bellek sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - bellek sorunu ...

bellek sorunu
asil_52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asil_52

Grafiker / Bolu

bellek sorunu

Alt 31-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar;

Photoshop cs2'de "...... because fte disc is full" uyarısı alıyorum. nasıl hallledebilirim yardımcı olur musunuzzz??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

refazmutlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

refazmutlu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 01-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende de olmuştu. C klasörün dolmak üzere olduğunu tahmin ediyorum.

Ben 500 GBlık yeni hard disk ilavesi yapmış, C'deki resim, videoları yeni klasöre taşımıştım. Sorun hallolmuştu.
Bu mesajdan alıntı yap
Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 01-08-2010 #3
ccleaner programıyla diskteki gereksiz dosyaları temizleyebilir, veya başlat>donatılar>sistem araçları > disk temizleme ile de yapabilirsin...veya çalıştığın çalışmadan da kaynaklanabilir...
1 Gb lık ram'in varsa 860 cm *860 cm 300 inç boyutlarında bir çalışmayı croplayamazsın...disks are full diye bir yazı çıkar...
harrdiskinde boş yer bırakmaya çalış...
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-08-2010 #4
1 adım. Edit>Preferences>General. oradan Plug Ins& Scratch Disk Kısmına gel, Scratch kısımlarına C,D,E (harddisk kaça bölmüşseniz) diye sürücü yerlerini göster bunları secili hale getirin

Örneğin; C sürücünüzü 10gb yapıp programlara ayırdınız D sürücünüzü 30gb yapıp depo olarak kullanıyorsunuz 10 gb alan zaten az olduu için first olan alanı d işaretlemeniz çalışmalarınızı daha hızlı sürdürmenizi sağlar..

2. adım C:\Documents and Settings\Local Settings\Temp bulunanları silin

3.adım program acıkken Edit > Purge > (Undo-Clipboard-Histories-All) Bunların yaptığı iş ise prog.belleğini boşaltmak
Bu mesajdan alıntı yap