Başarılı Reklamın Sırrı..

Graficafe - Başarılı Reklamın Sırrı.. ...

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İşte size dünyadan Bic Traş bıçağı açıkhava reklamı...Pano çimlerin ortasına yerleştirilmiş. Koca traş bıçağı da çim biçme makinası gibi konumlandırlmış. Bu reklamı görüp dikkat etmemek, yaratıcılığa şapka çıkartmamak mümkün mü?
Başarılı Reklamın Sırrı..İkinci reklam yine afiş ilan panolarındaki sakız reklamı. Çocuğun sakızı patlattığını canlı canlı hissetmemeniz mümkün mü? Big Baboo sakızının vaadi de o zaten..Afiş ilan panosunun çevresiyle birlikte mecra olarak kullanmak yaratıcı fikir değil mi?
Ve de telefonla konuşurken "hattan düşenlere" yönelik bir açıkhava reklamı. Sorunu nasıl da somutlaşıyor değil mi? "Hate Dropped Calls?".."Hattan düşmekten nefret ediyor musunuz?" demek.."Hat" kısmı panodan yere düşüp mesajı pekiştiriyor. Reklamın altında da en az hattan düşme oranına sahip şebekeye geçin yazıyor. Siz hiç Avea, Turkcell ya da Vodafone bu tür üçüncü boyuta taşınmış reklamını gördünüz mü?
Başarılı Reklamın Sırrı..İşte başka bir mükemmel reklam fikri. Sen kalk otobüsteki tutunma yerlerini ağırlık gibi konumlandırıp Almanya'da bir "Fitness"(Vücut geliştirme-sağlık yaşam) şirketinin reklamını yap! Süper bir fikir, süper bir yaratıcılık. Böyle bir reklamı görüp bu markayla ilgilenmemk mümkün mü?
Bu kez bir karate okulunun reklamı. Yine açıkhavanın yaratıcı kullanımı göz kamaştırıcı. Afiş duvara öyle yapıştırılmış ki sanki karateci yerdeki yumruğuyla açmış gibi duruyor. Görüp de etkilenmemek mümkün değil..
Kinko's Copy ABD'nin ünlü ofis malzemeleri şirketi. ABD'de neredeyse her köşebaşında bir Kinko's Copy var. Aşağıdaki açıkhava reklamında Kinko's varlığını çok yaratıcı bir şekilde duyuruyor. Bir yazı düzeltici şişesi yaya yolunu kenarına bırakılmış sanki çizgiler onunla çizilmiş gibi. Yoldan geçenlerin bakışları reklamın etkisini nasıl da anlatıyor değil mi?
Benzer bir reklam da burada..Yaya geçidi çizgilerinden biri daha beyaz ve üzerinde Mr.Clean'in resmi var. Mr.Clean "ben işte böyle beyazlatırım diyor". Hem de hiç de beklemediğimiz bir yerde..
Başka bir "fitness center" reklamı daha..Zayıflama gereksinimi adamın göbeğinin ağırlığıyla afiş ilan panosunun sağa kaymasından belli. Reklam "Silberman'ın" tam zamanı diyor. Gerçekten de tam zamanı değil mi?
Ve de benim çok beğendiğim eskilerden bir transit mecra reklamı..Sigara içme davranşını bir otobüsün egsoz borusundan çıkan dumanla özdeşleştirerek insanlara sigara bıraktırmayı özendiriyor. "hakkaten ha!" dedirttiği kesin..

Alıntıdır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zernisan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zernisan

Grafiker / İstanbul

Alt 05-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler Belgin emeğine sağlık.çok güzelBaşarılı Reklamın Sırrı.. hakkaten ha! dedirtecek tasarımlar hepsi.Çok güzel düşünülmüş..
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 05-06-2007 #3
çok zekice Başarılı Reklamın Sırrı.. teşekkürler belgin
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-06-2007 #4

:cool: çok iyi Başarılı Reklamın Sırrı.. Evet Başarılı Reklamın Sırrı ve sırları daha saymakla bitmeyecektir Başarılı Reklamın Sırrı..
Bu mesajdan alıntı yap

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 05-06-2007 #5
rica ederim, beğenmenize sevindim Başarılı Reklamın Sırrı..
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2007 #6
çok güzellermiş teşekkürler belgin...
Bu mesajdan alıntı yap
sercansarigul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercansarigul(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2007 #7
ÇOK GÜZEL ŞEYLER BUNLAR..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-06-2007 #8
ya bunlara bakarken üzülüyorum birazda neden diyceksiniz bide bizim reklamlara bakıyorum bilboardlardaki duraklardaki hepsi birbirinde kopya frenç devasal büyülükte nerdeyse reklam alanının hepsini kaplayan yazılar aynı stil gölgelendirmeler bilmiyorum ben pek beğenmiyorum açıkcası
Bu mesajdan alıntı yap

belqin

Grafiker / İstanbul

Şimdi Reklamlar...

Alt 26-06-2007 #9

Bu mesajdan alıntı yap

belqin

Grafiker / İstanbul

Kısa Bir Reklam Arası..

Alt 26-06-2007 #10

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
tras bicagi, sirri, sapka, reklamlar, reklam, ilginc reklam, bic tras bicagi, bic, basarili reklamlar, basarili reklam, unlu grafikerler