baskı öncesi diziliş...

Sonuçlanan İlanlar - baskı öncesi diziliş... ...

baskı öncesi diziliş...
cika39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cika39(31)

Grafiker / İstanbul

baskı öncesi diziliş...

Alt 24-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

üstadlar... matbaa sektöründe şimdiye kdr sadece freelince olarak çalıştım (almanya). yani sadece tasarım yapıodum baskıya hiç iş göndermedim....
Ör. 8 sayalık bi katalog yaptıımı farzedelim ben bu kataloğun her sayfasını ayrı ayrı yapıp 8 sayfalık kataloğu 8 tane pdf dosyası olarak gönderiodum. her sayfa için ayrı dosya.... şimdi ben yine bu şekilde matbaaya göndersem küfür ederler mi yoksa onlar kendileri dizgisini yaparmı... (1. sayfayla 8. sayfa bitişik vs.)
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

maviyedogru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maviyedogru

Grafiker / İstanbul

Alt 28-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende şunu merak ediyorum in design da yine çok sayfalı bir işi facing pages çalıştım. bunu matbaaya yollarken forma hesabı yapmam gerekiyormu yada indesign bunu benim için yaparmı? yada matbaaya direk dökümanı göndersem bunu çözerlermi?
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 28-09-2010 #3
8 sayfalık tek pdf gönderebilirsiniz... forma hesabı derken 4 ve 4 ün katlarını kullanıyorsanız sayfa sayısı olarak sorun yok zaten. Yok eğer kullanmıyorsanız ve bu iş spiral değilse id nin yapabileceği hiç birşey yok.

işini bilen matbaa kullandığı programa montaj komutunu verip çok sayfalı pdf yi gösterecektir. 2 tıkla montajı bitirip baskıya atacaktır... sıralaması doğru ve forma kurallarına uyan tek döküman matbaa dostudur.

Out of the code, into the fire...

maviyedogru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maviyedogru

Grafiker / İstanbul

Alt 28-09-2010 #4
teşekkürler
bu forma kurallarına uyan döküman nedir burada benim yapmam gereken kısım nedir? yaptığım iş 96 sayfa 6 forma yada şöyle sorayım elimdeki işi forma kurallarına uyan döküman olarak ben mi hazırlamalıyım matbaaya göndermeden? ve nasıl?
sigrafito isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sigrafito

Grafiker / İstanbul

Alt 02-05-2013 #5
safa sayısını 4 ve katları yaptık diyelim indesign calıştığımız sayfası direk pdf yapsak yollasak sorun olur mu yoksa bizim onu forma haline mi getirmemiz lazım acaba
birde pdf yaparken pdf çeşitleri var x-4-2008 gibi falan bunlardan hangisini seçersek daha iyi olur yardımcı olabilirmisiniz acaba
korhanyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanyilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 23-05-2013 #6
ben pdf yaparken, x-3-2002 kullanıyorum. tavsiye ederim, ayrıca pdf yaparken deson kontrolleri yapmanızı öneririm.