Bayan Eleman Aranıyor !..

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Bayan Eleman Aranıyor !.. ...

onruynk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onruynk

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu sadece Grafik Tasarımcıların Sorunları değil, iş arayan her erkeğin sorunu.
Neden özellikle bayan eleman aranıyor diye belirtiliyor.
Kadınlardan eksiğimiz ne yoksa fazlamız mı var ?
Hem kadın eleman aranınca özellikle belirtiliyorda neden erkek eleman aranırken özellikle belirtilmiyor.

Lise bitti ve öss ye çalışmakdansa çeşitli şekillerde iş ilanlarını kurcalıyorum.
Gördüğüm çoğu iş ilanlarında bahsi gereken meslek için gereğinden çok fazla özellik isteniyor. Sanırım bu işverenin görüşmeye 1-0 başlamak için kullandığı bir taktik olsa gerek. Bu tip bi ilan gördüğümde yatkın olsam dahi bi çekingenlik hissdiyorum.

Bu işverenlerden sadece biri bide şöyleleri var;
Yetiştirilmek üzere, şukadarcık bilgi yeterli bayan eleman.
Dikkatimi çekdi bayan eleman aranan işlerde genelde pek uzun ve iş ile ilgili çok detaylı bir açıklama olmuyor.

Her ilana bakdığımda bu tip açıklamalardan çok bıkdım.
Ne yani illaki cinsiyet felanmı değişelim.

1. tip işveren konsunda da; sanki işi arayan biziz ve sana muhtacızda o kadar şey istiyorsun. İhtiyacın olmasa bi kere o ilanı vermezdin.

Piyasada böyle işveren ( yada işci, eleman, amele, enayi, hamal arayan ) insanlar oldukça çalışmak hevesim kalmıyor.
Kendimdem emin olsam ve hayata dair kagılarım olmasa ya kendi işimi kurardım yada freelance iş yapardım. İşverene de resti çekerdim, sanki iş arayan kişi tek sana muhtac...

Aslında konu neden bayan eleman sorusuyla ilgili ama içimde biriken düşünceleri haykırmak istedim.
Eminim bir çok kişinin özellikle iş arayan erkeklerin bu konuda çok söyleyecekleri vardır...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu sadece çay getir götür yaptıracak, telefonlara bakacak bir elemanın bayan için uygun olduğu düşünülerekten istiyolar bence.ama tabi araya fiziği düzgün kriteri girince ortaya iş dışında bir art niyet ararım benBayan Eleman Aranıyor !..bu konuda bi kız olsamda haklısın.
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-06-2009 #3
35 görüntüleme ve bir kadından cevap geliyor.
Çok doğru söylemişsiniz, sözlerinize tamamen katılıyorum, bu konuda seçici olmanız gerekir.
Fakat azda olsa ufak olmayan işler içinde bu tip ilanlar var.
Bu mesajdan alıntı yap
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #4
Kardeş söylediğin her kelimeye virgülüne kadar katılıyorum ama yapacak bişeyimiz yok.
Çünkü bayanlar aynı anda birçok işi yaptığı için genelde ilk tercih bayanlar olur, çay yapar telefona bakar müşteri temsilciliği yapar temizlik yapar (tabiki bütün bayan arkadaşlarım değil yanlış anlamayın lütfen) düşük maaşa çalışır maksat masraflarını karşılayabilsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-06-2009 #5
Bayanlar mutlaka düşük ücretle çalıştırılır, bu da işverenin işine gelir :S
Bu mesajdan alıntı yap
Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-06-2009 #6
ben buna iyi bir örneğimBayan Eleman Aranıyor !.. düşük maaşa hem telefonlara bakıyorum hem toplantı olduğunda içimi burkarak çay getiriyorum.bi yandanda iş ilanlarına bakıyorum.acaba ben nezaman kurtulucam diye. kısacası yeni mezunum diye kendimi kullandırmak zorunda kalıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 15-06-2009 #7
Bayanlar gelen müşterilere servis yaparken daha estetik görünürler.
Bayanlar telefonada bakarlar ve ses tonları herzaman cazip gelir.
Bayanlar (bayandan bayana) ya tutarsa mantığını depreştirir iş verende.
Bayanlar daha naif ve duyarlıdır.
Bayanlar erkeklere nazaran daha fazla kelimeyi içinde tutarlar.
Bayanlar bayanlar... Ah şu bayanlar!

Sanki bizler bayan olarak sizin açmış olduğunuz başlık altındaki gibi bundan çokmu büyük keyif alıyoruz?
Bu mesajdan alıntı yap

onruynk

Alt 15-06-2009 #8
Kadınlar düşük ücretle çalışır diyorsunuz ama işçilerin çoğu düşük ücret alır ve büyük çoğunluğu erkekdir.
Hizmet sektöründe çalışanlarından az güç gerektiren ve bol maaş veren işlerinde yine bayanlar çoğunlukda çalışır.
Aslında bu konuya değinirken İstihdam edilen nüfusun cinsiyete göre dağılımınıda göz önünde bulundurmak gerekir...
Sadece sayı değil sektörlere göre dağılımınıda bilmek gerekli hatta ve hatta köylerdeki kayıtlı olmayan çalışan kadınlarımızıda saymak gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
immortale isimli Üye şimdilik offline konumundadır

immortale(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-06-2009 #9
Valla benim de şansıma herhalde, hangi iş ilanına baksam "Bay Eleman" diye altını çiziyorlar...Benim de genelde bu dikkatimi çekmiştir..Bu da benim bahtsızlığım olsa gerek:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
rapid isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rapid

Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2009 #10
aynen arkadaşlar bende bi grafik tasarımcısıyım fakat yapmadığım iş yok grafik tasarım başta olmak üzere , ön muhasebe ( cari,fatura kesme vs.) çay o bu felan, temizlik aynı şekilde az çalışanız zaten tek bayan olmanın dezavantajı işte..
daha sonra banka işleri müşterilerle ödemeye kadar her konuda ben muhattabımm ödeme arar sorarım çok amaçlı olmakta biyere kadar Bayan Eleman Aranıyor !..

Bu arada Bayanlara düşük maaş olayına katılmıyorum bu kesinlikle profesyonellikle ilgili bişey.
ben önce ajansta çalıştım ordan deneyim amaçlı matbaaya geçtim burda dolgun iyi bi ücret aramıyorum fakat burdan daha bi yere geçicem ay sonundan sonra inş. ücret çok iyi fakat o ücret standart değil 600 TL alan bayanlarda var tamamen profesyonellik işi bilme deneyim diye düşünüyorum yoksa bayan erkek maaş felan bi ilgisi yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları