bazı sorunlar yaşıyorum..

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - bazı sorunlar yaşıyorum.. Sponsorlu Bağlantılar merhaba..ben corel drawı yeni ögrenmeye basladımm...ve bazı sıkıntılar yaşıyorumm..arrenge effects,bitmaps gibi seçenekleri kapalı durumda yapabileceğim bişey varmı?? ayrıca fotoğraflara ışık veya gölge verirken arka fon beyaz oldugundan pek ...

agdemiray33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agdemiray33

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 01-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba..ben corel drawı yeni ögrenmeye basladımm...ve bazı sıkıntılar yaşıyorumm..arrenge effects,bitmaps gibi seçenekleri kapalı durumda yapabileceğim bişey varmı?? ayrıca fotoğraflara ışık veya gölge verirken arka fon beyaz oldugundan pek bişey anlamıyorumm önerebileceğiniz birşey varmı ve son olarakda vektörel sekillerin içine resimi nasıl yapıstırabilirim? örn: kalp teşekkür ederimm ilginiz için...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba..ben corel drawı yeni ögrenmeye basladımm...ve bazı sıkıntılar yaşıyorumm..arrenge effects,bitmaps gibi seçenekleri kapalı durumda yapabileceğim bişey varmı?? ayrıca fotoğraflara ışık veya gölge verirken arka fon beyaz oldugundan pek bişey anlamıyorumm önerebileceğiniz birşey varmı ve son olarakda vektörel sekillerin içine resimi nasıl yapıstırabilirim? örn: kalp teşekkür ederimm ilginiz için...
merhaba arkadaşım,

arrenge effects,bitmaps seceneği eğer import ettiğin resimi yada fotoğrafı seçersen açılırlar.

sende fotoğraflara ışık veya gölge verirken arka fona renkli bir zemin yap böylece anlarsın.

örneğin kalp şeklinde bir çizim yaptın, içine ne koymak istiyorsan ilk önce onu seçili duruma getir, sonra
Effect > Powerclip>Place inside container
Mouse gelen ok un ucunu çizdiğin kalp şekline tıklayınca içine girecek.
başarılar.
Bu mesajdan alıntı yap
agdemiray33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agdemiray33

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 01-06-2009 #3
çok teşekkürler işe yaradıı hepsii...
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2009 #4
sitemiz dahilinde bu sorularınla ilgili görsel eğitimlerde mevcut takıldığında arama yapman yeterlidir..
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-06-2009 #5
yardımcı olabildiğime sevindim arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap