışları patlar Bal Arıları Birşey BiliyorD hemde çocukların yemesi için bahane olabilir pembe bir bal örneğin Bal Arıları Birşey Biliyor
Bu mesajdan alıntı yap
harry porter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harry porter

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 12-05-2009 #9
paylaşım çok güzel ellerine sağlık Bal Arıları Birşey Biliyor
Bu mesajdan alıntı yap