Baskıda TRAM değeri nerden vermem gerekiyor???

Freehand - Baskıda TRAM değeri nerden vermem gerekiyor??? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar baskı konusunda bilgim zayıf o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.yeni işe başladım freehandde yaptığım çalışmayı aydıngere çıktı olarak matbaaya gönderdim matbbadan tramını %100 yapmamı istediler.Bu tram değerini nerden ...

ezgi_ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ezgi_ist

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar baskı konusunda bilgim zayıf o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.yeni işe başladım freehandde yaptığım çalışmayı aydıngere çıktı olarak matbaaya gönderdim matbbadan tramını %100 yapmamı istediler.Bu tram değerini nerden nasıl vericem.bana acil olarak cevap verebilirseniz çok memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 26-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
işiniz kaç renk? %100 siyah yapacaksanız kullandığınız renkleri aydıngere çıkış alırken.
Birden fazla renk varsa (diyelim 3 renk); 3 kopya yapıp kullanılan renkleri siyahla değişmelisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ezgi_ist

Grafiker / İstanbul

Alt 26-05-2009 #3
3 renk olduğunu varsayarsak eğer.yani birbirinden farklı 3 rengi ayrı ayrı ayırcam ama her birini siyah renk değerini %100 olarak yapıcam.bu şekildemi olacak.şu 3 renk olayını biraz daha açabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 27-05-2009 #4
tramı %100 yapmak demek su sekilde anlatayım bi kare cizdin icine 10 siyah verdin yani ne oldu %10 siyah(acık gri) bunu direk siyah yaparsan %100(siyah zemin) olmus olur ama bence matbanın senden istedigi farklı bisey sen özel renk basılacak bi isi direk gönderdin oyuzden bikac renkte film cıkıyor ve matba senden bunu teke dusurmeni istiyor
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-05-2009 #5
eğer işin 3 renk ise anladığım kadarıyla her rengi printıra gönderirken %100 olarak yap renkleri mesela magenta cyan yellow gibi, çıkış alırken sadece bu renkleri bas olur öyle.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-05-2009 #6
3 renk olduğunu varsayarsak eğer.yani birbirinden farklı 3 rengi ayrı ayrı ayırcam ama her birini siyah renk değerini %100 olarak yapıcam.bu şekildemi olacak.şu 3 renk olayını biraz daha açabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler
Her üç rengide siyah ile değişiyorsunuz. Örnek olarak resimde göstermeye çalıştım.
Standart bir yazıcı kullandığınızı varsayarak bu şekilde yapmalısınız.

Bu mesajdan alıntı yap

ezgi_ist

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2009 #7
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için arkadaşlar...
Bu mesajdan alıntı yap
erhanseyis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erhanseyis

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2009 #8
çok renki işlerde aydırger değilde film daha kaliteli olur ve maliyeti çok az bişeydir.
baskı trigomi değilde boyalar karıştırılarak renk yapılacaksa kullanacağın renk adetinden başka renk kullanma film çıktısında sorun çıkmaz o zaman bu tarz işlerde renk örneği yoksa pantone kodunu vermek zorundasın
saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap