Bayat Folyo

Folyo kesim - Bayat Folyo Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Herkese Selamlar, Kolay Gelsin, Belki bir çoğumuzun karşılaştığı bir sorundur, eskimiş folyo. Bunu kullanmadan önce anlayabilir miyiz? Üretim tarihi öğrenilebilir mi, folyonun her hangi bir yerinde(alt kısım) ...

Bayat Folyo
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Bayat Folyo

Alt 13-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar, Kolay Gelsin,
Belki bir çoğumuzun karşılaştığı bir sorundur, eskimiş folyo. Bunu kullanmadan önce anlayabilir miyiz? Üretim tarihi öğrenilebilir mi, folyonun her hangi bir yerinde(alt kısım) yazılı mıdır? Folyo ne kadar sürede tazeliğini kurur? Rulonun iç ile dış kısımları aynı sürede mi bayatlanır? Teşekkür ediyorum, Allah razı olsun...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 13-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Folyolarda son kullanma tarihi diye birşey yoktur.Folyonun durduğu sakladığımız yer önemlidir.Nemli ortamda sürekli duran folyolar,bozulur.Bayatlamış folyo yağlı yağıdından ayrılmaz.Ayrılsa bile yağlı kağıdın ince şefaf zarı ile gelir ve yapışkanlığı olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
basartanitim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basartanitim

Hiç Biri / Adana

Alt 29-05-2009 #3
Kesim folyosunun bayatladığının en bariz görüntüsü folyonun kenarlarından çekme yapmasıdır. bayatlama sonrası renkli kısım çekilme yapar ve alt koruyucu görünmeye başlar. bayatlamanın boyutuna göre kenarlardan çekme artar, yapışkan kalitesi düşer yer yer hava boşlukları göze çarpar.
Normal şartlarda kaliteli bir kesim folyosun 2 yıldan fazla beklerse bayatlamaya başlar. tabi Mehmet beyin dediği gibi saklanan yerin koşullarıda çok önemli...

İyi Çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap