Beğendiğiniz fontları sık kullanılanlara ekleme

Illustrator - Beğendiğiniz fontları sık kullanılanlara ekleme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar pcde gerekli gereksiz bir sürü font var ,benim gibi ezberi zayıf olan biri için font aramak işkenceye dönüşüyor.Yok mu sık kullanılanlar,favoriye ekle vs gibi bir eklentisi bu ...

aleebron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aleebron

Grafiker / Adana

Dosya23

Alt 06-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar pcde gerekli gereksiz bir sürü font var ,benim gibi ezberi zayıf olan biri için font aramak işkenceye dönüşüyor.Yok mu sık kullanılanlar,favoriye ekle vs gibi bir eklentisi bu programın ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ahmetkilic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetkilic(38)

Grafiker / Trabzon

Alt 06-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aynen bende katılıyorum bilgisi olan varsa bende faydalanmak isterim
Bu mesajdan alıntı yap
enjoyinger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enjoyinger

Grafiker / İstanbul

Alt 11-07-2012 #3
Bildiğim kadarıyla tam da istediğinizin karşılığı yok; ama suitcase gibi programlarla fotları açıp kapatarak zaten gruplamış olursunuz.

İlgili olabilecek bir şey ise Illustrator'de Chracter Style paneli ile kullandığınız yazı özelliklerini bilgisayarınızda istedğiniz dizine, o çalışmada karakter stili olarak atanmış olması şartıyla kaydedip gerektiğinde de import edebiliyor oluşumuzdur.

Daha ayrıntılı anlatmak yada düzeltmek isteyen yazabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

aleebron

Grafiker / Adana

Alt 13-07-2012 #4
Bildiğim kadarıyla tam da istediğinizin karşılığı yok; ama suitcase gibi programlarla fotları açıp kapatarak zaten gruplamış olursunuz.

İlgili olabilecek bir şey ise Illustrator'de Chracter Style paneli ile kullandığınız yazı özelliklerini bilgisayarınızda istedğiniz dizine, o çalışmada karakter stili olarak atanmış olması şartıyla kaydedip gerektiğinde de import edebiliyor oluşumuzdur.

Daha ayrıntılı anlatmak yada düzeltmek isteyen yazabilir.
İllustrator Cs5'te Chracter Style diye bir panel oluğuna eminmisiniz ben bulamadım da
Bu mesajdan alıntı yap
YaLquzaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YaLquzaq(36)

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 13-07-2012 #5
Bir çok web tasarım programında makrolarla değişik atamalar yapılabiliyor. Buradan programcı mantığıyla düşünürsem; hot key atayabildiğin her programda bir kaç küçük düzenlemeyle istediğini elde edersin.
Bu mesajdan alıntı yap
Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 13-07-2012 #6
İllustrator Cs5'te Chracter Style diye bir panel oluğuna eminmisiniz ben bulamadım da
window > type > character style Beğendiğiniz fontları sık kullanılanlara ekleme))
Bu mesajdan alıntı yap

aleebron

Grafiker / Adana

Alt 17-07-2012 #7
[quote=Imortall;1092493]window > type > character style Beğendiğiniz fontları sık kullanılanlara ekleme))[/QUOTE

sağol
Bu mesajdan alıntı yap

aleebron

Grafiker / Adana

Alt 30-03-2016 #8
İndesign cc de gelmiş sık kullanılanlara ekleme bakalım ai'de ne zaman gelecek. Sırf yeni bir versiyon çıkarmak için sırf yeni bir özellik gibi lanse etmek için bekletiliyor bu özellik başka açıklaması olamaz.
Bu mesajdan alıntı yap