baskinin normalden fazla cikma sorununa cözüm ariyorum

Dijital makineler - baskinin normalden fazla cikma sorununa cözüm ariyorum ...

cenkreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkreklam

Grafiker / Hatay

Alt 27-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mrb.arkadaslar bende 320cm infiniti dijital baski makinasi var.makinaya 370 cm baski verdigimde baski bittiginde 376 cm olarak cikiyor.neden yapabiliyor bilen varmi arkadaslar??yardimci olursaniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 27-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
6 cm buyuk basıyor galıba tam anlamadım sorununu ama eger bu ıse konu STEP ayarlarındandır. Step sayısını setuptan ayarlaman gerek ada uzun baskılarda daha uzun basabılır. Zannedersem makınende cızgı problemı de oluyordur ???
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 27-02-2008 #3
atamec arkadaşımızın da deği gibi sorun step(adım) ayarlarındandır..
kullandığın rip programından her pasın adım ayarlrını ayarlaman gerekir...
hangi rip programını kullandığını söylersen daha ayrıntılı bilgi verebiliriz..
tavsiyem foruma eklediğim infiniti kullanma klavuzu nu indir.. ordan sorununu çözebilir hangi ayarın ne işe yaradığnı daha ayrıntılı göre bilirsin..

infiniti tabanlı makineler için Kullanma klavuzu

bu arada atemec arkadaşım makineler konusunda bilgine saygı duyuyorum.. ve forumumuza verdiğin gerçekden güzel bilgi paylaşımların için teşekkür ederiz..
bazı insanlar gibi bilgiyi satmakdan yana deilde paylaşmak tan yana olduğun için gerçekten teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 27-02-2008 #4
atamec arkadaşımızın da deği gibi sorun step(adım) ayarlarındandır..
kullandığın rip programından her pasın adım ayarlrını ayarlaman gerekir...
hangi rip programını kullandığını söylersen daha ayrıntılı bilgi verebiliriz..
tavsiyem foruma eklediğim infiniti kullanma klavuzu nu indir.. ordan sorununu çözebilir hangi ayarın ne işe yaradığnı daha ayrıntılı göre bilirsin..

infiniti tabanlı makineler için Kullanma klavuzu

bu arada atemec arkadaşım makineler konusunda bilgine saygı duyuyorum.. ve forumumuza verdiğin gerçekden güzel bilgi paylaşımların için teşekkür ederiz..
bazı insanlar gibi bilgiyi satmakdan yana deilde paylaşmak tan yana olduğun için gerçekten teşekkürler..

teşekkür ederim iyi ve hoş minnettarlığın adına. Elbette ki ben bu işten para kazanıyorum ama yinede yardımlaşmak insanların problemlerine çözüm bulmak ve onların dualarını almak beni mutlu ediyor. Tekrar teşekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-03-2008 #5
mrb.arkadaslar bende 320cm infiniti dijital baski makinasi var.makinaya 370 cm baski verdigimde baski bittiginde 376 cm olarak cikiyor.neden yapabiliyor bilen varmi arkadaslar??yardimci olursaniz sevinirim

Kullandıgın rip programında -profesyonel bir programsa- media feed calibration ayarı varsa onunla problemini çözebilirsin .. Onun dışındakileride ilkel bir şekilde step le oynayarak....
Bu mesajdan alıntı yap
cenkreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkreklam

Grafiker / Hatay

Alt 13-03-2008 #6
KULLANDİGİN PROGRAM INFINITI RIP 1.09 programidir
Bu mesajdan alıntı yap
fakyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fakyu(38)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 08-10-2008 #7
step ayarından olsa gerek program uzerınden degıstırebılırsın ama mazemeye gore degısır bılgın olsun
Bu mesajdan alıntı yap
MarlboroMan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MarlboroMan

Baskıcı / İstanbul

Alt 10-10-2008 #8
arkadaşların dedği gibi step ayarından bu sorun.step ini tam olarak ayarladıktan sonra en son olarak baskıdan önce 10cmx10cm lik bir görsel bas,ve ölç net 10cm mi.10cm de nekadar büyüttüğünü hesaplarsan 370 lik baskıda da ne kadar büyük basıcağını anlamış olursun hem,klasik bi sorun çünkü bu baskinin normalden fazla cikma sorununa cözüm ariyorum
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ariyorum, baskinin, cikma, çözüm, fazla, infiniti, normalden, sorununa