baskı makinamdaki kafalarda sorun var arkdaşlar

Baskı - baskı makinamdaki kafalarda sorun var arkdaşlar Sponsorlu Bağlantılar merhaba...benm baskı makinemdeki kafalardaki boya püskürten ince zar şeklindeki tabaka çıkıyor ve kafanın işi bitiyor:sadsmile:bu neden oluyor arkdaşlar biln varsa yazsn ütfen...

turanjs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 03-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba...benm baskı makinemdeki kafalardaki boya püskürten ince zar şeklindeki tabaka çıkıyor ve kafanın işi bitiyor:sadsmile:bu neden oluyor arkdaşlar biln varsa yazsn ütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ReFo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
valla ben baskı operatörüyüm ama teknik servisten aldığım bilgiye göre her akşam kafaların güzelce solventlenmesi lazım ve makinada iş oLmayınca uyku mod'una aLınması Lazım kafaLarın ve horTumLarın kurumamaSı içn oTomaTik TemizLeme yapar uykuda ... hani kurumadan kaynakLanan bişeydir diye Düşnüyorum... Yinede Teknik ServisTen biLgi aLmanı Tercih ederm...
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 03-11-2009 #3
kafalar ve makinen ne ve bu sadece b kafaya mı oldu yoksa hepsi mi gitti biraz daha açarmısın benimde başıma gelmişti de önceden?
Bu mesajdan alıntı yap

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 03-11-2009 #4
sadece 1 tane kafada oldu yani kırmızıda... buda başıma 2. defa geliyor ve nedeni kesn senn dediğin gibimi ReFo?? uyku modu dediğin makinannın herzman açık olmasımı
Bu mesajdan alıntı yap

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 03-11-2009 #5
ve ayrıca bundan 2 ay önce sarı kafadada aynı şey başıma geldi ama onda belli olmuştu arıza çıkarıcağı ama bunda bugün baskı yaparken birden kırmazı kesti ve bi baktım ki zar çıkmış baskı makinamdaki kafalarda sorun var arkdaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 03-11-2009 #6
dostum solvent olarak ne kullanıyorsun.?
Bu mesajdan alıntı yap

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2009 #7
evet turan bey makina çalışma saatlerinde boş kaldığında sleep uyku mod'una getirin vede uykudan çıkardıktan sonra iyi bi ''clean'' temizleyin hortumları yani yıkatın makinaya boya akıtsın..kendinizede alışkanlık haline getirin yazık günah şimdi 400 500 dolardan başlıo biliorm kafalar.. ve devamlı boya ve solvent markası değiştirme çokta ucuz boya kullanma ucuz olur ama makina yıpratır... akşam işletmeni kapatırken makinayı temelli kapa düğmeden ve kafaların hepsini solventle ilk kafada kalan renkleri atar şırıngayı azar azar sıkın beyazlayana kadar..snra diğer kafalar vs.. bu işlemi yaptınız mı isterseniz makina 2 3 gün kullanılmasın yine tıkanmaz kurumaz uçlar.. herneyse bu işlemi yaptıktan sonrada sabah gelip kafaların altını solventli bezle silip hortumları yıkatıp ( yani boya aktırıp ) fıstık gibi bi güne başlayablrsn makine içnde yararlı şeyler bunlar... Dediğim gibi Tahminim Kurumadan Yapabilr veya saydıklarımdan.....
Bu mesajdan alıntı yap

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 03-11-2009 #8
tmm sağol çok yardımcı oldn teşekkürler

solventimin markası partner
Bu mesajdan alıntı yap

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2009 #9
rica ederim Benim verdiğim bilgilerde zamanında teknik servisten aldığım bilgiler şuan her dediğim şeyi kendi makinamda uygulyorum çokta memnunum... partner güzel dğrusu solventten sorun yapmaz diye düşnüorm ama sen yine aynı solvent aynı boya kullan.. devamlı aynı marka kullanın...
Bu mesajdan alıntı yap

turanjs

Baskıcı / Balıkesir

Alt 03-11-2009 #10
tmam şu kafayı alayım hepsini uyguluyacağım çok sağol baskı makinamdaki kafalarda sorun var arkdaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları