Baskı Sırasında Broşürdeki Kırımları Nasıl Belirtebilirim?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Baskı Sırasında Broşürdeki Kırımları Nasıl Belirtebilirim? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. 3. sınıf görsel iletişim tasarımı öğrencisiyim. Ders için şu ana kadar pek çok broşür tasarımı yaptık ve baskı aldıktan sonra kırım kısımlarını kendimiz oluşturmuştuk. Bu sefer ...

shifty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shifty(28)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 12-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. 3. sınıf görsel iletişim tasarımı öğrencisiyim. Ders için şu ana kadar pek çok broşür tasarımı yaptık ve baskı aldıktan sonra kırım kısımlarını kendimiz oluşturmuştuk. Bu sefer profesyonel bir iş olarak çoklu baskıya gidilecek bir çalışma yaptım. Ancak kırımları baskıda nasıl gösterebilirim bilemedim. Broşür tasarımımı Adobe Illustrator ile yaptım. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 12-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kırımlar tasarım aşamasında belirlenir ve ona göre tasarım yapılır. kırım yerlerini noktalı bir çizgi ile gösterebilirsiniz. matbaaya gönderirken ise noktalı çizginin kırım olduğunu ve kırım yönünü belirtmeniz gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap

shifty(28)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 19-12-2011 #3
Noktalı çizgilerin kırım yeri olduğunu belirttiğim zaman onlar mı bir işlem yapıcak yani? Teşekkür ederim cevabınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 19-12-2011 #4
Noktalı çizgilerin kırım yeri olduğunu belirttiğim zaman onlar mı bir işlem yapıcak yani? Teşekkür ederim cevabınız için.
bence ölçüyü matbaadan alın, kırım yerlerinin kağıdının hangi yerlerinden geçmesi gerektiğini öğrenin ve ona göre tasarım yapın. en azından sorumluluğu üzerinize almamış olursunuz Baskı Sırasında Broşürdeki Kırımları Nasıl Belirtebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 19-12-2011 #5
aynen öyle... noktalı çizgileri kırım diye belirttiğiniz zaman gerisini matbaa yapar...
Bu mesajdan alıntı yap

shifty(28)

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 20-12-2011 #6
Tamamdır çok teşekkür ediyorum. Hugareva ne yazıkki tasarım çoktan bitti Baskı Sırasında Broşürdeki Kırımları Nasıl Belirtebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap