Baskı Renk Karmaşası

Baskı - Baskı Renk Karmaşası ...

Baskı Renk Karmaşası
ruabay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruabay

Grafiker / İstanbul

Baskı Renk Karmaşası

Alt 06-02-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Baskıda 2 renk, 3 renk, 4+4 renk, 4+1 renk konularını çözmeye çalışıyorum. Mesela eklediğim antetli kağıtta iki farklı degrede var logoda. Ancak degredelerin biri siyahın tramı biri de kurumsal kırmızının tramı. Bu durumda 2 renk ile basılabilir mi bu belge? Bir de pantone kullanılırsa kırmızı 1+1 renk mi olur? Bi el atın bana yahu..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
mesela -- sarı-kırmızı: 2 renk mavi-yeşil: 2 renk
mesela -- sarı-kırmızı-mavi: 3 renk
4+1 : 4farklı renk ve birde pantone renk kullanılmış oluyor. pantone extra bir renk maliyeti farklı yani özel hazırlanan renk.
2+1 : de yine iki renk kullanılmış mesela sarı-kırmızı. ve bunların yanında extra olarak pantone renk kullanılmış. pantone mesela bir firmanın kurumsal rengi ile bir matbaada baskı alırsın farklı başka matbaada farklı çıkar. ama pantone kodu ile alırsan renk hep aynı çıkar. büyük firmalarda genelde pantone renk kullanır kurumsal kimlik çalışmaları vs.
Bu mesajdan alıntı yap
ruabay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruabay

Grafiker / İstanbul

Alt 06-02-2015 #3
Peki kırmızının C:0 M:100 Y:100 K:0, sarının C:0 M:0 Y:100 K:0 mı olması gerekir 2 renk olabilmesi için? Yoksa özel bir sarı kırmızı da 2renk baskı sayılır mı?
Bir de bunların tonlarında degredeler varsa belgede yine 2 renk midir?
Bu mesajdan alıntı yap
harungundogdu1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harungundogdu1

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2015 #4
Bir soru sormak istiyorum. Doğru yerde olmayabilirim ama. hem doğru konuyu bulamadım hem de konu açmayı beceremedim.

80 sayfalık pdf dosyasının renk ayrımını nasıl yaparım? matbaaya göndericem. ama matbaacı tek renk istiyor yani siyahı tam siyah istiyor diğer renklerden karışmasın istiyor. Nasıl yapabilirim?

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baskı, matbaa baski asamasi, renk, renk ayrimi