Basınç ayarı

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Basınç ayarı ...

Basınç ayarı
ayberks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayberks

Fotoğrafçı / Antalya

Dosya19

Basınç ayarı

Alt 17-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb arkadaslar bır kac gun once genius (model:F509) pen tablet aldım .ılk basta basın hassasiyeti vardı fakat sımdı adobe photoshopta kullanırken basınc çalısmıyor.sanırım yanlıs bırseye bastım . bunu adobe photosopta nasıl ayalayabılırım açık bır sekılde yazarsanız sevınırım sımdıden cok tesekkurler ...:smile::smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Sintacca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sintacca

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 19-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hahah Basınç ayarı aynı sorunu ben de yaşıyordum bir kaç gün önce çözdüm Basınç ayarı anlatayım; o tabletinizden değil photoshopun brush özelliğinden kaynaklanıyor. brushı basınca duyarlı bir şekilde ayarlamalısınız. seçtiğiniz herhangi bir fırçayı tıklayın, window brush presets e tıklayın. yanda çıkan ekrandan brush sekmesini açın. basınçla renk değişimi olmasını istiyorsanız; solda color dynamicsi işaretleyin, controlü pen pressure olarak seçin ardından solda smoothing i işaretleyin. eğer kalından inceye geçmesini istiyorsanız; shape dynamics' işaretleyin. en üstteki controlü pen pressure olarak seçin. ve smoothingi işaretleyin.
o pencere size çok yardımcı olacaktır. çok çeşitli brushlar yapabilirsiniz. kolay gelsin Basınç ayarı
Bu mesajdan alıntı yap

ayberks

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 19-02-2011 #3
cok tesekkurler ıse yaradı dedıklerınız. her sayfada aramıstım ama bulamamıstım gercekten cok tesekkurler ...
Bu mesajdan alıntı yap

Sintacca

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 19-02-2011 #4
rica ederim, iyi çalışmalar Basınç ayarı
Bu mesajdan alıntı yap

ayberks

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 20-02-2011 #5
kardeşBasınç ayarı bu ayar yıne bozuldu benım dedıklerını yapıyorum olmuyo Basınç ayarı
Bu mesajdan alıntı yap

Sintacca

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 20-02-2011 #6
o brushları kaydetmeniz lazım Basınç ayarı o pencerenin sağ altındaki ''yeni'' simgesine tıklayarak kaydedebilirsiniz. akydettiğiniz brushlar brush seçmek için açtığınız pencerenin en altında olur. daha sonra bu brushları seçtiğinizde özellikler kalacaktır. Basınç ayarı
Bu mesajdan alıntı yap

ayberks

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 20-02-2011 #7
yok bu en basta dedıgınız ayarlarıyapıyorum shape dynamics ı secıyorum ben kalem basıncına ayarlıyorum ama olmuyo Basınç ayarı
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 01-03-2011 #8
Aşağıdaki basınç ayar menüsü faydalı olabilir tabletiniz varsa brush settings menüsü ayarlarından basınç bölümlerini aktif ederseniz problem kalkacaktır.

Aşağıdaki videoları sırayla izleyip yapabilirsiniz

Bu mesajdan alıntı yap
hakan91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan91

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 22-06-2011 #9
ya arkadaşlar. tablet kullanıyordum, birden brush ayarları duyarsız hale geldi, bir karıştırayım dedim hephetn herşey birbirine girdi, kullandığım brushlarda gitti, + ereaser tool umunda basınç hassasiyeti gitti, ayarları tek tek yaptığımda oluyor ama her brush değiştirdiğimde yeniden ayar yapmam gerekiyor, kısaca brush + eraser tool vb. seçenekleri sistem ayarlarına yani ilk kurulduğu şekline nasıl döndürebilirim. iyi akşamlar...
Bu mesajdan alıntı yap
hakan91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan91

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 22-06-2011 #10
neyse sorunu hallettim. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları