Bana Matba Makinası tavsiye edermisiniz

Baskı - Bana Matba Makinası tavsiye edermisiniz Sponsorlu Bağlantılar Yerel Gazetemizi + afiş + el ilanı ve benzeri işlerimizi basmak için hangi ofset makinasını tavsiye edersiniz. Tavsiye edeceğiniz makinanın markasını özelliklerini açıklarsanız sevinirim sıfır ve ikinci el ...

Alt 19-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yerel Gazetemizi + afiş + el ilanı ve benzeri işlerimizi basmak için hangi ofset makinasını tavsiye edersiniz.
Tavsiye edeceğiniz makinanın
markasını
özelliklerini açıklarsanız sevinirim
sıfır ve ikinci el fiyatları hakkında kısa notlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ussamx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ussamx

Matbaacı / İzmir

Alt 19-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
50 x 70 HEIDELBERG POMPALI ofset YATIK ofset olarakta bilinir

30.000 YTL ---- 40.000 YTL Arası fiyatlarda bulabilirsin

Makinalar siyah ve gri olmak üzere ikiye ayrılır belli bir tarih öncesi üretilenler SİYAH Sonra üretilenler GRİ renktedir Bazı uyanıklar siyah makineleri griye boyayıp satmaya çalışırlar bazende öyle Gri makineler vardırki kötü kullanım sonucu berbat durumdadır Eğer anlamıyorsanız Mutlaka!! bir anlayan bulun vede bu kişi güvenilir olsun Aksi takdirde sorunlu bir makina alırsanız hem işiniz aksar hemde paranız boşa gider....
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-09-2008 #3
bu dediğiniz ikinci el mi?
çin malı makinalar hakkında neler dersiniz.
Birde bu makinalar ı ve yedek parçalarını nereden temin edebiliriz
Bu mesajdan alıntı yap
ussamx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ussamx

Matbaacı / İzmir

Alt 19-09-2008 #4
bu dediğiniz ikinci el mi?
çin malı makinalar hakkında neler dersiniz.
Birde bu makinalar ı ve yedek parçalarını nereden temin edebiliriz
Bu dediğim Alman malı olup Dünyanın Sağlam makinalarındandır Eğer temizini bulupta Sizde düzgün kullanırsanız Yağını bakımını ihmal etmezseniz Ölümsüz bir makinadır...

Yedek parçalarını Türkiye'nin pek çok yerinde bulabilirsiniz Bulunmayanlarda tornada yapılabilir. Dediğim gibi temiz makine bulursanız ve iyi bakarsanız yedek parça aramak yada değiştirmek gibi bir sorununuz olmayacaktır sadece Blanket, Merdane, Merdane Kılıfı vss.. değişir belli zamanlarda..

Çin Makinalarına gelince Ben onların isimlerini bile telefuz etmekten kaçınırım...

Çinden hiçbirşey alınmayacağı gibi Matbaa makinasıda alınmaz..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 19-09-2008 #5
Şu an kullanıpta memnun olduğunuz başka makinalar varmı
Arkadaşlar ussamx güzel tavsiyelerde bulundu
siz neler söyleyeceksiniz
Bu mesajdan alıntı yap
sbay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sbay

Matbaacı / İstanbul

Alt 28-09-2008 #6
Mutlaka!! bir anlayan bulun vede bu kişi güvenilir olsun Aksi takdirde sorunlu bir makina alırsanız hem işiniz aksar hemde paranız boşa gider....
Bu mesajdan alıntı yap
horaburhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

horaburhan(56)

Matbaacı / Ankara

Alt 25-10-2008 #7
Afiş, broşur, kartvizit, küçük çaplı kataloğlar, yani parça iş diye tabir ettiğimiz işler için 50X70 veya 46x64, veya 40x57 ebatlarında heıdelberg pompalı makina işinizi görür. Çin malı makinalar ucuz rakamlarala satılıyor, fakat sorun yaşarsınız, parça temin edemezsiniz. Ama alman malı bu makinayı kırmak bile zordur. İstesenizde başaramassınız. Ama gazete deyince her şey değişir. Öncelikle nasıl bir gazete. Ebat nedir, tiraj nedir, benim söylediğim makinalarda gazete basılır ama ebatlarını makinaya göre ayarlamanız gerekir. Şu anda gazete basacak, hemde çok çok ucuza, öyle veb makinalar varki, benim tavsiye ettiğim makinalarda basmak akıl işi değil. Makine alımında yardımcı olabilirim. Basacağınız işi göre makina almanızda yarar var diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sLyman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sLyman(28)

Grafiker / Mersin

Alt 21-11-2008 #8
gazete basımı için Roland 200 ama başka işlerde basacağım diyorsan daha pratik Heidelberg Pompalı derim hem heidelbergin parçaları daha çok yaygın olmayanıda istediğin tornacıda yaptırırsın roland arıza verdiğinde montöre muhtacsın
Bu mesajdan alıntı yap
monaroza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

monaroza(32)

Matbaacı / İstanbul

Alt 16-12-2008 #9
öncelikle amacına uggum makine araman güzel ama her içi tek makinede yapmak istiyosan bu zor olur.
Gazete basmak istiyorum diyosan ebat olarak makinenin büyük olmalı birde (tek renk makine de gazeteyi renkli basmak istersen ) en iyisi web onun yanında kartvizit, antetli, zarf (kısaca A4'ü gecmeyen işlerde basarım dersen sana daha ucuz bir makine olan gesnetter makinesini öneririm 35*50 gibi afişdersen pompalı ) herkez pompalı demiş dimi çünkü pıratik makine ve ucuz parcasını bulmakta bi o kadar kolay hiç bir yerde bulamasan (yansanayi) heildelberg firmasından temin edersin Bana Matba Makinası tavsiye edermisiniz

yapman gereken ne yapıcağına iyi karar vermen gerek bu makineler o kadarda ucuz değil çünkü
Bu mesajdan alıntı yap
ugur_34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ugur_34(30)

Grafiker / Gaziantep

Alt 18-12-2008 #10
Ben gazete baskısında Roland-Parva kullanıyordum. Gazete için en uygunu. tabi sizin bu işe ayırdıgınız parada önemli. hepsinden önemlisi pompalıda gazete baskısı sorunçıkarabilir tabi ustaya bağlı. en rahat ve seri makına aparatlı makinalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bana, edermisiniz, makinasi, makinası, matba, tavsiye