İş Başvurusu Hakkında!!..

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - İş Başvurusu Hakkında!!.. ...

deli_divane7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deli_divane7

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar 2.sınıfta okuyan bir güzel sanatlar öğrencisiyim grafiği kıl payı kaçırarak resim bölümüne girdim. son 1-2 aydır grafik tasarımla ilgili bir iş arıyorum lakin nedense kendime güvenemiyorum. Ya yapamazsam, ya işten atılırsam, ya çalışmaları rezil edersem gibi düşünceler aklımı kuşatıyor. Bir türlü başvuruya yeltenemiyorum. Halbuki iyi derecede photoshop biliyorum. illustrator ve corel orta derecede. diğer indesign freehand gibi programlar ile de az çok uğraşıyorum. onun dışında dreamweaver html ve css biliyorum. Ancak bunların yeterli olup olmadığı konusunda sürekli şüphelerim var acaba benden nasıl bir iş istencek, neler talep edilecek ve ben bunları yeterli zamanda istenildiği şekilde yerine getirebilecekmiyim ya getiremezsen ya yapamazsam diye düşünceler sürekli kafamın içini kemiriyor. Lütfen birisi bana bir öneride bulunsun tavsiye versin ne yapmalıyım? sizin tecrübeleriniz nasıl oldu. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tecrübesizliğinden kaynaklı bir tedirginlik yaşıyorsun gayet normal..
Önerim, bu konular üzerinde fazla durma zira olması gereken güveni hiç sağlayamazsın..

Kimse profesyonelliğe doğuştan sahip olmuyor, startı olmak zorunda.. Senin yapman gereken tek şey kendine güvenmen bu kadar İş Başvurusu Hakkında!!..

Yaparsın..
Bu mesajdan alıntı yap

deli_divane7

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-03-2013 #3
Tecrübesizliğinden kaynaklı bir tedirginlik yaşıyorsun gayet normal..
Önerim, bu konular üzerinde fazla durma zira olması gereken güveni hiç sağlayamazsın..

Kimse profesyonelliğe doğuştan sahip olmuyor, startı olmak zorunda.. Senin yapman gereken tek şey kendine güvenmen bu kadar İş Başvurusu Hakkında!!..

Yaparsın..
Olumlu yorumun için çok teşekkürlerİş Başvurusu Hakkında!!.. zaten şuan ki amacım iş ortamını tanımak tecrübe edinmek parası o kadar da derdim değil umarım iyi start verebilecek bir iş bulabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-03-2013 #4
Parası da önemli İş Başvurusu Hakkında!!.. (olmalı) zira bu durumu istismar eden bir çok işveren mevcut..

En önemlisi bu aslında, temiz iş çıkarmak ve kalitenden ödün vermemek..
Başarılar dilerim..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 28-03-2013 #6
Hatalar yapacaksınız, yeri gelecek binlerce baskı sizin yüzünüzden çöpe gidecek... yeri gelecek bir işi 10 kere tekrar yapacak ama beğendiremeyeceksiniz. Muhtemelen uzun yıllar mesleği kötüleyeceksiniz. Sektörü beğenmeyeceksiniz. Okullarda öğretilen ile pratiğin aynı alt yapıyı kullanamaması nedeni ile kanatlanamamış kuş gibi hissedeceksiniz. Ki bunlar normaldir.... Yani ne yaparsanız, ne kadar iyi olursanız olun, bu dediklerimi az çok yaşayacaksınız. Bu yüzden şimdiden canınızı sıkmayın. Sizi bir adım öteye taşıyabileceğine inandığınız bir işletmeye başvurun. şartları ne ise kabul edin ki şu anki deneyimleriniz şartlarınızı belirlemeye yetmeyecektir. Atın kendinizi denize, tekrar karaya çıkmanıza gerek yok, boğulmayacak kadar çaba gösterin, yeteri kadar sebatınız varsa dalgalar sizi karaya ulaştıracaktır...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

deli_divane7

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-03-2013 #7
Hatalar yapacaksınız, yeri gelecek binlerce baskı sizin yüzünüzden çöpe gidecek... yeri gelecek bir işi 10 kere tekrar yapacak ama beğendiremeyeceksiniz. Muhtemelen uzun yıllar mesleği kötüleyeceksiniz. Sektörü beğenmeyeceksiniz. Okullarda öğretilen ile pratiğin aynı alt yapıyı kullanamaması nedeni ile kanatlanamamış kuş gibi hissedeceksiniz. Ki bunlar normaldir.... Yani ne yaparsanız, ne kadar iyi olursanız olun, bu dediklerimi az çok yaşayacaksınız. Bu yüzden şimdiden canınızı sıkmayın. Sizi bir adım öteye taşıyabileceğine inandığınız bir işletmeye başvurun. şartları ne ise kabul edin ki şu anki deneyimleriniz şartlarınızı belirlemeye yetmeyecektir. Atın kendinizi denize, tekrar karaya çıkmanıza gerek yok, boğulmayacak kadar çaba gösterin, yeteri kadar sebatınız varsa dalgalar sizi karaya ulaştıracaktır...
Çok güzel bir yorum dostum teşekkürler cesaretim yerine geldi sayenizdeİş Başvurusu Hakkında!!..
Bu mesajdan alıntı yap
umitkaragoz1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umitkaragoz1988

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 09-04-2013 #8
deli divane7 aynı bende senin durumundayım. evdeyken çok iyi tasarımlar yapıyorum fakat herhangi bir ajansda çalışırken evdeki kadar stressiz çalışamıcamı bildiğim için şüphelerim var. ve nasıl bir tasarım isticekler ve yapabilirmiyim diye ufakça korkularım var
Bu mesajdan alıntı yap