Basit bir kartvizit çalışmam ancak basmıyorlar

Kartvizit Tasarımları - Basit bir kartvizit çalışmam ancak basmıyorlar Sponsorlu Bağlantılar Selam herkese, sabit konuda ki kartvizit örneğine dayanarak basitmi basit bir kartvizit hazırladım. üzerindeki logo filanda vektörel. sabitteki kartvizit ölçülerine sadık kalarak ekteki dosyayı hazırladım ancak basamadılar sıkıntı ...

Dimitris isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dimitris

Webmaster / Ankara

Alt 17-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam herkese,

sabit konuda ki kartvizit örneğine dayanarak basitmi basit bir kartvizit hazırladım. üzerindeki logo filanda vektörel.

sabitteki kartvizit ölçülerine sadık kalarak ekteki dosyayı hazırladım ancak basamadılar sıkıntı nedir anlamış değilim adamların tek cevabı "bu çözünürlük çok kötü" oldu inceleyebilirmisiniz acaba... kartvizit arkatarafında plan var onu anlarım ama kartı neden basmadılar sizce hata nedir

örnek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ucurum22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ucurum22

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 17-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dimitris az önce kartı inceledim çözünürlüğü hepsinin çok kötü açıkçası 72 dpi gibi bişey yükseltsende pek bişey değişmez açıkçası yani basılsa çok kötü çıkar hiçbişey okunmaz etmez.Kartı hazırlarken 300 dpi dan az hazırlamamaya gayret et..
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 17-03-2010 #3
normal resim olarak yüklesen rahat bir şekilde incelesek nasıl olur?
Bu mesajdan alıntı yap

Dimitris

Webmaster / Ankara

Alt 17-03-2010 #4
Dimitris az önce kartı inceledim çözünürlüğü hepsinin çok kötü açıkçası 72 dpi gibi bişey yükseltsende pek bişey değişmez açıkçası yani basılsa çok kötü çıkar hiçbişey okunmaz etmez.Kartı hazırlarken 300 dpi dan az hazırlamamaya gayret et..

yorumunuz için teşekkür ederim illustratorde hazırlamıştım tekrar en baştan hazırlıyorum. sayfa boyu kaça kaç olmalı 300 dpi cmyk dışında

sevgili hunterboy jpeg olarak atnınca değişen birşey olmuyor ki. sorun baskı çözünürlüğü
Bu mesajdan alıntı yap
ucurum22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ucurum22

Yrd. Grafiker / Kayseri

Alt 17-03-2010 #5
Valla biz 342 dpi çözünürlükte çalışıyoz 80 mm x 50 mm boyutlarında .
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 17-03-2010 #6
Dimitris baskı problemi yok hazırladığın kartvizit doğru şekildedir baskıya uygundur zaten 300 dpi senin hazırladığın çalışma ucurum22 rumuzlu arkadaşımız neye göre 72 dpi olduğunu belirtmiş ve çözünürlükleri çok kötü demiş anlamış değilim.

Şimdi arkada google maps'ın haritasını koymuşun onlar vektörel olmadığı için yazıların convertsiz olduğu için baskı bastırmak istediğin yer işin hakimiyetine sahip olmadığı için veya basmak istemedikleri için baskıya uygun değil olmadığını söylemişlerdir umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

Dimitris

Webmaster / Ankara

Alt 17-03-2010 #7
Valla biz 342 dpi çözünürlükte çalışıyoz 80 mm x 50 mm boyutlarında .

tekrar inceleyebilirmisiniz üstadım

card2
Bu mesajdan alıntı yap

Dimitris

Webmaster / Ankara

Alt 17-03-2010 #8
Dimitris baskı problemi yok hazırladığın kartvizit doğru şekildedir baskıya uygundur zaten 300 dpi senin hazırladığın çalışma ucurum22 rumuzlu arkadaşımız neye göre 72 dpi olduğunu belirtmiş ve çözünürlükleri çok kötü demiş anlamış değilim.

Şimdi arkada google maps'ın haritasını koymuşun onlar vektörel olmadığı için yazıların convertsiz olduğu için baskı bastırmak istediğin yer işin hakimiyetine sahip olmadığı için veya basmak istemedikleri için baskıya uygun değil olmadığını söylemişlerdir umarım yardımcı olabilmişimdir.

üstadım mesajınızı yeni gördüm bende kendimden emin olamadım 300 dpi yapmamışımdır diye tekrar en baştan hazırladım
teşekkürler yorumunuz için
Bu mesajdan alıntı yap

Dimitris

Webmaster / Ankara

Alt 17-03-2010 #9
flood yapıyorum özür dilerim yazılar nasıl convert edilir illustratorde arama yaptım göremedim

edit:

ctrl + shit + o tuşu ile yaptıgımız olay convertmidir?
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 17-03-2010 #10
flood yapıyorum özür dilerim yazılar nasıl convert edilir illustratorde arama yaptım göremedim

edit:

ctrl + shit + o tuşu ile yaptıgımız olay convertmidir?

Evet ctrl + shit + o yaparak veya yazıya sağ tıklayıp Create Outlines yaptığınızda yazılar convertlidir eğer küçük bir matbaaya götürüyorsanız eps formatında götürürseniz yine basılmıyacağını belirteceklerdir küçük matbaalar çok fazla kapasiteli olmadığından cdr formatından başka bir formatta done kabul etmezler bunuda eklim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları