Baskı Alma hakkında yardım..

Baskı - Baskı Alma hakkında yardım.. Sponsorlu Bağlantılar yaklasık 100 tane jpg resmi var bunlar 18x18 rezonansıda 300 e ayarlı.A4 e ikişer tane olacak şekilde Basılması ve rezonanslarının da 150 yedüşerilmesi gerekiyor. Ancak JPG oldğundan baskıya ...

By.AsTR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By.AsTR

Baskıcı / İzmir

Alt 11-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yaklasık 100 tane jpg resmi var bunlar 18x18 rezonansıda 300 e ayarlı.A4 e ikişer tane olacak şekilde Basılması ve rezonanslarının da 150 yedüşerilmesi gerekiyor. Ancak JPG oldğundan baskıya giderken kendi boyutlarında çıkmıyor. PhotoShoptan teker teker ayarlayıp gönderiyorum. Ve çok vaktimi alıyor. Bunun varmıdır kısa bir yolu.

Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 11-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel'e atip istediğin ölçüde ayarla önce sayfalara döşeyip sonra da pdf'ye çevirip tek seferde bas (corel'den direk'de basar ama yazicinin rami düşükse uzun sürer) ya da word'e cagirip düzenle word'ten yolla sonucta baska pratik yol yok sanirim.
Bu mesajdan alıntı yap
vahdetipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vahdetipek(35)

Grafiker / Konya

Alt 11-06-2010 #3
sitede arattırırsanız action oluşturmayla alakalı dersler mevcut.anladığım kadarıyla sizin işinizi action'lar çözer.
Bu mesajdan alıntı yap
transferbaskı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

transferbaskı

Baskıcı / Konya

Alt 12-06-2010 #4
en iyi ebatlandırmalarınızı corel ile sağlayabilirsiniz... mm ayarlamalar ile çözüme kavuşturursunuz
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2010 #5
photoshopda actıon atayarak veya corel toplu ölçeklendirme macrosu ile bu işlemi kısa sürede ve zahmetsizce yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
7000ap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

7000ap

Grafiker / İzmir

Alt 13-07-2010 #6
Photo Shop ta action ayarlaman yeterli... Daha sonra eps kaydederek fazla değer kaybı olmadan corel e aktarıp çıkışlarını da alabilirsin.. (eps yapma sebebi jpeg formatına göre eps nin corel e aktarımının daha hızlı olması).. Kısaca zaman tasarrufu... Bunları uygularsan resimleri ölçülendirme ve corel aktarımı ile baskı süresi 15 dk kadardır...
Bu mesajdan alıntı yap
By.AsTR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By.AsTR

Baskıcı / İzmir

Alt 24-05-2011 #7
Action oluşturarak Çözdüm işi,Gecikmişte olsa teşekkürlerimi kabul edin.
Bu mesajdan alıntı yap