Başarı Okuma Salonu Logo Çalışması

Logo Tasarımları - Başarı Okuma Salonu Logo Çalışması Sponsorlu Bağlantılar Başarı Okuma Salonu için yaptığım logo çalışması. Yorumlarınızı bekliyorum....

ibracan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ibracan

Grafiker / Ordu

Alt 31-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Başarı Okuma Salonu için yaptığım logo çalışması. Yorumlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 31-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Logo: kurumsal imajı anlatan bir şekil yada yazıdır. son dönemlerde logo ya bakış oldukça değişti.. kızmak yok ama ben beğenmedim.. daha can alıcı olabilirdi.. daha az yer kaplayan bir logo olabilirdi.renk de bence uygun düşmemiş. google da renk dillerine bakarak bir çalışma yapabilirsiniz sanırım..
Not: bugün grafikerler.net i incelerken arkadaşlardan birinin klogo tasarımı ile ilgili yazısı oldukça ilgimi çekti tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

ibracan

Grafiker / Ordu

Alt 31-07-2007 #3
yorumlarınız için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
yesilgoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yesilgoz

Grafiker / Tekirdağ

Alt 06-08-2007 #4
ıyı bır calısma olmus ellerınıze saglık
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-08-2007 #5
güzel çalışma tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
Tuncer ATALAY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tuncer ATALAY

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2007 #6
Bu logo mu resim yada minyatür mü... logo okunaklı, akılda kalıcı özelliklerle temsil etme yeteneğine sahip olmalı (sıradan gözle üç saniye bakıp sonra hakkında somut birşeyler hatırlatabilmeli) yoksa herşey tamir görüp logo olabilirdi. Logo bir duvara iliştirilmiş tabela içeriği değildir... Logo çalışmalarında farklı anlayışlar olabilir ama bu temel ilkeye ters düşmemeli... Birde şunu ekleyeyim ki grafiker herkesin de aklına gelebilecek bir konsepte değil yeni bir ufka doğru yolculuğa çıkmalıdır... Biraz eleştirdim zira kitabın çizim tekniği ile kalem ayrı telden çalıyor... çalma...
Bu mesajdan alıntı yap
uguruzuncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguruzuncelebi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 06-08-2007 #7
bana kalırsa logo iyi olmuş anlam ifade ediyor fakat logo biraz daha küçük şekilde olabilirde hani derler ya ''az ve öz kunuştun'' işte logo da böyle olmalıdır diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 06-08-2007 #8
kalem kitap olayı olmamış resmen clipartları alıp bu konuda emek sarfetmeden cuk yapışmış oraya renkler kötü başarı okuma salonunun başharlerini alman da çok fazla anlam katmamış açık konuşayım şahsen biri bu logoyu önüme koysa dalga mı geçiyo diye yüzüne bakardım şunu ayırd edebilecek düzeyde olabilmeliyiz logo ve amblem farklı şeyler örnek olarak bak arçeliğe tuhaf bi şekil ve estetik bi yazı karakteri hiç insanı rahatsız ediyormu hayır ve akılda kalıcı ayrıca bi eğitim kurumuna hizmet vericeksin bu kurumun hedef kitlesi kaç yaş gurubu piyasadaki rakiplerinin logoları imajları nası bi ön araştırma yap sonra al bi nescafe boş beyaz çalışma sayfana bak hayal et... ve yap sonra bu logoya dönüp sende bakmayacaksın zaten Başarı Okuma Salonu Logo Çalışması kolay gelsin

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
prmanager isimli Üye şimdilik offline konumundadır

prmanager

Matbaacı / Kocaeli

Alt 07-08-2007 #9
logo bir kurumun simgesidir ve bu simge onun seviyesini kişiliğini belirtir. Bence bu kadar karışık olmasın daha sade olması iyi olur sanırım kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

ibracan

Grafiker / Ordu

Alt 10-08-2007 #10
Bu logo mu resim yada minyatür mü... logo okunaklı, akılda kalıcı özelliklerle temsil etme yeteneğine sahip olmalı (sıradan gözle üç saniye bakıp sonra hakkında somut birşeyler hatırlatabilmeli) yoksa herşey tamir görüp logo olabilirdi. Logo bir duvara iliştirilmiş tabela içeriği değildir... Logo çalışmalarında farklı anlayışlar olabilir ama bu temel ilkeye ters düşmemeli... Birde şunu ekleyeyim ki grafiker herkesin de aklına gelebilecek bir konsepte değil yeni bir ufka doğru yolculuğa çıkmalıdır... Biraz eleştirdim zira kitabın çizim tekniği ile kalem ayrı telden çalıyor... çalma...
Tuncer ATALAY çalma demişsin güzel diyorsun fakat kitabı kendim çizemediğimden dolayı yardım aldım. Vektorel çizimde iyi sayılmam ama zamanla o da olacak. Böyle yıkıcı eleştireceğine yardımcı olabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
logo, basari okuma salonu, logo calismasi