basılı ambalajı tekrar baskıya hazırlamak

Baskı Öncesi - basılı ambalajı tekrar baskıya hazırlamak ...

ygtt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ygtt

Hiç Biri / Kocaeli

Dosya24

Alt 29-07-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar.Daha önceden basılmış bir kutu ya da etiket örneğini referans alarak aynısını (renklerde sapma olmadan) baskıya nasıl hazırlayabiliriz?Geçenlerde elime bir kutu geldi.Aynısını çalıştım. Ancak bazı kısımlarını üzerinden dekupe etmem gerekti.Dijitalciden 300 dpi tarama yaptırdım ama ofsette basılan renk tarattığım kutudaki renklerle birebir aynı olmadı.Bu konuda deneyimli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Önce tanburlu scaner olan bir filmci bulup işi doğru CMYK renklerle taratmalısın. Sonra iş üzerinde vektörel olan yerleri yazıp/dizip, renklendirilmesi gereken bir vektörel çizim oluşturduysan eğer bu renkleri de doğru verebilmek için bir CMYK defter alıp bu renk değerini defterden bakarak verirsin. Belki bir lüp alıp gözle tramları da inceleyip daha uzmanlaşabilirsin bu konuda.Sonra baskı ustası yanına gelip bu renk çıkmıyor dediğinde lan çıkmıyor da bu defterde nasıl çıkmış işte aynı renk değeri deyip gözüne sokarsın defter bu yönüyle de işe yarar.
Bu mesajdan alıntı yap
ygtt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ygtt

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 10-08-2015 #3
Sorumu üşenmeden güzel bir şekilde cevapladığınız için teşekkür ediyorum.Yararlı bir bilgi oldu benim adıma.Saygılarımı sunuyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
gokhanyaka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gokhanyaka

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2015 #4
Rica ederim kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap