Baskıda gölge sorunu

Dijital makineler - Baskıda gölge sorunu Sponsorlu Bağlantılar Slm roland sp540v dijital makinede yaptığım bazı baskılar gölgeli çıkıyor bu gölge kat kat farklı tonlarda sanki boya dağılması gibi çalışmaları hertürlü şekilde bastım 150-300-600 dpi, siyah-beyaz, büyük ...

Baskıda gölge sorunu
harleyman16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harleyman16

Grafiker / Bursa

Baskıda gölge sorunu

Alt 08-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm roland sp540v dijital makinede yaptığım bazı baskılar gölgeli çıkıyor bu gölge kat kat farklı tonlarda sanki boya dağılması gibi çalışmaları hertürlü şekilde bastım 150-300-600 dpi, siyah-beyaz, büyük ölçü, küçük ölçü, rgb,cmyk,folyo kalitesi ne yaptıysam o gölgelenmeleri kaybedemedim ama internetten yada başka bir yerden bulduğum resmi o an bastığımda baskıyı gayet kaliteli alıyorum bastığım çalışmalarda büyük ihtimal sorun var bunu her çalışmamda yapmıyor arasıra olan birşey ne yapmam gerekiyor bilen varsa yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım bu problemi sadece küçük boyutlu resimleri büyütüp basarken yaşıyorsunuzdur değil mi?

Resmi büyütürken, örneğin Photoshop'ta; "İmage Size"da "Resample Image" seçeneğini aktif ediyorsanız program, çözünürlüğü değiştirmeden resmi büyütmek için boşlukları "kafasına göre" noktalarla doldurmak zorunda.. Gölge dediğiniz istenmeyen pixeller bu şekilde oluşuyor.

Daha büyük görsellere veya boyut büyüten BenVista PhotoZoom gibi bir programa ihtiyacınız var.

İnceleyiniz:

http://benvista-photozoom.softonic.de/
Bu mesajdan alıntı yap
harleyman16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harleyman16

Grafiker / Bursa

Alt 08-01-2010 #3
bu öyle bir şey değil küçük resmi büyüttüğümde yada dpi oynadığımda biliyorum pixel parçalanmasını bu daha farklı çift görme gibi birşey yapıyor resmin üzerinde iki üç gölgeye çıkıyor ilki kalın diğeri ondan ince o şekilde resmin kenar hatlarını dağıtıyor
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-01-2010 #4
Resmi büyütmeden mi basıyorsunuz yani?
Bu mesajdan alıntı yap