Bana Verilen Sertifika İşe Yarar mı ?

Kantin - Bana Verilen Sertifika İşe Yarar mı ? ...

dual_head_eagle isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dual_head_eagle

Hiç Biri / Konya

Alt 12-06-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle konuyu nereye açacağımı bulamadığım için buraya açtım, yanlışlık varsa taşıyabilirsiniz özür diliyorum.

Konuya gelince sırf MEB onaylı sertifika veriyorlar diye geçen yıl eylül ayında başlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir derneğin ortak organize ettiği bir grafikerlik kursuna gittim.

Kursta başarılı olanlara iş olanağı vs.. duyurusu yapılmıştı fakat iş olanağını geçtim sertifikaları bile 7 ay sonra güç bela teslim ettiler.

Kurstaki olumsuzluklar ve verilemeyen eğitimde cabası. Neyse ki benim açımdan sorun yok Photoshop, Corel ve birçok programa hakimim, sadece sertifika alabilmek için gittim.

Sertifikayı bugün teslim aldım fakat daha önce MEB onaylı sertifika görmediğim için kafama takıldı, herhangi bir başarı derecesi yazmıyor, Temel eğitim verildiği yazıyor bu sertifika iş başvurusunda işe yarar mı ? bana pek bir dandik geldi doğrusu fotoğraf vs.. olması gerekmiyor mu. ?

Alttaki linkten sertifikayı inceleyip görüş belirtirseniz memnun olurum.

Sertifika
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 12-06-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şimdilerde çoğu firma için, diplomanın veya sertifikaların bir artısı veya bir eskisi yoktur. Yaptığınız işlere, kullandığınız programlara, işverene verdiğiniz ödünlere bakılan bir zaman dilimindeyiz.

Size tavsiyem başlangıçta olsa arsa yine halk eğitim içinde 3D programlara adım atmanız ve grafik tasarım ortamından sıyrılmaya çalışmanız. Çünkü sertifikada alsanız, okulu birincilikle de bitirseniz sektör artık çok yoğun ve vıcık vıcık bir durumda.
Bu mesajdan alıntı yap