baskı için resim formatı

InDesign - baskı için resim formatı ...

baskı için resim formatı
sintak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sintak

Eğitimci / İstanbul

baskı için resim formatı

Alt 12-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar indesign da dergi hazırlamaya çalışıyorum resimler netten bulduğum gif yada jpeg oluyor. onları tiffe çevirmem gerekiyor mu? yardım edin lütfen eğer çevirilecekse yapayım önceden sonradan uğraşmayayım yardım edin lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İnternetten bulup kullanacağın görseller lisanslı olabilir. Sana sadece bu kullanacağın görselleri sakın ola 72 dpi olarak ofset baskıya göndermemen. Tiff formatı uygundur.Psd, Dcs, Eps hatta Jpeg bile çalışabilirsin. CMYK yapmayı unutma... Netten bulduğun görseller ile dergi yapmaya çalışma bence...
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

cmyk tiff yada psd

Alt 15-05-2009 #3
internette bulacağın fotoğrafların yüksek çöznürlükte olmasına dikkat et. photoshoptan da CMYK ve 300dpi olarak ayarlayıp tiff yada psd olarak kaydedersen sorun olmaz baskıda. bilmiyorum ama jpg pek mantıklı gelmedi eskiden kullanmazdık ya ondan belki debaskı için resim formatı ama tiff yada psd derim ben:yes:
Bu mesajdan alıntı yap