Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim..

Fireworks - Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim.. ...

lisansli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisansli

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 21-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar güzel bir sorunum var, hatta bir kaç sorunlarım ..

1) Fireworks'te tasarladığım bir temayı dreamweaver'a atıyorum fakat sayfanın sağ tarafı boş kalıyor hep.1048-600 deniyorum mesela yine olmuyor.sonra dreamweaver'dan Kodlara bakıyorum yok.Dreamweaver'dan grafiker kısmından uzatıyorum fireworks dosyasını, dosyanın şekli şemali değişiyor..Bunu nasıl halledebilirim.öncelikli sorum..Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim..

2) Fireworks nedir, ne iş yapar Allah aşkına? Flash var, Dreamweaver var.. Fireworks bu ikilinin neresinde?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 21-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfanızda tablo kullanın.

Fireworks Nedir?

Animasyonlar hazırlamaya imkân veren gelişmiş bir grafik programıdır.

Fireworks, Photoshop gibi gelişmiş özellikler içermez, onun gibi müstakil ve karmaşık resimler hazırlamakta güçlük çekebilirsiniz; ama web tasarımı konusunda birçok seçenek sunar. Açılır pop-up menüler, animasyonlar, güçlü efektler (bu efektleri daha sonradan yükleyebileceğiniz değişik destek programlarıyla çoğaltabilirsiniz) ve bunun gibi bir çok imkânlarla estetik web sayfaları hazırlayabilirsiniz. Fireworks programının artı bir özelliği de Macromedya'nın tüm programlarıyla uyum içinde çalışmasıdır. Ayrıca, Photoshop dosyalarını desteklediği gibi Adobe'nin Illustrator, After Effect gibi grafik programlarının dosyalarını da ithal etmeye izin verir.

Neler yapabilirsiniz? Açıkçası, bir web sayfasını tamamen grafik tabanlı hazırlayabileceğiniz gibi, tek başına küçük bannerlar, hareketli resimler de yapabilirsiniz. Aslında Fireworks programı, Photoshop ile Image Ready programının kısmen birleştirilmiş halidir dersek herhalde yanılmış olmayız. Ama ekstra özellikleri olduğu gibi mutlaka Photoshop kullanmak isteyeceğiniz negatif yönleri de vardır.
Bunun yanı sıra Fireworks programıyla hazırlanmış siteleri Dreamweaver programı tam destekler. Grafik linklerini değiştirebileceğiniz gibi yeni şeyler de eklemeniz böylece mümkün hale gelir. Ayrıca Fireworks'ta hazırladığınız grafikleri Flash'ta da çok güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Photoshop ile hazırlanmış PSD dosyalarını layer’ları bozulmadan Fireworks’te açıp düzenlemeler yapabilirsiniz. Üstelik Fireworks ile hazırladığınız bir bir web sitesi taslağını PSD olarak kaydederek yine Photoshop içinde layer’lar şeklinde düzenlemeniz mümkündür.

Kısaca; Fireworks, her açıdan son sürümünde eklenen gelişmiş özellikleri ile bir web tasarımcısına ihtiyacı olan her şeyi sunuyor diyebiliriz.
Alıntı...
Özetle; Fireworks web üzerine çalışmalar yapmaya, site-sayfa tasarlamaya ve animasyonlar yapmaya olanak veren bir programdır.Genelde web tasarımcılara hitap eder. Web menüler, düzenlemeler, vektörel eklentiler yapılamasına olanak sağlayan bir programdır.

Yukarıdaki mesajımı okuyun Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim..
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #3
Fireworks Nedir, Ne Değildir?
Fireworks programı daha çok internette web tasarımı yapmaya, grafik sayfaları ve animasyonlar hazırlamaya imkân veren gelişmiş bir grafik programıdır.

Fireworks, Photoshop gibi gelişmiş özellikler içermez, onun gibi müstakil ve karmaşık resimler hazırlamakta güçlük çekebilirsiniz; ama web tasarımı konusunda birçok seçenek sunar. Açılır pop-up menüler, animasyonlar, güçlü efektler (bu efektleri daha sonradan yükleyebileceğiniz değişik destek programlarıyla çoğaltabilirsiniz) ve bunun gibi bir çok imkânlarla estetik web sayfaları hazırlayabilirsiniz. Fireworks programının artı bir özelliği de Macromedya'nın tüm programlarıyla uyum içinde çalışmasıdır. Ayrıca, Photoshop dosyalarını desteklediği gibi Adobe'nin Illustrator, After Effect gibi grafik programlarının dosyalarını da ithal etmeye izin verir.

Neler yapabilirsiniz? Açıkçası, bir web sayfasını tamamen grafik tabanlı hazırlayabileceğiniz gibi, tek başına küçük bannerlar, hareketli resimler de yapabilirsiniz. Aslında Fireworks programı, Photoshop ile Image Ready programının kısmen birleştirilmiş halidir dersek herhalde yanılmış olmayız. Ama ekstra özellikleri olduğu gibi mutlaka Photoshop kullanmak isteyeceğiniz negatif yönleri de vardır.

Fireworks programında hazırlanan sitelerin nasıl olduğu veya olacağı hakkında bir fikriniz yoksa Adobe adresindeki ilgili bölümden programı indirip kurabilirsiniz. Sonra da programla gelen taslak siteleri inceleyerek bir fikir edinmeniz mümkün.

Bunun yanı sıra Fireworks programıyla hazırlanmış siteleri Dreamweaver programı tam destekler. Grafik linklerini değiştirebileceğiniz gibi yeni şeyler de eklemeniz böylece mümkün hale gelir. Ayrıca Fireworks'ta hazırladığınız grafikleri Flash'ta da çok güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. Photoshop ile hazırlanmış PSD dosyalarını layer’ları bozulmadan Fireworks’te açıp düzenlemeler yapabilirsiniz. Üstelik Fireworks ile hazırladığınız bir bir web sitesi taslağını PSD olarak kaydederek yine Photoshop içinde layer’lar şeklinde düzenlemeniz mümkündür.

Kısaca; Fireworks, her açıdan son sürümünde eklenen gelişmiş özellikleri ile bir web tasarımcısına ihtiyacı olan her şeyi sunuyor diyebiliriz.

Not: alıntı

-------------------------------------------------------------------------------

Dreamweaver'e attığınız bir görseli ortalamak için "center" seceneğini aktıf hale getırın sayfanız otamatıkman ortalanmış olucaktır.Şahsi düşüncen arkadaşlarımızın yorumlarınıda dikkate alırsınız...
Bu mesajdan alıntı yap

lisansli

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 21-06-2009 #4
Bu genel açıklamasıydı..Bunun birde farklı bi açıklaması olmalı.Nasıl desem.

Ben burayı çok sevdim ya (: .. gecenin bilmem kaçı, bana cevap yetiştirmeye çalışan insanlar var :P .. Çok güzel bi ortammış ya..Neyse konudan sapmayalım..Center özelliğini hocam Valla iyi hatırlattın.bir deneyelim

ohh bee..Eyvallah lovies hocam..Ayrıca 7/24 bi yaşam sitilidir Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim..
Blueden size de teşekkürlerimi bi borç bilirim..Teşekkürler

[COLOR="Red"]Mesajlariniz birlestirilmistir...[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
lovies isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lovies

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #5
ohh bee..Eyvallah lovies hocam..Ayrıca 7/24 bi yaşam sitilidir Ben daha Fireworks'un felsefesindeyim..
Blueden size de teşekkürlerimi bi borç bilirim..Teşekkürler
Rica ederiz,yardımcı olabildiysek ne mutlu iyi kullanımlar sitressiz günlerBen daha Fireworks'un felsefesindeyim..

Bu arada bi hatırlatma Forum kuralları içerisinde ardı ardına (Flood) mesaj yazmak yasaktır...

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Bu mesajdan alıntı yap

lisansli

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 21-06-2009 #6
Aaa..Tamamdır.Daha dikkatli olacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(55)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #7
Aaa..Tamamdır.Daha dikkatli olacağım.
Bende dikkatli olmanızı öneririm.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap

lisansli

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 21-06-2009 #8
(: ..........
Bu mesajdan alıntı yap