Bas&kes Makİnasi Roland Sp 540 V

Dijital makineler - Bas&kes Makİnasi Roland Sp 540 V Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar bu makineyi kullanan varmı ben yeni alıcam dış mekan baskısındada kullanıcam bir kaç sitede makineyi kötülemişler magnet bile yapıyor makine çok kullanışlı geldi benim gözüme ben sizin ...

knososs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

knososs

Matbaacı / Afyonkarahisar

Alt 21-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar bu makineyi kullanan varmı ben yeni alıcam dış mekan baskısındada kullanıcam bir kaç sitede makineyi kötülemişler magnet bile yapıyor makine çok kullanışlı geldi benim gözüme ben sizin düşüncelerinizi alayım dedim şimdiden tşk ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vircoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vircoder

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 23-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım bas kes güzel ama onun üzerindeki okuyucu tabiri caiz ise kamera basım esnasında iken zarar görüyor tafsiye etmem herşeyin yeri ayrıdır
kesici ayrı basım ayrı olarak alsan daha iyi olacak
Bu mesajdan alıntı yap
knososs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

knososs

Matbaacı / Afyonkarahisar

baskes

Alt 23-11-2007 #3
şimdi normal bir dijital baskı makinesi alsam 140 boyunda vinil kesim makinaları en fazla 120 nasıl olacak anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
xollox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xollox

Grafiker / Aydın

Alt 23-11-2007 #4
ben kullanıyorum işimi görüyor memnunum fakat bu makinanın boyaları biraz pahalı ve dış mekan için uygun değil,fazla dayanmıyor. outdoor makinaların baskısı gibi dayanıklı olmuyor.
Bu mesajdan alıntı yap
baskici46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baskici46(37)

Baskıcı / Kahramanmaraş

Alt 24-11-2007 #5
Roland makinalarda sadece bas özelliği olan makinaları tercih etmeni tavsiye ederim. Baskı metrajın fazla ise roland düşünme derim. baskı maliyeti çok yüksek piyasadaki baskı maliyeti en yüksek makinalardan biridir roland...
Bu mesajdan alıntı yap
ancientwisdom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ancientwisdom

Grafiker / Ankara

Alt 05-12-2007 #6
ben de eski işyerimde kulandım bu makineyi, diğer arkadaşın dedği gibi dışmekan için önermem, ömrü diğerlerine göre kısa oluor ve maliyetleri oldukça yüksek...
kalite olarak çok iyi, 1440dpi cezbedici, ayrıca bas-kes oolması da çok hoş geliyor kulağa, ama ne yazık ki maliyetleri vb sorunlar bu makineyi kullanmamanı önermemi gerektiriyor bana...
tabi ki karar senindir, ama bunları gözardı etmemek gerekir...
bunların yerine maliyeti ne kadar yüksek olursa olsun, uzun ömrü, kaliteden ödün vermemesi vb durumlar için epson kafa 1440dpi ve 3,50cm'lik makineler var. yurtdışında araştırmanı öneririm...
kesinlikle "140cm'lik makine bana yeterli, müşteri potansiyelim budur" fikrini değiştirip sizi yüksek hedeflere yönlendirecek makineler Bas&kes Makİnasi Roland Sp 540 V
kolay gelsin..
ama hala rolan sp540 ilk gözağrım olduğundan çöok severim o makineyi Bas&kes Makİnasi Roland Sp 540 V
Bu mesajdan alıntı yap
ılgazgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ılgazgrafik

Baskıcı / İstanbul

Alt 26-12-2007 #7
Ben Roland sp300v kullanıyorum yani sizin düşünüdüğünüzün boyut olarak daha kısa olan modeli.Kaliteli ve problemsiz baskı istiyorsan tavsiye edebileceğim bir makina.Fakat dış mekanlarda dayanıklılık ve yaptığın işin uygulama esnasında çizilmemesini istiyorsan kesinlike lak kullanmalısın.Ufak ve kupon işler için gayet iyi.Satış sonrası destek servisleride gayet güzel çalışıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-12-2007 #8
bende print&cut kullaniyorum ancak solvent bazli makina olmadigi icin dis mekanda tavsiye etmem.ayrica boyasi biras pahali ama canavar gibi makina
Bu mesajdan alıntı yap
esoydan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

esoydan

Grafiker / İstanbul

Alt 04-01-2008 #9
bende sp-540v kullanıyorum. çok kullanışlı bir makine. çok memnunum. dış mekanda kullanacağım zaman sıvı lak uyguluyorum. ömrü biraz daha uzatıyor. bask-kes işlemi çok başarılı. ama diğer arkadaşlarında dediği gibi maliyet solvent bazlı makinelere göre çok yüksek. benim iş yaptığım belli başlı firmalar var. kaliteyi önemsedikleri için maliyete önem vermiyorlar. sende böyle çalışabiliyorsan tavsiye ederim. ayrıca satış sonrası servis gerçekten çok çok iyi.herşekilde tam destek veriyorlar. buda çok önemli bi faktör..
Bu mesajdan alıntı yap
ToRaY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ToRaY

Sanat Yn. / Ankara

Alt 14-01-2008 #10
Merhaba bu makinayı sanırım Türkiye'de ilk kullananlardan biriyim ilk olmanın verdiği tüm dezavantajları yaşamış bulunuyorum. İlk başlarda çok yüksek maliyet gerektiriyordu, teknik destek ve malzeme konusunda sıkıntılar vardı. Şu anda ülkedeki makina sayısı epeyce arttı maliyetler düştü. Distribütor sayısı arttığından dolayı teknik serviste de sıkıntı fazla yok. Doğan rekabetten dolayı sarf malzeme fiyatları düştü. Bu soruyu bundan birkaç yıl önce sormuş olsaydın kesinlikle tavsiye etmezdim çünkü sorunlu bir makinaydı. Üretimden kaynaklanan hataları vardı. Ancak şimdilerde ürünü çok geliştirdiler ve neredeyse sorunsuz çalışan makinalar piyasaya sürdüler. Müşteri potansiyelin yeterli ise makinayı kendi müşterilerin için kullanacaksan al kullan ancak piyasaya iş yapma derim. Eco-Solvent mürekkep kullandığı için dış mekanda elverişli değil üzeri sıvı lak ile kaplansa dahi solvent mürekkepler kadar dayanıklı olmuyor. Bir sıkıntı da hızı. Kalite elde etmek istiyorsan makinayı yavaş çalıştırman gerekiyor(özellikle etiket ve damla etiket için...) bu da ister istemez iş kapasiteni etkiliyor. Ben vardiyalı olarak 24 saat çalıştırmak zorunda kalıyordum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
540, bas kes, basandkes, makinasi, maknasi, roland