baskı programında sürekli ölçülerle sorun var yardmcı olurmusunuz

Dijital makineler - baskı programında sürekli ölçülerle sorun var yardmcı olurmusunuz ...

dilanreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilanreklam

Grafiker / Diyarbakır

Alt 05-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar ınfıtını 1504 makina kullanıyorum chellenger programı kullanıyorum ölçülerde sürekli sorun çıkıyor bi türlü tutturamıyorum sürekli ölçüler büyük geliyor corelden tıf formatında exportluyorum chellenger programına atnca normal ölçüleri veriyorum ama sürekli aynı ölçülerde çıkarmıyor uzunlamasına büyüyo eninde sorun yok ama uzunlamasında verdiğim ölçünün fazlasını çıkarıyor bu işte yeniyim bi türlü çözemedim yardımcı olursnız memnun olurum iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 06-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tahminen sorun dpi ve ölcülendirmeden kaynaklanıyor.. export ederken "dpi" 72 olmalı.. eğer 300 dpi gibi yüksek çözünürlükle 5 x 5 metre bir iş exportlarsan normal olarak her program hata verir.. çünkü metre ile anılan işlerin ofsette basmak gibi bir imkanı yoktur, dijitalde basılacaktır,e öyleyse dijital işleri 72 dpi basmak yeterlidir..
Bu mesajdan alıntı yap
ozdamar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozdamar

Grafiker / Isparta

Alt 04-05-2009 #3
arkadasım senin sorununu anladım
praoramı actığında önce: file'den digitalprinter setup'a giriyorsun çıkan menüden tekrar printer setup'a giriyorsun pas ayarlarının çıktığı menüden (more) giriyorsun
evet hayır çıkar. evet'e tıklıyorsun çıkan sayfada (Feed Compensate) yazan yere değer giriyorsun benim kinde (-14baskı programında sürekli ölçülerle sorun var yardmcı olurmusunuz de sorun yok bu şekilde yazıp okeylerseniz sorununuz çözülecektir
aslında malzemenin ağırlığına göre değeri değişmesi gerekiyor ama bende pek değiştirmiyorum sorun yok
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
DOKTORAFACAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DOKTORAFACAN

Heykeltraş / İstanbul

Alt 04-05-2009 #4
Feed Compensate değerlerini girmezsen ölcü değişir. Bazı xaar kafalarda tıkanıklık oldugundan pass izi yapıyor bunu Feed Compensate değiştirerek düzeltmeye çalışıyor fakat ölcü değişmesine sebep oluyor kullanıcı
Bu mesajdan alıntı yap
bafralı_ugur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bafralı_ugur(25)

Baskıcı / Samsun

Alt 24-05-2009 #5
abi senın sorum benden tek bırsey bı iş bask sonra ölçe 4450 fılan bırsey var ya onu kucuk yanı oyna onler ve mazameye gore degışıyoor abicim
Bu mesajdan alıntı yap