Ben de afiş yapabilir miyim diyerek yaptığım çalışmam

Deneme Çalışmalar - Ben de afiş yapabilir miyim diyerek yaptığım çalışmam Sponsorlu Bağlantılar öncelikle ps'u giriş seviyesinde biliyorum ve kendi çapımda deneme amaçlı bir afiş yaptım.ilk defa afiş yapıyorum.afişte eksik olan şeyleri şurası şöyle olsa dediğiniz yerleri belirtirseniz çok sevinirim.eğer baskı ...

md3likan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

md3likan(28)

Öğrenci (Diğer) / Denizli

Alt 28-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle ps'u giriş seviyesinde biliyorum ve kendi çapımda deneme amaçlı bir afiş yaptım.ilk defa afiş yapıyorum.afişte eksik olan şeyleri şurası şöyle olsa dediğiniz yerleri belirtirseniz çok sevinirim.eğer baskı almak istersem hangi formatta, hangi çözünürlükte götürmem baskı kalitesini artıracaktır?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

isin_lal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isin_lal

Webmaster / Antalya

Alt 28-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk deneme için fena değil diyebilirim.... Ancak sarı renk çok göz yoruyor, fontlar yanlış seçilmiş, başlık sönük kalmış, organizasyon yer ve diğer detaylar konunun önüne geçmiş...

emeğine sağlık.... dha çok deneme yapmalısın....
Bu mesajdan alıntı yap

md3likan(28)

Alt 28-02-2009 #3
ilk deneme için fena değil diyebilirim.... Ancak sarı renk çok göz yoruyor, fontlar yanlış seçilmiş, başlık sönük kalmış, organizasyon yer ve diğer detaylar konunun önüne geçmiş...

emeğine sağlık.... dha çok deneme yapmalısın....
ilk mesajınızı benim çalışmama yaptığınız teşekkür ederim.önerilerinizi dikkate alacağım.

baskı almak istersem hangi boy ve formatta götürmeliyim baskıya? bu sorumu da cevaplarsanız çok iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
ümmügül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ümmügül

Grafiker / Ordu

Alt 03-03-2009 #4
s.a arkadaşım bir işine yararmı bilmiyorum ama bu afişi baskıdan almak istersen a4 boyutu yada a5 boyutunda kaydede bilirsin matbaa baskısı almak istiyorsan cmyk yapmak zorundasın baskıdan net çıkması için. ama dicitalden cıkarmak istiyorsan jpg yapıp 300 de kaydetmelisin kaliteli baskı için.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 03-03-2009 #5
Yapmış olduğunuz çalışma hem tasarım olarak hem de anlam olarak yeterlilik gösteremeyecek tipte bir çalışmadır. Lütfen afiş nedir, nasıl olmalıdır gbi sorularınızın cevaplarını afişleri inceleyerek gideriniz. Bu konuda afiş örneklerini sitemizde ilgili bölümlerden bulabilir fikir edine bilirsiniz.

Baskıdan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor konusu ise bu incelemeleri yaptıktan sonra ikinci sorunuz olmalıdır.

Saygılarımla...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

md3likan(28)

Alt 07-03-2009 #6
s.a arkadaşım bir işine yararmı bilmiyorum ama bu afişi baskıdan almak istersen a4 boyutu yada a5 boyutunda kaydede bilirsin matbaa baskısı almak istiyorsan cmyk yapmak zorundasın baskıdan net çıkması için. ama dicitalden cıkarmak istiyorsan jpg yapıp 300 de kaydetmelisin kaliteli baskı için.
a.s arkadaşım sağolasın yorumların için

Yapmış olduğunuz çalışma hem tasarım olarak hem de anlam olarak yeterlilik gösteremeyecek tipte bir çalışmadır. Lütfen afiş nedir, nasıl olmalıdır gbi sorularınızın cevaplarını afişleri inceleyerek gideriniz. Bu konuda afiş örneklerini sitemizde ilgili bölümlerden bulabilir fikir edine bilirsiniz.

Baskıdan önce nelere dikkat etmeniz gerekiyor konusu ise bu incelemeleri yaptıktan sonra ikinci sorunuz olmalıdır.

Saygılarımla...
Yeterlilik konusunda diğer afişleri incelemenin dışında yapabileceğiniz başka öneri var mı?fotoğraf koy, renk değiştir gibi.

siz de çok sağolun yorumlarınızı esirgemediğiniz için.

rengi biraz daha koyulaştırdım, başlığa biraz efekt verdim.yazıtipi olarak ne kullanayım sizce helvetica, interstate falan mı?

Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2009 #7
kesinlikle Mekke ile ilgili bir görsel koymalısınız, birde renk uyumsuzluğu var afişinizde ya zemin rengini değitirin yada sarı olan renkleri, baskı kısmına gelince siz psd yada TIFF olarak yükleyin layer'leri birleştirmeden götürdüğünüz matbaada baskıya hazır hale gelir zaten
Bu mesajdan alıntı yap

md3likan(28)

Alt 07-03-2009 #8
kesinlikle Mekke ile ilgili bir görsel koymalısınız, birde renk uyumsuzluğu var afişinizde ya zemin rengini değitirin yada sarı olan renkleri, baskı kısmına gelince siz psd yada TIFF olarak yükleyin layer'leri birleştirmeden götürdüğünüz matbaada baskıya hazır hale gelir zaten
teşekkür ederim yorumunuz için.
Bu mesajdan alıntı yap