baskı ortamında hava temizleme cihazı kullanan varmı

Dijital makineler - baskı ortamında hava temizleme cihazı kullanan varmı ...

plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 27-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

acaba dijital baskı ortamında koku gidermek için aranızda hava temizleme cihazlarından kullanan varmıı(klima haricinde).. merak ettiğim bu cihazlar işe yarıyormu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hangi makinalarda
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 28-10-2007 #3
Öncelikle klimanın içerisini temizlediğini filan düşünmeyin. Kimyasal bir ortama dönüşen baskı odalarını temizlemeye ne yazık ki klima yeterli gelmiyor. Ben daha önce çalıştığım bir baskı merkezinde büyük bir vantilator taktırarak havalandırmayı büyük oranda sağladım. Daha öncesinde psikolojimi bile etkiler hale gelmişti içerideki havayı soluduğumdan. Daha sonra dediğim gibi büyük bir oranda içerisinin havası temizlenir oldu. Tabi ısı olayını da iyi ayarlamak gerekiyor. Biliyorsunuz ki baskıda baskı yapılan odanın ısısının baskı için en ideal olan ısıda sabit kalması gerekmektedir.

Bunun dışında su sistemi ile bile temizleme araçları olduğunu duymuştum. Ama ne kullanan gördüm nede şu adam kullanıyor diye bir şey duydum. Solvent (ayrıştırıcı) tehlikeli bir kimyasal maddedir. Ama malesef Türkiye' de insan sağlığına pek önem verilmediğinden bu konu çoğu dijital makina sahiplerini pek ilgilendirmiyor gibi görünüyor.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2007 #4
bizim makinalardada devamlı solvent kullanıyorlar :S Mac'de ayrı bi dert iğrenç kokuyorlar
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-10-2007 #5
bizim makinalardada devamlı solvent kullanıyorlar :S Mac'de ayrı bi dert iğrenç kokuyorlar
burdakı MAC derken bilgisayar mı kasteddin özkancım??
Bu mesajdan alıntı yap
sensei01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sensei01

Grafiker / İstanbul

Alt 29-10-2007 #6
en iyi sistem ortama temiz hava veren, diğer tafaftan da içerideki havayı emen , bunu aşırı hava sirkülasyonu meydana getirmeden yapan gelişmiş havalandırmalar.Alarko bu işi yapıyor. Daha önce çalıştığım yerde bu sistem vardı.Ayrıca solvent havadan ağır olduğu için baskı sathı üzerinde havayı emerek dışarı atmak için çoğu makinanın hemen arkasında havalandırma bağlantıları vardır.Bunlar kullanılarak + üsttede davlumbaz sistemi konularak en iyi sonuç alınır.Niye uzattın dersen eco solvent bir makinada kapalı bir odada olmasına rağmen iyi sonuç alamamıştımdediğin filtre sistemlerinden.3360 bile daha az rahatsız ediyodu baskı ortamında hava temizleme cihazı kullanan varmı
Bu mesajdan alıntı yap

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 29-10-2007 #7
herkese teşekkürler .. ama benim demek istediğim içerden dışarı hava silküle eden davlunbaz veya vantilatör sistemi deil..
özel filtreler sayesinde içerdeki havanın silkülasyonunu sağlayaraka kokuyu ve pis havayı temizleyen makineler..yurt dışından bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu konuyu araştırıyorum.. bildiğiniz gibi solvent bazen dayanılmaz oluroy ve sağlığa zararı da cabası belki bir nebze rahatlatır diye düşünüyorum tekrar herkese teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 29-10-2007 #8
herkese teşekkürler .. ama benim demek istediğim içerden dışarı hava silküle eden davlunbaz veya vantilatör sistemi deil..
özel filtreler sayesinde içerdeki havanın silkülasyonunu sağlayaraka kokuyu ve pis havayı temizleyen makineler..yurt dışından bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bu konuyu araştırıyorum.. bildiğiniz gibi solvent bazen dayanılmaz oluroy ve sağlığa zararı da cabası belki bir nebze rahatlatır diye düşünüyorum tekrar herkese teşekkürler..
Solvent in içinde kanserojen madde bulunduğunu ve uzun süreli çalışıldığında kanser olma olasılığı çok yüksektir bunuda eklemek istedim. Ayrıca yurt dışında çoğu ülkede kullanmak yasaktır solventi.
Bu mesajdan alıntı yap

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 29-10-2007 #9
Solvent in içinde kanserojen madde bulunduğunu ve uzun süreli çalışıldığında kanser olma olasılığı çok yüksektir bunuda eklemek istedim. Ayrıca yurt dışında çoğu ülkede kullanmak yasaktır solventi.

evet gökhan halısın zaten solvent in zararlarını ilk okuduğumda şok olmuştum..
ama ne yapamlım mecburen bu ortamlarda çalışmak zorundayız mümkün olduğu kadar önlem almak iyidir diye düşünüyorm..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafiker002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 30-10-2007 #10
plotter şu an için bir filtreleme gibi bişey duymadım baskı odasındaki solvent kokusunu en iyi çeken sistemi volkan kardeşimiz anlatmıştır bizde bu sistemi kullanıyoruz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baski, baski ortaminda hava, cihazi, dijital baski ortaminda, hava, hava temizleme cihazlarindan, koku gidermek icin, kullanan, ortaminda, temizleme, temizleme cihazi kullanan, varmi