Basılı Materyallerin Boyutu Yardım!

Temel Tasarım İlkeleri - Basılı Materyallerin Boyutu Yardım! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ,mesela bir logonun ,el ilanının ,afişin .... vb basılı meteryallerin ölçüleri nedir?Yani örneğin corelde veya photoshopta bir logo hazırlayacağım diyelim sayfa ölçüleri ne olmalıdır?Standartı nedir?Sadece bunlar değil ...

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 05-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ,mesela bir logonun ,el ilanının ,afişin .... vb basılı meteryallerin ölçüleri nedir?Yani örneğin corelde veya photoshopta bir logo hazırlayacağım diyelim sayfa ölçüleri ne olmalıdır?Standartı nedir?Sadece bunlar değil bildiğiniz bütün çalışmaların sayfa ölçülerini burada paylaşabilir misiniz?:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 06-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar ,mesela bir logonun ,el ilanının ,afişin .... vb basılı meteryallerin ölçüleri nedir?Yani örneğin corelde veya photoshopta bir logo hazırlayacağım diyelim sayfa ölçüleri ne olmalıdır?Standartı nedir?Sadece bunlar değil bildiğiniz bütün çalışmaların sayfa ölçülerini burada paylaşabilir misiniz?:sweating:

baskıda logo,resim vb materyallerin belli standart bi boyutu yok yani calıstıgın sayfaya gore mizanpajı kendin ayarlıcaksın logoyu tum sayfayı kaplayacak sekilde koyabileceğin gibi koselere yada istediğin biyere kucuk olarakta koyabilirsin bu yaptığın tasarıma bağlı bişey el ilanı ve afiş turu seylere gelince bunlarda standart kullanılan kağıt ebatlarına göre değişir el ilanın a6 olabileceği gibi a3 de olabilir afişlerde aynı sekilde bunlar aynı zamanda gelen talebe gore de değerlendirilir bence sen once ozellikle a grubu kagıt olculerini arastır ve bunların olculerini ogren daha sonrada kagıtcılarda kullanılan standart tabaka kağıt ölçülerini öğren çünkü her cins kağıt her istediğin ölçüde tabaka olarak satılmıyor ve matbaalar genelde basacakları işi tabakadan en az fireyle kesecekleri olculere göre belirliyor
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-07-2008 #3
Peki dediklerini anladım fakat yapılan logo tek bir yerde kullanılmıyor ki yeri geldiği zaman bir tabelada bazende bir kartvizit te kullanılıyor.Benim öyle bir ölçüde çalışmam lazımki logoyu küçülttüğümde veya büyülttüğümde çözünürlüğü bozulmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-07-2008 #4
vector yaparsan bozulmaz Basılı Materyallerin Boyutu Yardım!
Bu mesajdan alıntı yap

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-07-2008 #5
teşekkür ederim bu daha iyi bir açıklama oldu.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
basılı, boyutu, meteryallerin, standart ölçüler, yardım