bay bayan grafikermiş

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - bay bayan grafikermiş ...

bay bayan grafikermiş
sepultura6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sepultura6

Grafiker / İstanbul

bay bayan grafikermiş

Alt 24-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ya şu bayan lafını bırakın artıkbe kendınıze grafıkermı gönul eglendırcek bırınımı arıyosunuz grafıker grafıkerdır ya ne bayı ne bayanı modrtör arkadşlar sılın hemn bu yazımıda bı destek olmuyosunuz bıraz bılınçlendırın şu işverenlerı ya
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sana sonuna kadar katılıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 24-09-2009 #3
Bu konu sadece bizim sektörümüz için geçerli değildir. Üstelik bir iş yeri bayan grafiker arıyor olması onun sizin belirttiğiniz gibi potansiyel gönül eğlendirilecek kişi olduğunun kanıtı mıdır?

Karşılaşmış olduğunuz durumlar belki buna işaret etmektedir. Fakat bu kesinlikle sizin belirttiğiniz konuma insanları layık görmeniz anlamına gelemez. Kesinlik göstermediği gibi şu anda yapmış olduğunuz açıklama kişilere hakaret bile içerebilir.

Site yönetimi olarak kurallara aykırı olmayan durumlara müdehale etmediğimizi üyelerimiz bilmektedir. Dolayısı ile bir işletme ya da kişi bayan grafiker arıyor diye bu duruma müdehale etmemiz kurallarımıza aykırı bir konu olmadığından izin vermek ya da karşı durmak gibi bir konu olarak ele almıyoruz.

Bir işletmenin yeteri kadar erkek çalışanı varsa bayan çalışan araması normaldir. Bir işletmenin sadece bayan çalışan almayı istemesi de normaldir. Buna karşı olarak bir işletmenin sadece erkek çalışanı istemesi de normaldir. Konu eğer işveren ve çalışan açısından değerlendirildiğinde çalışanın bayan ya da erkek olmasını istemesi iş verenin kendi kişisel fikridir. Bu konuda da bir başkasının kalkıp yargıda bulunması abes olacaktır.

Bu gibi kesin olmayan durumlarda biz yönetimin ne yapması sizce doğru olur? Bayan çalışan arayanları siteden uzaklaştırmalı mıyız? Peki, aynı şekilde erkek çalışan arayan bir iş yeri olduğunda aynı davranışı ona da sergilemeli miyiz?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 24-09-2009 #4
gecenlerde gördüğüm bir eleman aranıyor yazısını sizinle paylaşayım bende, bayan kuaförü camına asmış "yakışıklı çırak aranıyor" diye böyle bi ilan bayan kuaföründe varsa ee matbaalarında sarışın mavi gözlü bayan eleman aramasını çok normal karşılıyorum bay bayan grafikermiş)) şaka bir yana çok haklısınız önemli olan yapılan iş'tir. Cinsiyetin yapılan işle bağlantısını bende sizin gibi çözemeyenlerdenim ama bir bayan olarak çalıştığım ve bayan grafiker tercih eden firmaların genel olarak bayan tercih etme sebebiyeti, gerektiğinde telefona da baksın, temizlikte yapsın, yemekte yapsın, müşteriyede gitsin, her bi işi bitirsin mantığı vardı ee ataerkil toplumlarda erkekler temizlik yapmazlar bulaşık yemek bakmaslar bu zihniyetide biz oluşturduk ne diyeyim ..... Dünyaya bidaha gelirsem sözüm olsun patron olarak gelicem bay bayan grafikermiş

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 24-09-2009 #5
gecenlerde gördüğüm bir eleman aranıyor yazısını sizinle paylaşayım bende, bayan kuaförü camına asmış "yakışıklı çırak aranıyor" diye böyle bi ilan bayan kuaföründe varsa ee matbaalarında sarışın mavi gözlü bayan eleman aramasını çok normal karşılıyorum bay bayan grafikermiş)) şaka bir yana çok haklısınız önemli olan yapılan iş'tir. Cinsiyetin yapılan işle bağlantısını bende sizin gibi çözemeyenlerdenim ama bir bayan olarak çalıştığım ve bayan grafiker tercih eden firmaların genel olarak bayan tercih etme sebebiyeti, gerektiğinde telefona da baksın, temizlikte yapsın, yemekte yapsın, müşteriyede gitsin, her bi işi bitirsin mantığı vardı ee ataerkil toplumlarda erkekler temizlik yapmazlar bulaşık yemek bakmaslar bu zihniyetide biz oluşturduk ne diyeyim ..... Dünyaya bidaha gelirsem sözüm olsun patron olarak gelicem bay bayan grafikermiş
İşveren gözünden bakıldığında temizlik yapmak için bayan ya da erkek olması hiç bir şeyi değiştirmemektedir. Çalışanına görevi dışında temizlikyaptırmayı düşünen kimse de bu gibi bir ayrım yapacağını düşünmüyorum. Fakat; bu sadece benim fikrim. Fikrimden dolayı ne genel anlamda bir yargıda bulunabilir ne de tüm işverenleri suçlayabilirim.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
redeath333 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redeath333

Desinatör / İzmir

Alt 24-09-2009 #6
Bu sıkıntıyı bende aylarca çok çektim..
Sonunda artık bayan ilanlarınada başvurmaya başladım bay bayan grafikermiş
Ya tutarsa diye,Allahtan bir tanesi tuttuda 3 yıldır desinatörlük yapıyorum..
Umarım bu bay bayan muhbbeti önünüze engel olmaz bay bayan grafikermiş
Bu mesajdan alıntı yap
PowerClip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PowerClip

Grafiker / Adana

Alt 24-09-2009 #7
Kesinlikle katılıyorum bayanların grafikerliğine asla karşı değilim ama bayan personel dayatmasıda hiç adil değil ama önemli olan buna nasıl bir çözüm üretebiliriz onu tartışmalıyız bence.
Bu mesajdan alıntı yap
MANSIZ_BJK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MANSIZ_BJK

Grafiker / Malatya

Alt 24-09-2009 #8
evet gerçekten cinsiyet ayrımı olmamalı .. ama sınıf farkı olmalı... çünkü grafikerler hayatta çok ayrı, farklı ve özel insanlardır... herkes grafiker olamaz...
Bu mesajdan alıntı yap
serhangenc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhangenc

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 24-09-2009 #9
Bir iş yerinin sadece iş yeri olması istenmiyorsa erkek-kadın dengesi korunmalı. Bir ortamda erkekler çoğunluktaysa ya da kadınlar çoğunluktaysa o ortamı düşünsenize. Örneğin bir oto tamir atölyesinde çoğunluk erkektir ve dönen muhabbetleri gözünüzün önünde canlandırın. Ya da aynı şekilde bir kadın kuaföründe çalışan çoğunluk kadındır ve dönen muhabbeti yine düşünün.

Oysa denge sağlandığında, sadece maç sohbeti ya da sadece dedikodu dönmez. Sosyal ortamın oluşması için erkek-kadın dengesi şarttır.

Bence olaya ön yargılı davranmadan önce işin iç kısmını bilmek gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
sepultura6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sepultura6

Grafiker / İstanbul

Alt 24-09-2009 #10
arkadaşlar bakın ben bunla çogu kez karşılaştım yetiştirdigim ögrencilerim bile bana bu konuda yakınıyolar bayanlar gidyolar direk sulandıkalrını sölüyor detayını anltasam lanet edrsiniz herşeye bakın arkdaşlar grafiker grafikerdir bunun bayı bayanı olmaz ben burda bayan grafiker olmazmı dedim kesinlikle bakın benım gördügüm bi ilan bulursam paylaşırım 90 60 90 sarışın mavigözlü 175 boyunda bayan elamn aranıyor yazısını gördüm arkadaşlar ben haksızmıyım 3 4 tane grafiker bayan arkdaşlarım bu konudan şikayetçi yani nerdeyse taciz edick duruma geliyolar artık dicek bişeyim yok umarım anlamışsınızdır bukadar bilgime ragmen işe giremiyorum hep bayn aranmsı yüzünden saygıalrımla
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları