Basıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli?

Baskı Öncesi - Basıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, bir ilanı çalışmamız var bunu matbaa ya psd olarak verdim fakat, yeniden baskıya hazırlanması gerektiğini ve bunun için tekrar ücret talep ettiler.Bir arkadaşım jpg olarak göndermemi söyledim ...

meteora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

meteora

Webmaster / İstanbul

Alt 29-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, bir ilanı çalışmamız var bunu matbaa ya psd olarak verdim fakat, yeniden baskıya hazırlanması gerektiğini ve bunun için tekrar ücret talep ettiler.Bir arkadaşım jpg olarak göndermemi söyledim bu seferde, orjinali gibi olamıyacağını söyledi ve hiçbir mesuliyet kabul etmem dedi.
Bu işleri bilmiyorum, jpeg olrak bir el ilanı boyutlarında hazırladım, cmyk türünü seçtim.Sizce bir sorun olurmu?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
PDF gönder sorun çıkmaz Basıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli?
Bu mesajdan alıntı yap

meteora

Webmaster / İstanbul

Alt 29-04-2009 #3
PDF gönder sorun çıkmaz Basıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli?
bu konulardan anlamadığımı söyledim, eğer biliyorsanız yardımcı olun ama komik olmaya çalışacaksanız lütfen başka bir bölümde yapın bunu.
Bu mesajdan alıntı yap
mhmt şhn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mhmt şhn(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2009 #4
slm üstad hazırladığın döküman tam olarak bitmiş diyorsan ve photoshop ta yaptımk diyorsun yapman gereken fotograflar cmyk en az 300 dpi sonra kenarlarına krsim krosları koyup taşırma vermen en az 3 mm olarak daha sonra save as alarak tiff yada pdf yapman bu şekilde matbaacın baskıya abilir işi bi sorun çıkacağını sanmıyorum ......
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 29-04-2009 #5
arkadaşlar dediğini çalışma 300 dpi ve krosları işlem bittikten sonra PDF olarak kaydedin eğer photosop çalışıyorsan farklı kaydet tıkla Photosop PDF olarak seçin high quality (yüksek çözünürlük) seçin gönder basit bunu hep yapıyorum ve kaliteli çıkıyor :yes:
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 29-04-2009 #6
çalışman bittiinde görselin üzerinde mevcut olan fotoğrafların (baskı için) en az 300 dpi olmasına dikkat et. Hemen sonra dikkat etmen gereken husus çalışmadaki tüm görsellerin cmyk olmasıdır. tabi en son olara 3mm'lik kesim payı wermeyide unutma.
tiff formatında kaydet we matbaana gönder. Eğer hala sorun war felan derse selamımı söyleBasıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli?

bu konulardan anlamadığımı söyledim, eğer biliyorsanız yardımcı olun ama komik olmaya çalışacaksanız lütfen başka bir bölümde yapın bunu.
Bu arada arkadaşın dediini yabana atma. alay edmiyo. Sadece sempatik ve sıcakkanlı olmaya çalışıo. Burada senin için mesaj yazan herkez senin için en kıymetli warlıklarını zamanlarını vede bilgilerini beceri ve tecrübelerini paylaşıolar. Lütfen bunun bilincinde ol...
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2009 #7
Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki Basıma hangi formatta, nasıl gönderilmeli? butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...
Bu mesajdan alıntı yap

meteora

Webmaster / İstanbul

Alt 29-04-2009 #8
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, dediklerinizi yapacağım.
a5 boyutunda olacak olan el ilanı çalışmamı 148*210 mm. olarak ayarlamıştım ama sanırım boyutları yükseltmem gerekecek, bu 3 mm. lik boşluk ile birlikte photoshop ta çalışmanın boyutları ne olmalı ?

"Hepyek" adlı arkadaş kusura bakmasın pdf diyince dalga geçiyor zannettim.Pdf' in bu şekilde kullanıldığını bilmiyordum.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2009 #9
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, dediklerinizi yapacağım.
a5 boyutunda olacak olan el ilanı çalışmamı 148*210 mm. olarak ayarlamıştım ama sanırım boyutları yükseltmem gerekecek, bu 3 mm. lik boşluk ile birlikte photoshop ta çalışmanın boyutları ne olmalı ?

"Hepyek" adlı arkadaş kusura bakmasın pdf diyince dalga geçiyor zannettim.Pdf' in bu şekilde kullanıldığını bilmiyordum.
Image > canvas size'a ulaşarak çalışmayı enine ve boyuna 6 mm genişletin ve boşlukları çalışmanızın devamı olarak görün, çalışmanızı bu şekilde tamamlayın. Bu işlem sonucunda 3 mm'lik taşma payına sahip olmuş olursunuz. Yani işin ölçüsü 148+6=154 mm 210+6=216 mm olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-04-2009 #10
Kusura bakıyorum valla, niye senle dalga geçeyim, neyse gereken bilgileri almışsın, hayırlısı olsun :sleepy:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları