baskı hataları

Corel Draw - baskı hataları Sponsorlu Bağlantılar bazı arkadaslar resmi saydamlastırdktan sonra resmi bitmap yapmazsak baskıda hata vereceğini söylediler.resmi nasıl bitmap e çevirebiliriz? şimdiden teşekkürler...

baskı hataları

baskı hataları

Alt 05-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bazı arkadaslar resmi saydamlastırdktan sonra resmi bitmap yapmazsak baskıda hata vereceğini söylediler.resmi nasıl bitmap e çevirebiliriz?

şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ŞENGÜL BOZKURT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ŞENGÜL BOZKURT(36)

Grafiker / İzmir

Alt 05-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resim seçiliyken bitmaps den convert to bitmap de cmyk 300 dpi işaretle... baskı hatalarıeace1:
Bu mesajdan alıntı yap
arQuiteCto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arQuiteCto

Öğrenci

Alt 05-05-2008 #3
baskı hataları
baskı hataları

stardant menuden bitmap>convert to bitmep>cmyk olmalı dpi bizim çalıştıgımız firma 342 istiyor... sanırım sorunun cevabı budur baskı hataları kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
birolkeser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolkeser

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2008 #4
bazı arkadaslar resmi saydamlastırdktan sonra resmi bitmap yapmazsak baskıda hata vereceğini söylediler.resmi nasıl bitmap e çevirebiliriz?

şimdiden teşekkürler

Arkadaşım bağıra bağıra söylüyorum.
COREL e PSD imrort ETMEEEEEEEE. bence psd kayıt yapmayın bile. Tiff layerli kayıt yapabiliyor, transparan da destekliyor 5 senedir. hal böyle iken PSD sizlere ömür.

Asıl resim PSD ise problem çıkarır. Lens verme konusu ise;

resmi "convert to bitmap " yaparken alttaki status bara bi bak, resim rezolasyonunu ona göre seçersin.

Arkadaşlar 2-3 senedir ofset film ve CTP kalığları 70 lik tram alınmaktadır.
Yani baskı kalitesi inç kare x 70 o da 2,54x2,54x70 = 451 dpi a denk gelir.
300 dpi alışkanlığınızı bırakmanızı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
ŞENGÜL BOZKURT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ŞENGÜL BOZKURT(36)

Grafiker / İzmir

Alt 05-05-2008 #5

Arkadaşlar 2-3 senedir ofset film ve CTP kalığları 70 lik tram alınmaktadır.
Yani baskı kalitesi inç kare x 70 o da 2,54x2,54x70 = 451 dpi a denk gelir.
300 dpi alışkanlığınızı bırakmanızı tavsiye ederim.
bunu filmci arkadaşların öğrenmesi lazım !!! ben yapmasam o 300 yapacak üstelik sadece resimleri değil vektörlerimi de :hmm2:...
Bu mesajdan alıntı yap

birolkeser

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2008 #6
senin gönderdiğin dokumanın resim dpi sini hangi cesaretle düşürüyor anlamadım doğrusu.
O filmcinin makinası eski anlaşılan, print ileminde kasıyo demnekki. Ben lensleri falan olduğu gibi basıyorum, problem yok, makina canavar. "ASIL PROBLEM DE BU - KULLANDIĞIN CİHAZ"
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(43)

Alt 05-05-2008 #7

şimdiden teşekkürler
arkadaşım uzun lafın kısası şöyleki; hiç bir zaman aklından çıkarmam gerek. bir reimle corelde her türlü oynamayı yaptıktan sonra on son yapacağın iş convert to bitmap demek. bundan sonrada üzerinde oynama ihtiyacı doğarsa (örneğin orantılarını değiştirmek gibi...) tekrar convert to bitmap diyeceksin. bu resim üzerindeki en son yaptığımız işlem olmalıdır.
Bu mesajdan alıntı yap

birolkeser

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2008 #8
Corel kullanıcılarının standart hatasıdır bu, corel de resme müdahale.

Photopaint yada Phtoshopta kullanıacak resmi, ebadına kadar nasıl isteniyorsa o şekilde ayarlasak, işimiz daha kolay olur. Lakin ben dahil kimse bunu yapmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-05-2008 #9
sağolun eminim faydasına göreceğime verdiğiniz bilgilerin
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-05-2008 #10
senin gönderdiğin dokumanın resim dpi sini hangi cesaretle düşürüyor anlamadım doğrusu.
O filmcinin makinası eski anlaşılan, print ileminde kasıyo demnekki. Ben lensleri falan olduğu gibi basıyorum, problem yok, makina canavar. "ASIL PROBLEM DE BU - KULLANDIĞIN CİHAZ"
çalışmayı postscript mi yoksa pdf mi basıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baskı, hataları