Baskıda Renk Kalitesi Hakkında Yardım ???

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Baskıda Renk Kalitesi Hakkında Yardım ??? ...

seco77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seco77

Hiç Biri / Yalova

Dosya23

Alt 10-01-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Matbaaa Hizmetleriyle İlgilenen Arkadaşlar , photshop'ta cmyk Modunda Bi Tasarım Yaparken (kartvizit, broşür vb.) renkler soluklaşıyo istediğim canlılığı yakalayamıyorum , matbaa illa cmyk istiyo . bakıyorum bazı kataloglara kartvizitlere , renkler çok güzel ve net benm çalışmalarımdakiler gibi değil , bunu nasıl halledebilirim yardım edebilirseniz şimdiden teşşekkür ederim .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irfanview41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irfanview41

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 16-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
herhangi bir tasarımı baskı için yapıyorsan Resolution değeri 300 ve Color Mode CMYK olmalıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
emre3232 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emre3232

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 20-03-2012 #3
Reklamcı rgb basması lazım.Matbayı boşver
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 20-03-2012 #4
Matbaaa Hizmetleriyle İlgilenen Arkadaşlar , photshop'ta cmyk Modunda Bi Tasarım Yaparken (kartvizit, broşür vb.) renkler soluklaşıyo istediğim canlılığı yakalayamıyorum , matbaa illa cmyk istiyo . bakıyorum bazı kataloglara kartvizitlere , renkler çok güzel ve net benm çalışmalarımdakiler gibi değil , bunu nasıl halledebilirim yardım edebilirseniz şimdiden teşşekkür ederim .
Bunun bir çok sebebi olabilir. Kullanılan boyanın parlak olması, kalitesi, kağıdın kalitesi, baskının üzerine herhangi bir lamine uygulaması vs.Baskı işleriniz ofset içinse CMYK çalışılması kaçınılmazdır ve buda renklerin RGB uzaya göre biraz soluklaşması anlamını taşır ama sizinde belirttiğiniz gibi baskıdaki renklerin canlı çıkması biraz önce yukarıda belirttiğim seçeneklerle birlikte baskıyı yapan ustanın "ustalık" derecesiylede alakalıdır.
Bu mesajdan alıntı yap