beni bilgilendirirmisiniz öss ve sanat arasında bi tercih yapmam

Kantin - beni bilgilendirirmisiniz öss ve sanat arasında bi tercih yapmam ...

Alt 06-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sorularımı en ii yanıtlayabilecek sizlersiniz.ben bu bölümü okumak için yetenek sınavıma girmeliymişim.resime kabiliyetim var ama öss ve sanat arasında bi tercih yapmam lazım.ben tercihimi yaptm aslında ama bunun için yetenek snavında nelere dikkat ediyolar? kimlerin kazanma olasılığı fazla ve ne yapmalıyım? lütfen beni bilgilendirin..beni bilgilendirirmisiniz öss ve sanat arasında bi tercih yapmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafipapatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafipapatya(29)

Arı Üye

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bence direkt matbaa ya git yerinde öğren ben katılmıyorum bu bolumu okullarında okumayı nedense???

Anı yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır.:angel:

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-05-2008 #3
peki bu bölümü okuyanlarla kursa gidenlerin farkı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
deryakrcp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deryakrcp

Grafiker / Ankara

Alt 07-05-2008 #4
Sevgili Esmirlea burda alaylı diye tabir ettiğimiz şekliyle matbaada , kurcalaya kurcalaya kendisi öğrenen yaptığı işin hakkını veren gayet başarılı arkadaşlar var.Fakat okumak daima başarının koşulsuz yoludur diye düşünüyorum. En azından bir alt yapı oluşturabilirsin. Oluşturduğun alt yapıyla ve edindiğin diplomanla yolun daha açık olur. Daha sonra yetersiz bulursan kurslarla pekiştirmen mümkün. Okumakla, kursun arasındaki fark dağlar kadar. Hiç kıyaslanmaz bile. Ben böyle düşünüyorum.Başarılar diliyorum.Şansın açık olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-05-2008 #5
bencede matbaya git orda daha çabuk öğrenirsin öylece yol bulursun iyi şanslar
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 28-05-2008 #6
Tabiri caiz ise alaylı olarak yetişen biriyim. Ama yine de bu işin okulundan yetişmeyi tercih ederdim. Renklerin dansında, sıcak renkle-soğuk rengi, birbirlerine uyan veya zıt olan renkleri bir tamamen deneme yanılma, ile öğrenmek var, bir de bunu okulundan bilgi olarak öğrenmenin kıyaslanamayacağına inanıyorum. Pratiği her insan bir kaç ayda kazanabilir, -tabii yeteneğine göre- ama gereken bilgileri bir ömür bile yetiremez.

Yaklaşık 15 senedir Corel programını kullanıyorum, tam öğrendim dediğimde bakıyorum ki, öğrenmediğim daha epeyce şeylerin olduğunu görüyorum. Bence okuluna git, bu arada veya çıktıktan sonra bile pratiğini geliştirirsin. Gelecekte başarılar seninle olsun...
Bu mesajdan alıntı yap
omerayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerayar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 25-06-2008 #7
bgüzel sanatlar fakültesi sınavını kazanabilmen için kursa gitmen şart.sınavda desen ve imgesel çiziyorsun.öss puanın barajı geçtiginde cokta önemli degil
Bu mesajdan alıntı yap
sevinc_s isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevinc_s

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 25-06-2008 #8
bak canım madem bu bölümü istiyosun özel yetenek sınavına girmek zorundasın.meslek lisesiysen eski puanlara göre 160 düz lise için de 185 alman lazım.ama ne kadar yüksek puanın olursa o kadar şansın artıyo.sonra tabiki kursa gitmen gerekio.yeteneğin varsa zaten o orda daha çok gelişir çizimin.sonra sınavlarda zaten çoğu ya 2 yada 3 aşamalı oluyo.imgesel,desen ve mülakattan oluşuyo.sana bu yolunda başarılar ....
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-06-2008 #9
"matbaa ya git" kelimelerinden matbaacilik meslek yüksek okullarımı kastediliyor? Yoksa herhangi bir matbaya gir çalış mi deniyor?
Aslında doğru bir tanedir. Yanlış olanı doğru gibi göstermekte üzerime yok beni bilgilendirirmisiniz öss ve sanat arasında bi tercih yapmam
sevgili,
esmirlea,
Sorunlarının cevabı bu sitede bolca mevcut. Senin açtığın foruma benzer açılmış başka sayfalarda var. Site üzerinde arama yaparsan daha çok detaylı bilgiye sahip olacaksın.
Başarılı bir GRAFİK TASARIM öğrencisi olmanı umut ediyorum. Yolun açık olsun...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
beni bilgilendirirmisiniz