baskı kısa çıkıyor

Dijital makineler - baskı kısa çıkıyor ...

baskı kısa çıkıyor
erhan_kapadokya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erhan_kapadokya

Grafiker / Nevşehir

baskı kısa çıkıyor

Alt 08-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

uzun baskılarda (örneğin 10 mt'de 965cm çıktı) ölçü tam çıkmıyor? sebebi veya sebebleri nelerdir? bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

anselmus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

anselmus

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Makine malzemeyi baskı ile birlikte orantılı çekemiyordur. Yavaş çekebiliyor olabilir. Bazı yerler koyu olabilir. Boyayı üst üste attığı için.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-02-2012 #3
uzun baskılarda (örneğin 10 mt'de 965cm çıktı) ölçü tam çıkmıyor? sebebi veya sebebleri nelerdir? bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. teşekkürler
Makina programının "steps" ayarınla oyna...
Bu mesajdan alıntı yap
metin60 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metin60

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 08-02-2012 #4
Arkadaşım makinanın markasını ve modelini,birde bastığın malzemenin cinsini yzarsan konu ile ilgili daha fazla yardım alacağını tahmin ediyorum.iyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap
otlamaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

otlamaz

Grafiker / Çorum

Baskının ölçüsüz çıkması

Alt 09-02-2012 #5
Baskı yapılan malzemenin kalınlığı - makinanızın adım ( step) miktarını etkileyen faktördür. Makinanız vinil basarken çıkan ölçüyle - bilbort kağıdına yaptığı baskı ölçüsü birbirini tutmayacaktır. Küçük baskılarda fazla belli olmayan bu kalınlık farkı büyük ölçülerde kendini hemen belli eder.
Makinanızın step ayarını kullanılan malzemeye göre çok iyi yapmalısınız. STEP motorunda bir arıza yoksa şayet- step test ayarlarını kullanarak ve bir kaç baskıda bu değerleri deneyerek tam ayar yapmanız mümkün.
Adım boyu uzadıkça makinanız pas çizgileri atmaya başlar- adım boyu kısaldıkça boya birbiri üzerine atacak ve baskınız kısa çıkacaktır. Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
teknik servis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

teknik servis

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 10-02-2012 #6
feed compansate steps ayarı ıle -100 yada - 50 olarak oynarsanız aradakı ust uste bındırmeyı engellıye bılırsınız örn: makınada gırdıgınız feed compansate ayarında -10 deger 1mm dır k.g ..teknık destek ıcın ***********..teknık servıs
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 10-02-2012 #7
Baskı yapılan malzemenin kalınlığı - makinanızın adım ( step) miktarını etkileyen faktördür. Makinanız vinil basarken çıkan ölçüyle - bilbort kağıdına yaptığı baskı ölçüsü birbirini tutmayacaktır. Küçük baskılarda fazla belli olmayan bu kalınlık farkı büyük ölçülerde kendini hemen belli eder.
Makinanızın step ayarını kullanılan malzemeye göre çok iyi yapmalısınız. STEP motorunda bir arıza yoksa şayet- step test ayarlarını kullanarak ve bir kaç baskıda bu değerleri deneyerek tam ayar yapmanız mümkün.
Adım boyu uzadıkça makinanız pas çizgileri atmaya başlar- adım boyu kısaldıkça boya birbiri üzerine atacak ve baskınız kısa çıkacaktır. Kolay gelsin
Teşekkürler, bu önemli bilgi için
Bu mesajdan alıntı yap