Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar, ben bi reklamcılık işletmesinde grafiker olarak çalışıyorum.işimiz gereği corel le iç içeyiz.herşey çok güzel.ancak bi sorun var. sorunum şu; örneğin GRAFİKERLER yazısını 1 e 1,5 metre ...

ceylankral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceylankral

Grafiker / Konya

Dosya23

Alt 17-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar,
ben bi reklamcılık işletmesinde grafiker olarak çalışıyorum.işimiz gereği corel le iç içeyiz.herşey çok güzel.ancak bi sorun var.
sorunum şu;
örneğin GRAFİKERLER yazısını 1 e 1,5 metre boyutlarında bi dörtgene sığdıracağım.(Corel'de)(sığdırma nedenimiz de şu:elimizdeki krom sacı lazere veriyoruz.lazer harfi basıp harf haricindeki yerleri çöpe sallıyor.amacımız boş kalan yerlere de harf sığdırıp boşa gitmesini önlemek)
GRAFİKERLER yazısını sığdırdık diyelim.ek olarak 2 tane daha farklı fontlarda ve boyutlarda yazıyı da boş kalan saca sığdıracağız.şimdiye kadar hep tek tek sığdırmaya çalıştık.inanın 1-1,5 m boyutlarında ki saca corelde sığdırmak 2-3 saatimizi alıyor.
isteğimde şu:
Eğer corel bize otomatik olarak sığdırma işlemi yaparsa nasıl yaptığını anlatabilirmisiniz.

Arkadaşlar istediğim şöyle bişey lütfen yardım edin.Eğer corel in böyle bi makrosu yok ise bu işi kolaylaştırabilecek ne yapabilirim? aşağıdaki işlem tam 3 saat sürüyor.şimdiden Allah razı olsun...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UkeLa_ChoCuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UkeLa_ChoCuK(31)

Grafiker / Konya

Alt 17-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şahsen bende bu konudan yana dertliyim ancak bugüne kadar henüz bir kolaylık ile karşılaşmadım...
Harfleri tek tek puzzle gibi yerleştirmek ne kadar zevkli birşey olsada çok fazla zaman alıyor...

Varsa kolayı ve bu konuda bizi aydınlatacak bir arkadaş, bende bu onuyu takip ediyor olacağım...

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-06-2011 #3
Şöyle bir eklenti işinizi görecektir. http://eng.e-cut.ru/index.php?get=enest
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-06-2011 #4
Şöyle bir eklenti işinizi görecektir. http://eng.e-cut.ru/index.php?get=enest

tebrikler Kürşad ÇAKIR, benden daha hızlı davrandınızBelirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
gerçi asıl önemli olan yaşanan soruna çözüm getirebilmek,
teşekkürler paylaşım için, emeğinize sağlık Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-06-2011 #5
tebrikler Kürşad ÇAKIR, benden daha hızlı davrandınızBelirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
gerçi asıl önemli olan yaşanan soruna çözüm getirebilmek,
teşekkürler paylaşım için, emeğinize sağlık Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
Murat bey, sizinle yarışmak gibi bir niyetim yok Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma Ama siz de gayet hızlısınız. Forumdaki paylaşımlarınızı takip ediyorum, iyi emek veriyorsunuz, tebrikler. Bu arada özel mesajınızı aldığım halde size mesaj yazamıyorum. Burada mail adresi de paylaşamıyoruz. Size ulaşabileceğim bir e-posta adresini özel mesajla gönderirseniz iletişim kurabiliriz.

kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-06-2011 #6
Murat bey, sizinle yarışmak gibi bir niyetim yok Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma Ama siz de gayet hızlısınız. Forumdaki paylaşımlarınızı takip ediyorum, iyi emek veriyorsunuz, tebrikler. Bu arada özel mesajınızı aldığım halde size mesaj yazamıyorum. Burada mail adresi de paylaşamıyoruz. Size ulaşabileceğim bir e-posta adresini özel mesajla gönderirseniz iletişim kurabiliriz.

kolay gelsin.

Kürşad bey mesaj kutunuz dolu ,toplam 10 tane den sonra silmeniz gerekiyor ki yeni mesajı alabilesiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-06-2011 #7
Kürşad bey mesaj kutunuz dolu ,toplam 10 tane den sonra silmeniz gerekiyor ki yeni mesajı alabilesiniz...
10 tane mi... peki Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
Bu mesajdan alıntı yap
ebru5 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebru5

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-06-2011 #8
Arkadaşlar r10'a üye olan varsa davet edebilirmi beni ????
Bu mesajdan alıntı yap
ceylankral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceylankral

Grafiker / Konya

Alt 17-06-2011 #9
sayın K.Çakır Allah sizden razı olsun.Hemen satın aldım makroyu.bu güzel yönlendirmenle bizi o kadar büyük bi zaman kaybından kurtadın ki,büyük sevaba girdin.iyi çalışmalar dilerim.herşey gönlünce olsun
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 17-06-2011 #10
sayın K.Çakır Allah sizden razı olsun.Hemen satın aldım makroyu.bu güzel yönlendirmenle bizi o kadar büyük bi zaman kaybından kurtadın ki,büyük sevaba girdin.iyi çalışmalar dilerim.herşey gönlünce olsun
Rica ederim, sadece küçük bir paylaşım. Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları