baskı desen çizimi

Corel Draw - baskı desen çizimi ...

Like Tree1Likes

baskı desen çizimi
hafize14 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hafize14

Hiç Biri / Konya

baskı desen çizimi

Alt 05-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://a1109.hizliresim.com/11/9/5/7359.jpg

Arkadaslar bu tip desenleri çizebilmem için hangi yolu izlemem gerekir yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(33)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 07-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu çizim hazır desenlerden oluşturulmuş gibi görünüyor. hatta öylede...
Bu mesajdan alıntı yap
cengizhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cengizhan(42)

Grafiker / İzmir

Alt 07-09-2011 #3
Bu tip desenler çok yaptım,zor gibi görünür lakin çizdikçe keyif verir ve çabuk biter,önemli olan rapordunu çizmek.Deseni incelediğim kadarı ile çiçek aralarında tramlarda mevcut yani bu durumda photoshop ile corel arası combine calışma yapman lazım.Beyazları photoshopta hazırladıktan sonra mavileride yani çiçek altındaki astarlarıda corelde çizmen kafi.
Bu mesajdan alıntı yap

hafize14

Hiç Biri / Konya

Alt 08-09-2011 #4
peki tram nasıl yapılır?
Bu mesajdan alıntı yap
cengizhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cengizhan(42)

Grafiker / İzmir

Alt 08-09-2011 #5
"Tram nasıl yapılır" kısa ve anlamlı bir soru lakin cevabı çok uzun.Bu gibi desenlerin tramlarını genelde photoshopta yapılır.Bu tram meselesi her grafikerin aklını kurcalayan bir mesele ve he deyince öğrenilmiyor.Nette tramlar konusunda genel olarak bilgiler mevcut ama tekstil grafiğinde kullanılan tramların mantığı biraz daha farklı ve meşakkatli oluyor.Anlayacağın buradan bu meseleyi çözmek uzun zaman alır yani uygulamalı çizim mantığı ile daha kalıcı bilgi edinilmesi gerek ve birazda nette derin araştırmalar yapılması lazım.Bununile kalmıyor her renk için ayrı tram ve Lpi yani dpi aralıklarının istenilen düzeyde olması gibi bir çok detay mevcut,matbaa grafiğinde kullanılan tram değerleri ile tekstil grafiğinde kullanılan tramlar arasındaki bariz farklar var .Bu durumda anlıyacağımız bu tram konusunda eğitim ve periyodik bilgiler şart.Ama genelde bu mesleği genel olarak çoğumuz alıntılarla ve sorarak öğretilerle elde etmişizdir.
ıssızadam bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
guraykurtoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guraykurtoglu

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-09-2011 #6
İyide bu kadar yazının içinde cevap aradım ama bulamadım arkadaşın sorduğu photoshopta veya vektörel bir proğramda tramın nasıl yapıldığı...
Bu mesajdan alıntı yap

hafize14

Hiç Biri / Konya

Alt 12-09-2011 #7
evet ama hala bir cevap yok baskı desen çizimi
Bu mesajdan alıntı yap
Rmycne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rmycne

Öğrenci (Grafik) / Aksaray

Bu mesajdan alıntı yap

hafize14

Hiç Biri / Konya

Alt 12-09-2011 #9
otomatik bir çizim istememiştim ama yinede saol ben nasıl yapıldığını ve tekniklerini öğrenmem açısından sormuştum...
Bu mesajdan alıntı yap
Viennetta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Viennetta

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 13-09-2011 #10
bir desen belirleyip otomatik çizim yaptırdıktan sonra bence üzerinden çizip resimden çıkarıp bi çizim haline getirebilmek çok kolay aslında , birazda temizleme gerektiriyor o kadar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links